Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes C200 4matic (W205) - Awaria wspomagania elektrycznego

07 Jul 2020 13:27 495 1
 • Level 1  
  Witam, witam :)
  Mam problem z Mercedesem C200 4matic W205. Umieściłam post w tym dziale, ponieważ jest jakiś problem z elektrycznym wspomaganiem kierownicy. Byliśmy w ASO, ale krzyknęli taką kasę za wymianę tego modułu, że chcemy najpierw upewnić się, że w żaden inny sposób nie można tego naprawić.

  Ogólnie sytuacja ma się tak, że całkowicie wysiadło wspomaganie kierownicy, przez co jazda jest koszmarem. Zleciliśmy badanie diagnostyczne i poprosiliśmy o wydruk z tegoż badania (poniżej jego fragment).
  Zastanawiamy się czy to nie jest problem ze sterownikami albo może jakąś pojedynczą częścią modułu wspomagania. Obdzwoniliśmy już wszystkich mistrzów napraw mercedesa w okolicy, ale nikt nie chce się podjąć takiej naprawy. Piszę więc tutaj, bo może ktoś z Was się kiedyś spotkał z podobnym problemem i umiałby wskazać jakieś rozwiązanie?

  Mercedes C200 4matic (W205) - Awaria wspomagania elektrycznego
 • Helpful post
  Mercedes specialist
  ASO krzyczy za wymianę nie tyle modułu - co całej przekładni. Ponieważ jeden z błędów sygnalizuje nieprawidłowe działanie czujnika momentu obrotowego który jest "zaimplementowany" w przekładni kierowniczej i nie występuje jako część zamienna. Ciekawe na czym oparli swoją decyzję. Bo komputer Star Diagnose potrafi podpowiedzieć kolejne czynności diagnostyczne w celu sprawdzenia uszkodzenia. Tak jak widać zamieszczony powyżej wydruk wystarczy kliknąć na którymś z błędów i wyświetli się pomoc w diagnozie. Dziwne więć jest, że ktoś w prywatnym warsztacie trzyma drogi komputer nie znając jego obsługi i możliwości? Czy może kolega wyczuł "kupę" i zrobił tylko test (czego życzył sobie klient)?
  Nie jest przesądzone że wspomniany czujnik wymaga wymiany. Czasami wystarczy go w jakiś sposób zaadoptować. Drugi błąd (przekroczenie czasu) może wskazywać na problemy z komunikacją ze sterownikiem wspomagania. W takim wypadku warto zacząć od uaktualnienia software'u - robota nie jest fizycznie wymagająca a potrafi w wielu przypadkach pomóc. Jak nie pomoże to jest wtedy czas na myślenie ;)