Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zanussi ZT70 - termostat Ranco K50L3278 jakim termostatem zastąpić ?

Mocny Klient 06 Jul 2020 16:42 486 2
    Mocny Klient
    Level 11  
    Dzień dobry fachowcom i forumowiczom!

Jak w temacie, nie mogę kupić takiego samego modelu, być może, ale nie ma pewności że będzie dostępny dopiero w ciągu 2-3 tygodni.
    Czym można go zastąpić z mnóstwa dostępnych termostatów na przykład Danfoss 077B6100, ma zbłiżoną długość kapilary? Po konsultacji telefonicznej w sklepie z częściami, zaproponowano mi termostat TAM 112, ale to chyba nie do końca prawidłowa porada.

Znalazłem gdzieś na zagranicznych stronach dane pracy termostatu Ranco K50L3278, podane temperatury graniczne pracy wynoszą : min -2 , -19 max -8 - 26. Wskazywało by to na termostat temperatur ujemnych.

Obecny posiada tylko dwa styki 3 i 4 oraz uziemienie. Posiada też funkcję wyłączania - czyli ustawienia 0. Nominalna długość kapilary w Ranco to 800 mm.

Chłodziarka to stara, ale ciągle jara malutka Zanussi ZT70. Jednokomorowa, z malutką komorą zamrażalnika na lód. W tej komorze znajduje się końcówka kapilary. Służy wiernie bardzo długo, ostatnimi laty na działce, i do wczoraj działała bez zarzutu

Wszystko wskazuje na termostat, ponieważ nie reaguje na żadne jego regulacje, nie startuje. Po wyjęciu i połączeniu przewodów pinów 3 i 4 bez termostatu, lodówka pracuje i chłodzi, nawet za bardzo, minusowa temperatura w komorze glównej.
    dance251
    Level 31  
    Zobacz i porównaj tu, tam jest Twój termostat, (strona38,podświetliłem na żółto). Wygląda na to, że jest sporo zamienników, więc szukaj o zbliżonych parametrach
    Mocny Klient
    Level 11  
    Kupiłem nominalny termostat.