Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy ładowarka podłączona do telefonu, ale nie do gniazdka, może zaszkodzić?

11 Lip 2020 18:26 153 5
 • Poziom 10  
  Witam. Zastanawia mnie czy zastosowanie np. wyłącznika czasowego do odłączania ładowarki od prądu to dobry pomysł? W instrukcji telefonu aktualnie podaje się, aby najpierw podłączać ładowarkę, a dopiero później telefon. Ma to pewnie na celu uniknięcie wprowadzenia do telefonu zbyt dużego napięcia (albo coś w ten deseń, nie znam się) w chwili gdy podłączamy ładowarkę do kontaktu. Ale co w sytuacji, gdy odłączę ładowarkę z sieci, a pozostawię ją nadal w telefonie? Czy ładowarka nie będzie wtedy "wysysała" energii z telefonu?

 • Poziom 43  
  factislite napisał:
  Ale co w sytuacji, gdy odłączę ładowarkę z sieci, a pozostawię ją nadal w telefonie? Czy ładowarka nie będzie wtedy "wysysała" energii z telefonu?

  Nic, nie.
 • Poziom 10  
  @sosarek Jest to zasługa jakiegoś zabezpieczenia w telefonie czy po prostu konstrukcja ładowarki wyklucza taką możliwość?
 • Poziom 36  
  factislite napisał:
  Jest to zasługa jakiegoś zabezpieczenia w telefonie czy po prostu konstrukcja ładowarki wyklucza taką możliwość?


  Jedno i drugie - z jednej strony, ładowarka praktycznie nie pobiera energii z wyjścia, z drugiej strony - telefon nie daje na złącze ładowania napięcia (o ile nie ma takiej potrzeby - np. w trybie USB OTG zasilanie z telefonu zostaje podane na złącze USB; do przejścia w ten tryb potrzeba jednak odpowiedniej operacji fizycznej na złączu USB; ładowarka takiej operacji nie dokonuje).
 • Poziom 10  
  Ture11 napisał:
  telefon nie daje na złącze ładowania napięcia (o ile nie ma takiej potrzeby - np. w trybie USB OTG zasilanie z telefonu zostaje podane na złącze USB; do przejścia w ten tryb potrzeba jednak odpowiedniej operacji fizycznej na złączu USB; ładowarka takiej operacji nie dokonuje).


  Pamiętam, że kiedyś z ciekawości podłączyłem diodę do wejścia ładowania, i świeciła.