Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citroen C3 1.4 8v - Pojawiający się olej na kole zębatym rozrządu

10 Lip 2020 00:08 192 5
  • Poziom 14  
    Witam.Może miał ktoś taki dziwny przypadek . Pojawia się olej na górnym kole zębatym wymieniłem nowy uszczelniacz wałka rozrządu i dalej sie pojawia olej . Ściągnąłem drugi raz koło zębate i się okazuje że uszczelniacz jest suchy, tak samo i wałek rozrządu jest słuchy . nie widać że z pod uszczelniacza pojawia się olej . Ściągnąłem koło zębate wału korbowego i też jest słuchy uszczelniacz a na kole górnym dalej się pojawia olej . widziałem przypadki jak uszczelniacz puszczał to obudowa była mokra , wałek czy wał był mokry a tu suche .
  • Poziom 18  
    Pewnie leci uszczelką głowicy i przy pracującym silniku zabiera. Obejrzyj dobrze styk głowicy i bloku.
  • Poziom 14  
    uszczelka głowicy nie trzymała przy pasku rozrządu , ale już trzyma bo wymieniłem ja na nową , wiec wycieku nie ma żadnego
  • Poziom 27  
    Nie wiem co to za materiał ale to koło "pije"olej.Kiedyś widziałem takie cuda w jakimś wynalazku PSA.Po złapaniu temp "pociło sie" olejem.Materiał ma jakieś pory i nasiąka.Wymontuj i grzej aż wypłynie wszystko.
  • Poziom 14  
    po złożeniu głowicy i odpaleniu olej się na kole pojawił jak pochodziło kilka minut, więc nie zdążyło się te koło zagrzać , wieć teorie z pocącym się kołem bym wykluczył
  • Poziom 27  
    A więc skończyły się teorie.Nie chcesz słuchać twoja wola.W takim razie pozostaje ci wróżka.