Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który program SCADA?

wrzecioj 06 Paź 2005 22:34 4283 6
  • #1 06 Paź 2005 22:34
    wrzecioj
    Poziom 9  

Chciałbym prosić o wskazówkę, które programy SCADA są najbardziej rozbudowane i najlepiej współpracują z s5/s7 Siemens'a?
    Z góry dzięki za pomoc

0 6
  • SterControl
  • #2 07 Paź 2005 15:04
    phonemaniac
    Poziom 16  

cze :)

Najlepiej do siemensa jest zastosowac WinCC, bardzo porzadny programik.

Pozdro

0
  • SterControl
  • Pomocny post
    #3 09 Paź 2005 13:05
    arwit
    Poziom 27  

Witam!
    Tak naprawdę to wszystko zależy od tego do czego potrzebujesz SCADA. Większość takich programów znanych producentów da się spokojnie podłączyć z S5/S7 i ma porównywalną podstawowa funkcjonalność. WinCC to na pewno dobry produkt, ale jego cena to już inna bajka. W mojej firmie (duża elektrownia) używamy ASIX’a. Produkt polski, przyzwoita cena, jakość- no cóż nie jest to WinCC ,ale za cena rzędu 12tyś PLN nie jest zły o ile nie potrzebujesz naprawdę rozbudowanej konfiguracji. Jest też niezła scada firmy Micro-B. Także wszystko zależy od tego doczego to ma być i ile kosztować.

0
  • #4 10 Paź 2005 07:51
    phonemaniac
    Poziom 16  

Cze :)

arwit napisał:
    Witam!
    W mojej firmie (duża elektrownia) używamy ASIX’a.

U mnie w firmia (a pracuje w najwiekszej elektrowni na wegiel kamienny) uzywamy tylko WinCC na instalacjach z Simatic S7 (SUW, oczyszczanie kondensatu) i nie uzywamy innych programow do wizualizacji. nie twierdze ze inne sa zle, ale jednak duzo funckji uzywamy z WinCC (jak archiwa danych, OPC i wiele innych).

pozdro :)

0
  • #5 10 Paź 2005 15:06
    arwit
    Poziom 27  

Witam!
    Phonemaniac
    To że używacie tylko WinCC znaczy tylko tyle ze jesteście naprawdę bogaci. Oczywiście możemy się pospierać co jest lepsze itp. Jednak napisałem wyraźnie że wszystko zależy od tego do czego scada ma być zastosowana. WinCC jako produkt firmowy siemens’a ma wiele udogodnień związanych z obsługą sprzętu siemens’a. Proponuje jednak uważnie zapoznać się z oferta konkurencji a wtedy może nie będziecie musieli wydawać takiej kasy na WinCC. Zapraszam w odwiedziny.

0
  • #6 11 Paź 2005 09:20
    phonemaniac
    Poziom 16  

Cze :)

do arwit

Pewnie slyszales opinie, ze produkty tej samej firmy sa najlepiej ze soba powiazane. Ja tez slyszalem ze InTouch chodzi z Siemensem, ale jak chwilke z nim popracowalem na uczelni, to zwatpilem, nie moglem sie polapac co i jak, a chcac sie np podpiac do siemensa to musialem korzystac np z OPC, a nie ze standardowego protokolu jak MPI/Profibus. Jednakze jeszcze raz powtarzam, nie mowie ze WinCC jest najlepsze na swiecie, jednakze mysle ze do s7 najlepiej pasuje WinCC (pomino ze jego cena strasznie odstrasza)

Pozdro :)

0
  • #7 12 Paź 2005 09:29
    krzychol66
    Poziom 24  

phonemaniac napisał:
    Ja tez slyszalem ze InTouch chodzi z Siemensem,
    No, bo chodzi. I to jak burza ;) Tylko trzeba się trochę nagimnastykować, jak się pierwszy raz w życiu ;) konfiguruje komunikację. :(
    Cytat:

ale jak chwilke z nim popracowalem na uczelni, to zwatpilem, nie moglem sie polapac co i jak, a chcac sie np podpiac do siemensa to musialem korzystac np z OPC, a nie ze standardowego protokolu jak MPI/Profibus.
    Bo to zależy, co dla kogo jest standardem... (np. dla jednego Novell, dla drugiego TCP/IP, a dla trzeciego Ethernet ;))
    w każdym razie InTouch jest się w stanie komunikować z każdym sterownikiem na świecie, dla którego napisano serwer DDE lub OLE i poprowadzono kabel odpowiedni dla tegoż serwera...
    W szczególności jest się w stanie komunikować z S5 po łączu szeregowym i TCP/IP oraz z S7 po MPI, profibusie, TCP/IP itd. Niestety, dla połączenia z S7 trzeba dokupić (i skonfigurować :( ) Siemens Simatic Net. Albo (podobno taniej) dokupić obcy serwer komunikacyjny, np. www.inat.de
    Konfiguracja inata to bajka w porównaniu z Simatic Netem...
    Cytat:

Jednakze jeszcze raz powtarzam, nie mowie ze WinCC jest najlepsze na swiecie, jednakze mysle ze do s7 najlepiej pasuje WinCC (pomino ze jego cena strasznie odstrasza)

Pozdro :)

No, InTouch też darmowy nie jest...

0