Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Piekarnik Ariston Forno FZ 962 C.2 IX /HA Nie działa zegar/programator

06 Lip 2020 23:11 396 9
  • Poziom 11  
    Witam, nie działa mi zegar/programator w piekarniku ariston, oraz gdy jest włączony prąd to coś w nim słychać takie jakby buczenie/zwarcie, czy można to jakoś obejść aby piekarnik działał bez zegara ?? Numer zegara el 198/215.111.
    Piekarnik Ariston Forno FZ 962 C.2 IX /HA Nie działa zegar/programator Piekarnik Ariston Forno FZ 962 C.2 IX /HA Nie działa zegar/programator
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 11  
    78db78 napisał:
    Masz 2 pokrętła?
    Tak są 2 pokrętła jedno po lewej drugie po prawej stronie zegara. Dodam iż piekarnik i wszystkie opcje działają prawidłowo poza zegarem i tym nieszczęsnym tykaniem nawet przy wyłączonym piekarniku. Znalazłem na necie, że wygląda to tak:
    Piekarnik Ariston Forno FZ 962 C.2 IX /HA Nie działa zegar/programator
  • Poziom 11  
    Jak to zalutuj :) (wtedy chyba nie ominę całego timera i nadal będzie "brzęczał") nie lepiej wypiąć przewody i zmostkować? Postaram się jeszcze dodać zdjęcie konkretniej przewodów bo takie jakie mam to nie bardzo tam widać rozumiem że przekaźnik to to białe do którego są wpięte przewody niebieskie i zielony ?
  • Poziom 21  
    Wymień ten szary kondensator, ma chyba 680nF/275V.
  • Poziom 11  
    Tak to wygląda, jutro może uda mi się kupić ten kondensator i wymienić tylko jak mam to wyciągnąć z tego plastiku bo nie chce wyjść 😀 Piekarnik Ariston Forno FZ 962 C.2 IX /HA Nie działa zegar/programator Piekarnik Ariston Forno FZ 962 C.2 IX /HA Nie działa zegar/programator
  • Poziom 11  
    Ok po chwili mocowania wyciągnąłem :) teraz czy jutro coś takiego dostane w elektroniku :)
  • Poziom 11  
    Przelutowałem od razu te dwa kondensatory czarne jak już to rozgrzebałem koszt łącznie 3 zł i chwila pracy efekt: działający wyświetlacz co nic nie buczy bardzo dziękuję za pomoc.