Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Whirlpool WBA33872 - lodówka słabo chłodzi, zamrażarka OK

rilo 06 Jul 2020 23:13 2514 2
    rilo
    Level 2  
    Witam,
    problem jak w tytule. Całkowite rozmrożenie nie pomogło, przeczyszczenie odpływu wody również. Zamrażarka daje mniej niż -18 ale w lodówce jest 12-14...
    Od czego zacząć?
    PS. po rozmrożeniu lodówka bardzo długo dochodziła do owych 12 st., ponad 12 godzin.
  • Helpful post
    radek_OOOO
    Level 9  
    Cześć, sprawdzałeś parownik czy nie ma na nim szronu/lodu? Ja wczoraj również miałem taki sam problem jak Ty ale w sprzęcie innego producenta. Pomogło całkowite rozmrożenie - dostałem się do parownika i wyciągnąłem z pod niego dużą bryłę lodu + pojemnik na skropliny był w połowie pełny - a dzień wcześniej go opróżniałem. Po 2h po włączeniu zamrazarka schłodzona do -10*, a lodówka do 5*(na pusto i z temperatury pokojowej). Rano będę jeszcze kontrolował temperatury. Mam sprzęt z funkcją no frost - u mnie przestała działać grzałka parownika.
    Jak już będziesz się dostawał do parownika to sprawdź jego wentylator, czy nie jest uszkodzony i się swobodnie kręci. Możesz również zdemontować z części chłodziarki kanał powietrzny, prawdopodobnie tam jest umieszczona klapka która steruje przepływem powietrza -tak było u mnie. Polecam na YT pooglądać filmiki z zasadą dziania lodówek czy jakieś przykładowe naprawy lodówek, szybciej się tam czegoś mądrego dowiesz niż tu.
    rilo
    Level 2  
    Dzięki za obszerną odpowiedź.
    U mnie parownikiem jest tylna ścianka lodówki. Nie ma co tu czyścić za bardzo. Skropliny dostają się na pojemnik na sprężarce i tu nie mam zastrzeżeń.
    Wentylator parownika nie działa, mimo iż jest sprawny (podłączyłem bezpośrednio napięcie) ale on nigdy chyba nie działał a lodówka lepiej chłodziła. PO rozmrożeniu i ponownym włączeniu skraplacz bardzo długo był ciepły.
    poszukam może faktycznie na YT, Jak radzisz.
    pozdrawiam