Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Kruger&Matz - Zanika dźwięk w głośnikach aktywnych Kruger&Matz Spirit 2.

Lewan12345 07 Jul 2020 11:57 657 12
 • #1
  Lewan12345
  Level 10  
  Witam,posiadam głośniki 2.1 Kruger&Matz Spirit. Niestety już od pierwszego uruchomienia co parę minut zanika głos w tych głośnikach na parę sekund. Były wysłane do serwisu.Serwis stwierdził ze wszystko działa sprawnie.Jednak nadal jest ten problem!Dodam że mam ustawione Bassy na 100%Treble ustawiłem na zero,oraz głośność w subwooferze jest na 100%.Nie wiem do czego służy pokrętło SV VOL.Poniżej zdjęcie tego subwoofera.Byłbym bardzo wdzięczny za jakąś poradę, co można zrobić z tym problemem.
 • Helpful post
  #3
  sosarek

  Level 43  
  Lewan12345 wrote:
  basy na 100%Treble ustawiłem na zero,oraz głośność w subwooferze jest na 100%.

  No to super...
  Lewan12345 wrote:
  Nie wiem do czego służy pokrętło SV VOL

  SW VOL - a czym regulowałeś głośność subwoofera?
  Podłącz inne źródło sygnału i sprawdź czy problem się powtarza.
 • #4
  Lewan12345
  Level 10  
  Jest pokrętło głośności na przodzie subwoofera,dałem głośność na max (100%).

  Dodano po 3 [minuty]:

  Poniżej zdjęcie subwoofera z przodu. Kruger&Matz - Zanika dźwięk w głośnikach aktywnych Kruger&Matz Spirit 2.

  Dodano po 9 [minuty]:

  posiadam jeszcze kabel optyczny,ale to chyba nie będzie z tego stereo? Mówiąc o podłączeniu innego źródła sygnału chodzi o podłączenie za pomocą np.kabla optycznego?
 • Helpful post
  #5
  sosarek

  Level 43  
  Z przodu masz pokrętło do regulacji głośności całego zestawu, głośność subwoofera regulujesz z tyłu.
  Skoro potencjometr głośności masz ustawiony w skrajnej pozycji, do tego korzystasz z wyjścia słuchawkowego telewizora możesz uszkodzić wzmacniacz - zmniejsz poziom głośności zestawu na początek i sprawdź czy problem się powtarza.
  Inne źródło sygnału - np.telefon.
  Możesz także użyć wyjścia optycznego w telewizorze i podłączyć zestaw za jego pomocą. Optyczne przekazuje nie tylko stereo ale i dźwięk wielokanałowy.
 • Helpful post
  #7
  DjMapet
  Level 43  
  Po prostu za dużo wymagasz od tego sprzętu. Ustawiając potencjometry BAS, SW VOL i VOLUME w pozycji maksymalnej, przeciążasz wzmacniacz a tym samym włącza się układ zabezpieczenia przeciw-przeciążeniowego.
  Sprzęt wysteruj tak, by z głośników nie wydobywały się żadne zniekształcenia dźwięku i nie występowało włączanie się zabezpieczeń.
  Potencjometr SW VOL służy do dopasowania głośności subwofera, do głośności satelit a potencjometr Volume, do regulacji głośności całego zestawu.

  Lewan12345 wrote:
  posiadam jeszcze kabel optyczny,ale to chyba nie będzie z tego stereo?

  Jeśli optykiem podłączysz do zestawu źródło dźwięku stereo, to będzie stereo.
  Lewan12345 wrote:
  Mówiąc o podłączeniu innego źródła sygnału chodzi o podłączenie za pomocą np.kabla optycznego?

  Niekoniecznie. Koledze @sosarek zapewne chodziło o podłączenie do zestawu np. laptopa, telefonu, odtwarzacza CD, czy jakiegokolwiek innego źródła dźwięku, oprócz TV.

  Dodam, iż ten kabel:
  Lewan12345 wrote:
  Jack 3,5 cala

  To chyba jednak był kabel 3,5mm a ściślej mówiąc chyba kabel: Jack stereo 3,5mm - jack stereo 3,5mm.
  Jeśli takim kablem na zestaw K&M podałeś sygnał z wyjścia słuchawkowego TV a wyjście to było zbyt mocno wysterowane (dałeś duże volume na TV), to ten zbyt mocny sygnał z gniazda słuchawkowego TV, doprowadzi do przesterowania zbyt mocno wysterowanego przedwzmacniacza zestawu K&M.
  Zmniejsz VOLUME na TV i ew, na wieży a w tej nie będzie zanikał dźwięk, bo zabezpieczenie przeciw-przeciążeniowe nie wykryje zbyt mocnego sygnału.

