Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Angielska wtyczka w polskim gniazdku

wara011 06 Jul 2020 13:16 2421 4
 • #1
  wara011
  Level 2  
  Witam, po kilku latach w UK wracamy do Polski. Trochę sprzętu się nazbierało, więc moje pytanie czy nie będzie problemu, że prawie wszystko będzie miało angielską wtyczkę? Tj. telewizor, suszarka, robot kuchenny, grill elektryczny, sokowirówka, pralka, zmywarka i jeszcze długo by wymieniać. Czy nie będzie problemu jak wszystko będzie podłączone przez przejściówki?
 • #2
  Dziarski Hank
  Level 32  
  Jak sprzęt po gwarancji to nie lepiej kupić dobrej jakości wtyczki europejskie i wymienić, niż używać przejściówek nieznanej jakości? Przy odbiornikach dużej mocy kategorycznie bym przestrzegał przez tymi adapterami.
 • #3
  K_B
  Level 18  
  Zgadzam się z przedmówcą. Tego typu przejściówki zdają egzamin tylko przy odbiornikach małej mocy, a i to nie ma wiele sensu. Lepiej uciąć wtyczki angielskie i dorobić nasze. Zwróć uwagę na to, czy w danym urządzeniu wtyczka angielska ma styk ochronny czy nie (wtedy bolec jest plastikowy). Jeżeli występował styk ochronny, to i w nowej wtyczce musi być (w postaci dziurki, rzecz jasna). Jeżeli styku ochronnego nie było, należy zastosować nową wtyczkę również bez takiego styku.

  Ponadto, nowe wtyczki wyjdą taniej niż przejściówki.
 • #4
  Ktoś_tam
  Level 32  
  Ewentualnie dla urządzeń stacjonarnych zaopatrzec się w gniazda angielskie a wtyczki ewentualnie całe sznury z wtyczką wymienić w urządzeniach przenośnych. Tylko oni wszystko mają jakieś inne, ciekawe czy ich gniazda weszły by do naszych puszek? Zaletą tego rozwiązania jest pozostawienie fabrycznej wtyczki. Nie każdy potrafi dobrze przewód przykręcić, zwłaszcza linkę. Poza tym masz we wtyczce dodatkowy bezpiecznik.
 • #5
  K_B
  Level 18  
  Myślę, że łatwiej wymienić wtyczkę niż gniazdo.