Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor dla teściów - max 46-50 cali - max 1800zł

WSRH 13 Jul 2020 02:55 630 13
    WSRH
    Level 16  
    Witam, potrzebuję kupić telewizor dla teściów. Najważniejsze żeby działał płynnie i bez przycinek i miał dobre "GUIDE" do kanałów, które szybko i sprawnie działa.

1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 2m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? różnie, zazwyczaj na wprost
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? 32 calowy stary Funai
    4. Jaką markę preferujesz? Samsung, Phillips, LG, Panasonic, Sony
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? od 46 do 50 cali
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? naziemna dvbt, być może "talerz"
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? informacyjne, filmy
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? nie
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? jak już to Youtube
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? róznie
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? max 1800zł
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Tani i prosty w obsłudze to LG. Chyba najsensowniejsze tanie modele.
    Szukaj serii UN lub UM (2019) - raczej modele 43 lub 49 cali że względu na matrycę IPS (dobre kąty widzenia)
    WSRH
    Level 16  
    A taki coś? teraz niby promocja

sony-led-kdl50wf665

zapomniałem tam dodać że full hd wystarczy, po co więcej do dvb-t
    Ludwik XVI
    Ten Sony jak najbardziej ok.
    Jak nie beda korzystac ze streamingów typu Netflix etc to taki FHD w zupełności wystarczy do "zwykłej" tv.
    WSRH
    Level 16  
    A jak w nim działa system? nigdy Sony nie miałem, tylko Panasonic, LG i Samsung...

Druga sprawa, czy na antenie talerzowej tzw satelitarnej będzie więcej kanałów niż na zwykłm DVBT? co tam oprócz anteny trzeba? tez nigdy się w to nie zagłębiałem...
    Ludwik XVI
    System w tym Sony to podstawowa wersja. Autorskie rozwiązanie na Linuxie. Działa sprawnie ale możliwości słabiutkie...
    WSRH
    Level 16  
    Rozumiem, a ta druga sprawa ?
    vakant34
    Level 22  
    Dlaczego Ludwik twierdzisz, że w Sony słabiutkie?
    Ludwik XVI
    Bardzo mało apek tam jest. Prawdopodobieństwo aktualizacji praktycznie zerowe.
    I jak na Linuxową bazę to wolno działa...
    adse
    Level 20  
    WSRH wrote:
    Druga sprawa, czy na antenie talerzowej tzw satelitarnej będzie więcej kanałów niż na zwykłm DVBT? co tam oprócz anteny trzeba? tez nigdy się w to nie zagłębiałem...
    Jeśli za darmo (programy FTA) to polskich programów z satelity jest mniej niż z DVBT. Chyba, że zagraniczne wchodzą w grę - to na przykład niemieckich jest za darmo dużo z satelity - tym bardziej jeśli satelita z konwerterem typu zez lub monoblok - i wtedy są programy z dwóch satelitów (HotBird i Astra). Jeżeli z satelity miałoby być więcej polskich programów - to trzeba wykupić dodatkowy abonament do telewizji płatnej - wtedy będzie dużo więcej polskich programów niż w DVBT.
    WSRH
    Level 16  
    No dobra, mam jeszcze jedno pytanie, ktory z tych wymienionych modeli posiada czujnik jasności? Czyli jak jasno w pokoju to obraz robi się jaśniejszy a jak ciemno to ciemniejszy.