Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung J6+/nie mozna uruchomic Download mode lub recorvery

10 Lip 2020 19:38 414 16
  • Poziom 3  
    Witam.
    Kupilem telefon Samsung J6+,chcialem wgrac inny system,gdyz ten ktory byl jest z Plusa,niestety nie wgral sie owy system i teraz nie mozna wejsc w Download Mode czy recorvery,nie wiem jak sobie z tym poradzic.Jesli jest tutaj osoba ktora byla by w stanie pomoc.Dziekuje.

Samsung J610ds 32 gb-System ktory probowalem wgrac byl w 4 plikach/indonesia

Teraz telefon da sie wlaczyc ale jedynie vol- i power=Wtedy wyswietla logo Samsung a pozniej jakby wiersz polecen z recorvery,pomad do jak nie jest wlqczony to wyswietla ikonke androida ktora sie kreci i tak w kolko lecz widac to tylko pod swiatelem gdyz do tego nie podswietla ekranu tzn bedac wylaczony.

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

Moj blad,w telefonie miga nie podswietlone logo podczas proby wlaczenia power.
  • Poziom 34  
    Telefon powinien być naładowany, poza tym czy telefon działał przed próbą wgrywania softu i jaki soft był wcześniej i jaki chcesz wgrać?
    Trzymaj klawisz głośniej i ciszej wciśnięte razem, a następnie podepnij kabel.
  • Poziom 3  
    Witam.Telefon tak dzialal normalnie.Byl naladowany w okolo 60%,nie wiem jaki byl wczesniej wgrany system,niestety nie zwrocilem uwagi moj.Bład,szczerze naprawde nie wiem co z nim zrobic,Gdyz kombinacja vol+- nic nie daje ani nir wchodzi w download mode oraz nie widzi go pc,telefon wlacza sie jedynie po przez power i vol- i wtedy wyswietla logo Samsung j6+ i wyswietla jakby recorvery z bledami i wylacza sie,do recorvery rowniez nie mozna wejsc

Dodano po 3 [minuty]:

Chce wgrac teraz juz obojetnie jaki aby telwfon ozyl
  • Poziom 35  
    Innej kombinacji nie ma. Telefon nie jest martwy wiec to tylko kwestia odpowiedniego "timingu". Podlacz kabel, trzymaj wcisniety vol- i wlacznik i od razu jak sie zrestartuje pusc wlacznik a trzymaj oba klawisze glosnosci.
  • Poziom 22  
    Tomek_Krecik napisał:

Nowy software instalujemy przez TWRP w JEDNYM pliku a nie w czterech.
    O ile ma to być zainstalowane poprawnie.

Autor tutaj ma na myśli wgrywanie romu 4 plikowego za pomocą Odina. Nie wprowadzaj go w błąd.
  • Poziom 15  
    marcinadd napisał:
    Tomek_Krecik napisał:

Nowy software instalujemy przez TWRP w JEDNYM pliku a nie w czterech.
    O ile ma to być zainstalowane poprawnie.

Autor tutaj ma na myśli wgrywanie romu 4 plikowego za pomocą Odina. Nie wprowadzaj go w błąd.

Ja wiem.
    Natomiast jestem zwolennikiem instalowania tym drugim sposobem.
    Przynajmniej jest pewność że proces instalacji przejdzie poprawnie.

Pliki z Nowym ROM mają własne instalatory. Odin ich nie odczyta.
    Dlatego uważam że sposób TWRP jest lepszy do takich operacji.
  • Poziom 22  
    Oczywiście, że nie przebiegnie poprawnie, bo stocki instaluje się za pomocą Odina. Nie wiem w jaki sposób Ty instalujesz te Romy? Przywracasz je za pomocą TWRP z obrazu?
    Pomijam już oczywisty fakt, że z poziomu recovery nie można nadpisać niektórych partycji. Chociażby nie ruszysz BL, czy chyba nawet CP.
    Wgranie romu 4 plikowego z PITem powoduje repartycjonowanie.
    Od tego jest Download mode i Odin aby z niego korzystać.

Pytanie do autora. Czy wgrywając ten ROM wrzuciłeś PIT i zaznaczyłeś repartycję?
  • Poziom 3  
    Witam.Probowalem wgrac przez Odina,firmowar w 4 Plikach i pokazal sie fail na odinie,nie wgrywalem pit,nie potrzebnie sie po prostu za to zabieralem,ale na to juz nic nie poradze,za chwilke dodam jaki chcialem wgrac System w 4 Plikach i mysle ze juz wiem dlaczego tak sie stalo,gdyz przez niedopatrzenie popralem Firmoware 8.1 oreo a na telefonie byl 9

Dodano po 2 [minuty]:

Dziekuje za ogolem wypowiedzi,chcialbym porady co teraz zrobic ?,telefon nie chce wejsc w download Mode ani recorvery,uruchamia sie jedynie przez vol- power oraz dzis rano pod ladowarka,ale nic wiecej,probowalem podlaczac go pod pc w roznych kombinacjach i odin nie widzi go

