Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes C200 4matic (W205) - Awaria wspomagania elektrycznego

martutittu 07 Jul 2020 13:27 1485 1
Wago
 • #1
  martutittu
  Level 1  
  Witam, witam :)
  Mam problem z Mercedesem C200 4matic W205. Umieściłam post w tym dziale, ponieważ jest jakiś problem z elektrycznym wspomaganiem kierownicy. Byliśmy w ASO, ale krzyknęli taką kasę za wymianę tego modułu, że chcemy najpierw upewnić się, że w żaden inny sposób nie można tego naprawić.

  Ogólnie sytuacja ma się tak, że całkowicie wysiadło wspomaganie kierownicy, przez co jazda jest koszmarem. Zleciliśmy badanie diagnostyczne i poprosiliśmy o wydruk z tegoż badania (poniżej jego fragment).
  Zastanawiamy się czy to nie jest problem ze sterownikami albo może jakąś pojedynczą częścią modułu wspomagania. Obdzwoniliśmy już wszystkich mistrzów napraw mercedesa w okolicy, ale nikt nie chce się podjąć takiej naprawy. Piszę więc tutaj, bo może ktoś z Was się kiedyś spotkał z podobnym problemem i umiałby wskazać jakieś rozwiązanie?

  Mercedes C200 4matic (W205) - Awaria wspomagania elektrycznego
 • Wago
 • Helpful post
  #2
  Gerri
  Mercedes specialist
  ASO krzyczy za wymianę nie tyle modułu - co całej przekładni. Ponieważ jeden z błędów sygnalizuje nieprawidłowe działanie czujnika momentu obrotowego który jest "zaimplementowany" w przekładni kierowniczej i nie występuje jako część zamienna. Ciekawe na czym oparli swoją decyzję. Bo komputer Star Diagnose potrafi podpowiedzieć kolejne czynności diagnostyczne w celu sprawdzenia uszkodzenia. Tak jak widać zamieszczony powyżej wydruk wystarczy kliknąć na którymś z błędów i wyświetli się pomoc w diagnozie. Dziwne więć jest, że ktoś w prywatnym warsztacie trzyma drogi komputer nie znając jego obsługi i możliwości? Czy może kolega wyczuł "kupę" i zrobił tylko test (czego życzył sobie klient)?
  Nie jest przesądzone że wspomniany czujnik wymaga wymiany. Czasami wystarczy go w jakiś sposób zaadoptować. Drugi błąd (przekroczenie czasu) może wskazywać na problemy z komunikacją ze sterownikiem wspomagania. W takim wypadku warto zacząć od uaktualnienia software'u - robota nie jest fizycznie wymagająca a potrafi w wielu przypadkach pomóc. Jak nie pomoże to jest wtedy czas na myślenie ;)