Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Panasonic NR-BN34FW1-E - Nie chłodzi części "lodówkowej"

radek_OOOO 06 Jul 2020 08:57 828 2
 • #1
  radek_OOOO
  Level 9  
  Cześć, lodówko-zamrazarka jak w tytule. Podczas cieplejszych dni zaczęła szwankować. Zamrażarka działa prawidłowo. Problem tylko z lodówką - wcale nie chłodzi. Na ten moment podmienilem wiązkę w zawiasie drzwi bo co jakiś czas się przełamywała. Z tyłu została cała wyszczona z kurzu. Pojemnik na skropliny był pełny. Po podłączeniu do prądu lodówka piszczy, wskaźnik temperatury lodówki miga wraz z kontrolką przekreślonego dzwonka - wg instrukcji wskazuje to otwarte drzwi lodówki lub za wysoką temperaturę w lodówce. Po podłączeniu do prądu slychać jakiś czas szum wentylatora, później startuje agregat. Nagrzewa się, jedna rurka na wyjściu agregatu jest przez moment zimna a później ledwo chlodna. Radiator na tyle lodówki jest minimalnie ciepły. Rozebrałem od środka lodówki tunel powietrzny - nie czuć żeby z niego wydostawało się powietrze - tam na dole przy wyjściu z zamrażarki. Gdy agregat się wyłączy słychać w urządzenia jak w środku "przelewa się" jakaś ciecz.
  Po całej nocy pracy lodówki z zamrażarką wszystko w porządku, części lódówkowej wcale się nie schłodziła.
  Panasonic NR-BN34FW1-E - Nie chłodzi części "lodówkowej" Panasonic NR-BN34FW1-E - Nie chłodzi części "lodówkowej" Panasonic NR-BN34FW1-E - Nie chłodzi części "lodówkowej"
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  #2
  podkopiaczeq
  Level 14  
  A rozmrażałeś? W tych lodówkach czasami zamarza wentylator i nie dmucha zimnym powietrzem.
  Pozdrawiam.
 • #3
  radek_OOOO
  Level 9  
  Dziękuję za odzew. Wczoraj temat już opanowałem - rozmrożona przez kilka godzin zamrażarka. Dostałem się do parownika a pod nim duży kawał lodu, naczynie na skropliny też do połowy pełne było(a przed rozmrożeniem było czyszczone). Wszystko wskazuje na to że grzałka parownika się zepsuła(lodówka no frost). Wiatrak wyglądał ok. Na ten moment pracuje lodówka od wczoraj od 15.00 i nie ma z nią problemów, będę ją obserwował. Pozdrawiam.