Dodano po 2 [minuty]:

Myslalem juz o Samsung Swith ale podobno awaryjna naprawa systemu zostala juz usunieta

Dodano po 18 [minuty]:

Udalo mi sie nagrac ekran owego samsunga i zrobic screena tego co wyswietla sie po logo,telefon po wyswietleniu tego wylacza sie i nie resetuje

Dodano po 17 [minuty]:

Po pilku probach telefon wchodzi juz w download mode,jesli moglbym prosic o porade jaki wgrac System aby nie mial brandu Plus oraz jesli sie uda ominiety knox.jak tel sie podladuje dodam zdjecie z download mode numerow itp
  • Poziom 3  
    [img-0] Samsung J6+/nie mozna uruchomic Download mode lub recorvery

Taki system probowalem wgrac Odinem v3.10.7

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 40 [minuty]:

• Poziom 22  
    A niby jak się instaluje? Byłem niegdyś moderatorem na jednym z forów zajmujących się telefonami i miałem same Samsungi, więc przerobiłem ich masę. Nie sądzę, żeby coś się zmieniło od tamtego czasu.
    Na pewno to był model J610DS (do którego nie udało mi się znaleźć Romu)? Bo w Download mode pokazuje Ci teraz J610FN.

Zacznijmy od tego, że soft który pobrałeś jest nie na tą wersję telefonu i nie ma prawa to zadziałać.
    Pobierz soft 4 plikowy na Twoją wersję czyli J610FN na XEO.
    Następnie rozpakuj plik CSC i wyciągnij z niego plik z rozszerzeniem .pit.
    Wrzuć do Odina 4 pliki + PIT i powinno zaznaczyć się Re-Partition.
    Ciesz się działającym telefonem :D.
  • Poziom 34  
    Firmware ze zdjęcia jest do Galaxy J6 Prime czyli SM-J610F dla Singapuru, właściwy soft powinien mieć nazwę SM-J610FN_J610FNXXS5BTE6_Pie(Android 9)_XEO_Factory Rom (5 File)_20200617.zip.enc4
  • Poziom 15  
    marcinadd napisał:
    A niby jak się instaluje? Byłem niegdyś moderatorem na jednym z forów zajmujących się telefonami i miałem same Samsungi, więc przerobiłem ich masę.
    Pobierz soft 4 plikowy na Twoją wersję czyli J610FN na XEO.
    Następnie rozpakuj plik CSC i wyciągnij z niego plik z rozszerzeniem .pit.
    Wrzuć do Odina 4 pliki + PIT i powinno zaznaczyć się Re-Partition.
    Ciesz się działającym telefonem :D.

Wszystko OK.
    Ja zrozumiałem z tego posta że autor chciałby mieć system bez aplikacji operatora jakim jest PLUS.
    Osiągnęliśmy jedynie połowę zamierzonego efektu czyli naprawę źle postawionego systemu.
    To pokażcie autorowi Panowie teraz jak zainstalować czysty gapps tym sposobem ?

Ja się też chętnie nauczę.
    Przyznam że ODIN był mi potrzebny jedynie do odblokowania RECOVERY, a nie do instalacji nowego systemu.
  • Moderator - GSM
    Tomek_Krecik napisał:
    To pokażcie autorowi Panowie teraz jak zainstalować czysty gapps tym sposobem ?

Nie masz pojęcia o czym piszesz.
    Aby pozbyć się aplikacji operatora wystarczy wgrać czysty firmware w wersji XEO i nic więcej. Firmware wgrywa się odinem.
  • Poziom 3  
    Witam.Okej,dziekuje bardzo za pomoc w takim razie zabieram sie za szukanie systemu takiego jak Panowie podpowiedzieli.Jesli uda sie wgrac odrazu napisze.

Dodano po 2 [godziny] 20 [minuty]:

System pobrałem wedlug wypowiedzi,wyciagnolem pit i wszystko wlozylem do Odina.Niestety wyswietla Fail,co zrobic ?

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

Telefon ruszyl nie wiem jak ale wlaczyl sie po kilku probach z odinem cos sie chyba dogralo,telefon ma ten sam sytem ktory mial czyli z plusa,teraz widac czy sie ładuje wiec naladuje do 100% i bede chcial wgrac system,recorvery rowniez dzial.Wiec juz ostatecznie chcialbym tylko zapytac czy wgrac teraz ten system ktory ktorys z Forumowiczow podal ? Czy jakis inny ?.I zakańczam temat oraz naprawde Bardzo dziekuje za wszystkie wypowiedzi i taka pomoc 👏😀
  • Moderator - GSM
    Jaką wersje wgrywałeś? Pobierz za pomocą programu SamFirm firmware w wersji XEO. Na forum jest instrukcja jak pobrać.