Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Huawei P9 Lite - Zablokowany po resecie

m4xon 07 Jul 2020 20:59 8109 4
    m4xon
    Level 15  
    Cześć, mam dziwaczny problem z moim starym telefonem Huawei P9 Lite. Chciałem go przerobić na telefon dla córki do oglądania bajek w aucie, więc zrobiłem reset. Po przeładowaniu niestety nie mogę się do niego zalogować. Wprowadzam dane na jakie był zalogowany wcześniej, przechodzi dalej i wywala mi błąd, że przepraszamy i nie można się zalogować. Dzwoniłem na infolinię Huawei, podobno jest to jakaś blokada, którą mogą zdjąć za 100zł :-) ktoś poradzi jak to samemu zrobić?
  • Helpful post
    marcin7904
    Level 26  
    Jest to pewnie blokada FRP. Zobacz ten sposób:
    m4xon
    Level 15  
    Telefon udało się odblokować pierwszym kontem google sprzed lat, które było użyte przy pierwszym logowaniu.
    W jaki sposób mogę je usunąć żeby więcej nie było wymagane? Wystarczy usunięcie konta z kont w ustawieniach i wtedy zrobienie reset?
  • Helpful post
    staś pytalski
    Level 39  
    Wchodzimy: Ustawienia > Konta > Google > na dole wybieramy Usuń Konto i potwierdzamy, może to się różnić zależnie od wersji androida. Jeżeli mamy Whatsapp warto zrobić kopię zapasową do dysku Google. Ogólne można zsynchronizować cały telefon z dyskiem/kontem, by później było łatwiej pobrać dane na nowy telefon.
    Po wylogowaniu warto zrobić ponowne uruchomienie a następnie reset do ustawień fabrycznych.
    Pamiętaj żeby naładować baterię przed przywracaniem danych.
    m4xon
    Level 15  
    Dzięki za pomoc!