Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piaggio Sfera 125 RST - Brak iskry

sholek 05 Jul 2020 22:51 510 1
    sholek
    Level 11  
    Witam,

Posiadam jak w tytule skuter Piaggio Sfera 125 RST z 1996r, z silnikiem czterosuwowym chłodzonym powietrzem.
    Jestem jego posiadaczem od wielu lat, lecz nigdy za mojej "kadencji" nie jeździł.
    Zrobiłem remont silnika (nowy tłok, pierścienie, szlif cylinder, wymiana zaworów, obróbka głowicy), więc po wielu miesiącach przyszła pora na odpalenie i okazuje się że mam brak iskry.
    Szybkie pomiary pokazują, że impulsator (dwuprzewodowy) ma opór pomiędzy czerwonym a brązowym przewodem od 120 Ohm do 0.9 M Ohm więc po 24 latach należało by go wymienić. Niestety na rynku są dostępne impulsatory jednoprzewodowe.
    Pytanie zatem czy do cewko-modułu można brązowy przewód z impulsatora zastąpić masą?
    Czy montując impulsator jednoprzewodowy, kupić moduł na 3 przewody, jeżeli tak to jaki?Napięcie z cewki (pomiędzy białym a zielonym przewodem) to ok 50V (mierzone przy rozpiętej okrągłej wtyczce. Piaggio Sfera 125 RST - Brak iskry
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr Fluke
    sholek
    Level 11  
    Dodam jeszcze, że nr kodowy skurera to ZAPM01 i jest on w wyposażony w zielony moduł jak ten z obrazka.
    Piaggio Sfera 125 RST - Brak iskry
    Według tego schematu brązowy nie może być masą.
    Pozdrawiam