Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1 1.4 8V 44kW Mpi nie może odpalić, szarpie

07 Lip 2020 21:44 282 6

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Skoda Fabia 1, 1.4 8V 44kW Mpi 2001r. Kod silnika AZE . Przebieg 166000km
    Podczas próby uruchomienia silnika, rozrusznik robi jeden obrót wałem i silnik się zatrzymuje jakby go cofało.
    Iskra jest na wszystkich świecach. Świece wymienione na nowe. Paliwo dochodzi. Dźwigienki zaworów poruszają się po odkręceniu pokrywy zaworów.
    Kompresja sprawdzona "palcem" w otworach świec.
    Przy wykręconych świecach, rozrusznik kręci silnikiem bez najmniejszych problemów i dziwnych dźwięków. Żadnych błędów nie ma.
    Gdy uda się z trudnościami uruchomić silnik, to pracuje bardzo nie równo, szarpie nim, nie ma w ogóle mocy, nie można ruszyć z miejsca.
    Nie wiem kiedy był wymieniony łańcuch rozrządu oraz w jakiej był/jest kondycji.
    Usterka podobno wystąpiła po 50 m jazdy od "normalnego" uruchomienia silnika.

Samochód stoi w "dziczy" 500km od domu.
    Na razie nie mam jak dojechać i cokolwiek więcej sprawdzić niż osoba, która go wstępnie "diagnozowała" instruowana przez telefon.

Link

Czy ktoś spotkał się z taką usterką w tych silnikach i może coś podpowiedzieć przed wyjazdem ?
  • Poziom 15  
    Niech spróbuje odpalić z całkiem wykręconą jedną świecą, obojętnie którą. Choć bardziej to wygląda to na iskrę grubo przed GMP..

Już dużo wiadomo.
    Rozrząd nie jest przestawiony. Trochę luźny łańcuch ale nie ma tragedii.
    Jest nowy i zostanie zamontowany.

Problemem natomiast jest woda w misce olejowej...
    ... z trzygodzinnej naprawy, zrobiło się ... - konieczny demontaż głowicy, przynajmniej planowanie, uszczelka a może i cała głowica do regeneracji.
    Rachunek ekonomiczny nie wróży dobrze temu silnikowi lub nawet całemu pojazdowi ;-)
  • Moderator Samochody
    CameR napisał:
    konieczny demontaż głowicy, przynajmniej planowanie, uszczelka a może i cała głowica do regeneracji.
    Nie takie to proste, jakby się mogło wydawać. AZF ma wymienne tuleje - albo któraś pękła, albo wytłukła sobie dołek w bloku silnika - proponuję dokłądnie rzecz zbadać, zanim parę zł pójdzie w błoto.

robokop napisał:
    tuleje - albo któraś pękła, albo wytłukła sobie dołek w bloku silnika

Wiem,
    np miedziane podkładki pod tulejami ugniatają się i mamy szczelinę ...
    W tych silnikach "opadają" tuleje i wymiana uszczelki pomoże na krótko.
    Będę musiał "ruszyć" praktycznie cały silnik.
  • Moderator Samochody
    CameR napisał:
    W tych silnikach "opadają" tuleje i wymiana uszczelki pomoże na krótko.
    Nie pomoże wcale.
    CameR napisał:
    No niestety. Trochę skomplikowane mechanicznie bo potrzebny liniał, żeby sprawdzić jak siedzą - wszystkie mają być równo z blokiem, bądź o włos powyżej. Którakolwiek minimalnie opuszczona i kabaret na nowo. Szczęśliwie części do tego niedrogie.

Liniał mam, szczelinomierz też, przyrząd do montażu tłoków mam, ... ale ja nie lubię takiej "hard" mechaniki !
    Do tego najpierw muszę mieć auto u siebie w warsztacie, bo na łące tego nie zrobię, tym bardziej, że lato jakie jest - każdy widzi.