Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] KONICA bizhub c227 - Drukarka po zainstalowaniu, nie chce drukować

lukpio3 09 Jul 2020 16:41 945 7
 • #1
  lukpio3
  Level 21  
  Cześć,
  Mam problem z drukarką Konica Minolta bizhub c227. Drukarka podłączona sieciowo. Pobrałem sterowniki, zainstalowałem, podczas instalacji manager sam znalazł urządzenie na właściwym IP. Wszystko przebiegło wręcz książkowo. I teraz chcąc drukować, zadanie drukowania pojawia się w tym okienku windowsowym po czym po chwili znika, bez żadnego błędu. Drukarka wygląda jakby reagowała ponieważ jak chcę coś wydrukować to nawet się wybudza jak jest uśpiona ale nie drukuje. Nic nie idzie, nie pojawia się żaden komunikat o błędzie, nic, zero. Nie ma z jej strony żadnej próby wydruku prócz tego że reaguje na zadanie drukowania. Wcześniej drukowała prawidłowo. To co się teraz zmieniło to komputer bo wymieniałem na nowy i na tym nowym komputerze ją instalowałem.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  copyman
  Photocopiers specialist
  Spróbuj nie używać managera instalacji tylko zainstaluj ją z ustawieniami ręcznymi na stałym adresie IP. Jakoś nie mam zaufania do automatycznych instalacji w Windows ... Ściągnij sterowniki (PCL6) , wejdź w ustawienia , drukarki i urządzenia , dodaj drukarkę , drukarkę lokalną z ustawieniami ręcznymi i potem podajesz adres IP żeby stworzyć port a następnie wskazujesz folder ze sterownikiem. Powinno śmigać !

  C.
 • #3
  rys57
  Moderator
  Poczytaj ten temat
  Jest tam też post o problemach Minolty
  Metody polegającej na reinstalacji systemu nie weryfikowałem, więc polecać nie będę ale poczytać warto.
 • #4
  lukpio3
  Level 21  
  Dzięki serdeczne za odpowiedzi. Jutro rano jak tylko dojadę do biura to sprawdzę. Fakt że tą instalację ja robię jako pierwszy bo wcześniej, wszystkie instalacje na wszystkich komputerach wykonała firma która mi tą drukarkę dostarczała. To było ponad rok temu. Teraz jeden komputer musiałem wymienić no i jest problem.

  Ten post który @rys57 wskazałeś raczej mnie nie dotyczy ponieważ opisuje problem z windowsem 10. Ja wymieniałem komputer ale nie na nowy :) Mam tam jeszcze 7 i 7 zostanie mimo braku wsparcia bo 10 na tym komputerze niestety nie pójdzie. Zastanawiam się czy może np brak jakiejś aktualizacji systemowej może być przyczyną tego problemu. To jest ciekawa sytuacja bo mówię, komputer z drukarką się ładnie łączy, jak chcę drukować to nawet drukarka reaguje w momencie wysłania do niej zadania drukowania. Powiem więcej, nawet migną na niej takie niebieskie lampki (dokładnie te które oznaczyłem poniżej):
  KONICA bizhub c227 - Drukarka po zainstalowaniu, nie chce drukować

  Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia. Czy przypadkiem tej drukarki nie trzeba jakoś specyficznie skonfigurować bo porobione są na niej profile użytkownika do kserowania czy skanowania i aby użytkownik mógł to zrobić musi wprowadzić swój pin natomiast drukowanie na wszystkich komputerach działa normalnie, czyli wybieram drukarkę, drukuję i wszystko leci, nie trzeba się logować ani nic i może takie coś wymaga jakiejś konfigurował ale jest jeszcze ten najbliższy tydzień na urlopie i niestety nie pomoże. Muszę poradzić sobie z tym jakoś sam.
 • #5
  jacekc3
  Level 20  
  A czy kopiarka nie ma włączonej autoryzacji?
 • #6
  mib3
  Level 22  
  lukpio3 wrote:
  Czy przypadkiem tej drukarki nie trzeba jakoś specyficznie skonfigurować bo porobione są na niej profile użytkownika do kserowania czy skanowania i aby użytkownik mógł to zrobić musi wprowadzić swój pin natomiast drukowanie na wszystkich komputerach działa normalnie...
  Działa normalnie, ponieważ masz na stałe wpisany kod dostępu lub autoryzacje w ustawieniach drukarki. W zależności czego używacie (autoryzacja, konto dostępu (tu może być ustawione wpisywanie tylko hasła pomijając login), musisz wpisać w preferencjach drukarki- zakładka podstawowe-autoryzacja/konto dostępu ten sam "pin" co wpisujesz przy kserowaniu i skanowaniu. Wtedy drukarka wydrukuje to co do niej wysyłasz. Miganie diód oznacza to, że drukarka przyjmuje dane, ale jeżeli są konta dostępu lub autoryzacja to tego nie wydrukuje bez powyższego.
  KONICA bizhub c227 - Drukarka po zainstalowaniu, nie chce drukować
 • #7
  lukpio3
  Level 21  
  Dokładnie tak. To było to. Chodziło o autoryzację. Ponieważ każdy user ma swój pin i swoje limity, skonfigurowałem ją tak że podczas drukowania wyskakuje okienko z prośbą o wpisanie loginu i pinu. Po pomyślnej autoryzacji, wszystko się drukuje :)
 • #8
  lukpio3
  Level 21  
  Temat zatem zamykam :)