Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Traktorek husqvarna tc138 - zapychajacy tunel odprowadzajacy trawe

damian1987rr 06 Jul 2020 20:29 4953 9
    damian1987rr
    Level 9  
    witam, mam husqvarne tc 138 , problem polega na tym ze przy koszeniu często zapycha się tunel który odprowadza trawę, przy czym traktorek wydaje się być bardziej slaby , niestety bez kosza kosić nie można bo jest elektroniczna blokada - jest tam czujnik który wykrywa kosz, jakieś sugestie co można na to poradzić ?
    klm787
    Level 28  
    Nie wiemy jak "wiekowy" jest sprzęt, ale zwróciłbym uwagę na nóż tnący, jego stan, jego tak zwane skrzydełka które to podnoszą i zabierają trawę do kosza. w jakim są stanie ?
    Te tak zwane "skrzydełka" są na skrajnych końcach noża tnącego, i są lekko uniesione ku górze.
    I to one są odpowiedzialne za sprawny wyrzut trawy do kosza.
    damian1987rr
    Level 9  
    klm787 wrote:
    Nie wiemy jak "wiekowy" jest sprzęt, ale zwróciłbym uwagę na nóż tnący, jego stan, jego tak zwane skrzydełka które to podnoszą i zabierają trawę do kosza. w jakim są stanie ?
    Te tak zwane "skrzydełka" są na skrajnych końcach noża tnącego, i są lekko uniesione ku górze.
    I to one są odpowiedzialne za sprawny wyrzut trawy do kosza.

Sprzęt jest nowy , nie zwróciłem uwagi czy nóż jest naostrzony .trawa była dosyć wysoka , do całości nie mam zarzutów traktorek jeździ , gładko włącza mechanizm koszący itd..
    misiekpb
    Level 22  
    Trawa dość wysoka....być może za wysoka i stąd problem. Jak do tego mokra lub świeża (młoda) to niestety jest to dość normalne zjawisko w praktycznie każdym sprzęcie koszącym.
    damian1987rr
    Level 9  
    misiekpb wrote:
    Trawa dość wysoka....być może za wysoka i stąd problem. Jak do tego mokra lub świeża (młoda) to niestety jest to dość normalne zjawisko w praktycznie każdym sprzęcie koszącym.

była wysoka wydawała się sucha.. no ale była bardzo "soczysta" , jest to młoda trawa zasiewana rok temu i dosiewana w tym roku , czyli prawdopodobnie masz racje, zaczekamy do nastepnego koszenia, dam znac co i jak
    grzeniuw
    Level 25  
    Jechać wolniej, skoro wyrzut nie wyrabia bo za dużo materiału, a i mówisz że silnik ma problemy. Kosz też napełnia się szybko. To wszystko chodzi jak należy przy regularnym koszeniu, gdzie trawa nie jest za wysoka i nie jest jej za dużo.
    Można powiedzieć, że za późno kupiony sprzęt - w tym roku dużo opadów i trawa szybko rośnie, a podjęcie decyzji o zakupie i wybór sprzętu zawsze trochę trwa. Też to w tym roku przechodziłem.

PS Tam nie ma możliwości przełączenia na koszenie bez kosza? Z wyrzutem bocznym?
    damian1987rr
    Level 9  
    tak zrobiłem kosiłem bardzo wolno i po połowie szerokości koszenia , dzisiaj pojawił się kolejny problem kosisko się nie włącza ? gdy próbuje włączyć kosisko jest cisza albo po chwili zaczynam słyszeć ze się załączyło . odkręciłem obudowę i pasek jest strasznie luźny , sprawdziłem czy czasami nie zsuną się ale jest na miejscu... nawet gdy włączę kosisko pasek się nie napina odpowiednio mocno , nadal widać luz na pasku
    zagorski-tomasz
    Level 16  
    To przypadłość tych traktorów,jak jest za wysoka trawa to się zapychają,maja słabe noże i mały tunel wylotowy do tyłu,
    damian1987rr
    Level 9  
    Witam , dziękuje wszystkim za wpisy , traktorek oddałem do serwisu , serwis okazał się bardzo profesjonalny , naprawili maszynę , problemem był felerny pasek napędu , według serwisanta pasek posiadał wadę fabryczna , po wymianie paska traktorek kosi i bardzo dokładnie zbiera trawę , tunel się nie zapycha , wszystko działa jak należy, Jest nie porównywalnie lepiej niż na samym porządku używania .Naprawa wykonana w ramach gwarancji - wielkie podziękowanie dla serwisu Husqvarna,