Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Focus- podłączenie pilota do Blaupunkta RNS4

bodekbodek 07 Oct 2005 01:16 2990 3
 • #1
  bodekbodek
  Level 12  
  W fordzie focusie jest zamontowany pilot przy kierownicy z lewej strony, posiada on klawisze Mode, Seek, Vol + -, do wnęki radia dochodzą 3-przewody: biało-zielony, biało czarny i brązowo-żółty. Chcę podłączyć tego pilota do radia Blaupunkt Travel-Pilot RNS4, posiada on gniazdo ISO 4-segmentowe. Z opisów wynika (Studio 24), że te trzy kolorowe przewody z pilota należałoby podłączyć do pinów z segmentu C2-pilot,wyświetlacz. Próbowałem różnych podłączeń i nic. Może ktoś wie, jak prawidłowo podłączyć tego pilota do tego typu radia. Z góry wielkie dzięki.
 • #2
  SlaweK
  Level 43  
  Jeśli chcesz by pilot a właściwie joystick z tego auta działał z tym radiem to musisz dokupić interface Blaupunkta do tego auta. Szczegóły znajdziesz na stronie Blaupunkta w Car Configuratorze. A z takim kombinowaniem to miałeś sporo szczęścia że czegoś nie uszkodziłeś, widać że nie rozumiesz zasad działania pilotów i joysticków. Porównując to do czegoś prostszego to tak jakbyś obciął wtyczkę w lampce na biurko i chciał ją podłączyć do auta nie zmieniając żarówki nawet.

  SławeK
 • #3
  bodekbodek
  Level 12  
  Dzięki SławeK, oczywiście skorzystam z pierwszej części Twojego postu. Co do drugiej, to proszę podobne uwagi zachowaj dla siebie. Nie obraź się, ale posiadasz zły nawyk "przypinania łatek" ludziom, których nie znasz

  Pozdrawiam Bodekbodek
 • #4
  SlaweK
  Level 43  
  Spróbuję choć po takim pytaniu. Gdybyś trochę uważnej przyjrzał się treści zawartej na Studio24 to pewnie zauważyłbyś że joystick to nic innego jak kilka oporników a radio mierzy oporność i po tym wie jaki klawisz został naciśnięty a pilot blaupunkta to pilot i odbiornik podczerwieni z wyjściem TTL i takie jest w radiu. Więc różnica jest zasadnicza a już próby podłączania bez zapoznania się w funkcjami poszczególnych przewodów wskazują na brak podstaw i pewnej, wręcz zasadniczej ostrożności przy podłączaniu czegokolwiek razem, brak podstawowego sprawdzenia co z czym co jest cechą podstawową dla elektronika.

  SławeK