  Pozdrawiam.
 • Helpful post
  #8
  sosarek

  Level 43  
  Na przodzie ustaw na połowę na razie, głośność samego subwoofera ustaw z tyłu wg.uznania, sprawdź czy nadal dźwięk będzie zanikał.
 • #9
  Lewan12345
  Level 10  
  Zmniejszyłem dźwięk o 50% na przodzie subwoofera, a z tyłu ustawiłem na 50 % SV Vol. Odczekam jeszcze trochę by stwierdzić czy zadziałało. Bo problem występował po jakimś czasie. I zdaję sobie sprawę że coś źle poustawialem.

  Dodano po 4 [minuty]:

  Tak źle opisałem ten kabel 3,5 mm 😊chodziło o ten kabel. A co do kabla optycznego to PC/TV może być podłączony tylko pod Jack 3,5 mm. Taki sprzęt.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Panowie a jak zalecacie ustawienie Treble? Bo mam teraz na zero ustawione.
 • Helpful post
  #10
  398216 Usunięty
  Level 43  
  Lewan12345 wrote:
  Panowie a jak zalecacie ustawienie Treble?
  Według uznania. Dźwięk ogólny ma być jak najbardziej zbliżony do rzeczywistego. Po to masz regulacje by tak ustawić. Osobiście sugerowałbym ustawienie najpierw obu regulacji (bas i treble) na zero i ustawić głośność na zbliżoną do takiej, jakiej będziesz używać najczęściej. Potem przysłuchaj się czy słyszysz wszystkie instrumenty (zwracając uwagę na te,które dają najwyższe dźwięki ) i reguluj TREBLE tak, żeby były słyszalne. Na koniec regulujesz bas w podobny sposób zwracając uwagę czy nie ma za mało instrumentów dolnego pasma i czy nie dominują one nad resztą.
 • Helpful post
  #11
  DjMapet
  Level 43  
  Lewan12345 wrote:
  A co do kabla optycznego to PC/TV może być podłączony tylko pod Jack 3,5 mm. Taki sprzęt.

  Ale jak w odbiorniku TV, czy komputerze masz wyjście cyfrowe, np. optyczne, to bez problemu możesz z tego wyjścia podać sygnał na wejście optyczne zestawu K&M.

  Lewan12345 wrote:
  Panowie a jak zalecacie ustawienie Treble? Bo mam teraz na zero ustawione.

  Ustaw wg. własnego uznania. Tak by skorelować natężenie dźwięku pasma mid-hi, z natężeniem dźwięku pasma niskotonowego.

  Pozdrawiam.

  P.S.
  Nie pierwszy raz zdarza się, że w tym samym czasie piszemy z 398216 Usunięty podobne treści. :-)
 • Helpful post
  #12
  aaanteka
  Level 41  
  Lewan12345 wrote:
  Witam,posiadam głośniki 2.1 Kruger&Matz Spirit. Niestety już od pierwszego uruchomienia co parę minut zanika głos w tych głośnikach na parę sekund. Były wysłane do serwisu.Serwis stwierdził ze wszystko działa sprawnie

  Pomijając ustawienia, które nie mają nic wspólnego z objawem działania zestawu, to zestaw ten nie nadaje się ze względu na krótką stałą czasową układu automatycznego wyciszania do współpracy z różnymi treściami sygnału audio towarzyszącym treści audiowizualnej programów TV.
  Sprawdzając zestaw z ciągłym wysterowaniem sygnałem muzycznym( choćby za pomocą Bluetooth- szybka operacja :) )przekonasz się, że serwis nie kłamał i zestaw jest sprawny.
  Tak to bywa w tych nisko budżetowych konstrukcjach opierających się na rozwiązaniach ze sprzętu z wyższych przedziałów cenowych.
  Resztę słusznych spostrzeżeń względem eksploatacji zamieścili już koledzy powyżej.
 • #13
  Lewan12345
  Level 10  
  Po ustawieniu 50% głośności z przodu subwoofera i 50% z tyłu SV vol. Wszystko wróciło do normy. Już dźwięk nie zanika! Dodam że sprawdzałem też połączenie dźwięku poprzez Bluetooth,i wszystko jest Ok! 😊Bardzo Dziękuję za cenne rady! Uważam temat za zakończony.