Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C3 - brak historii błędów

sliver1 13 Jul 2020 10:02 303 8
    sliver1
    Level 22  
    Od kilku dni co jakiś czas zapala się kontrolka SERV w Citroenie C3 1.1 z 2007r. ale po chwili gaśnie. Podłączyłem ELM327 Bluetooth i połączyłem się ze sterownikiem silnika, widzę odczyty z czujników ale nie znajduję żadnych błędów - aktywnych i historycznych.
    Czy w tym aucie sterownik nie pamięta wcześniejszych błędów? Błędy sprawdzałem apkami na androida Piston i Torque. Wiem, że to namiastka interfejsu ale w innych autach odczytuje mi błędy bez problemu.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    andrzej20001
    Level 43  
    Żelazkiem nic nie sprawdzisz, użyj sprzetu.
    leonov
    Level 42  
    sliver1 wrote:
    Podłączyłem ELM327 Bluetooth i połączyłem się ze sterownikiem silnika, widzę odczyty z czujników ale nie znajduję żadnych błędów - aktywnych i historycznych.
    A skąd wiesz, że to błąd silnika ? Może masz błąd w innym sterowniku i wtedy ELM już się z nim nie połączy.
    sliver1
    Level 22  
    leonov wrote:
    sliver1 wrote:
    Podłączyłem ELM327 Bluetooth i połączyłem się ze sterownikiem silnika, widzę odczyty z czujników ale nie znajduję żadnych błędów - aktywnych i historycznych.
    A skąd wiesz, że to błąd silnika ? Może masz błąd w innym sterowniku i wtedy ELM już się z nim nie połączy.

Właśnie nie wiem. Czyli jest taka opcja, że z ELM'em wszystko ok tylko kontrolka SERV zapala się gdy jest problem z innym modułem?
    koleś kit
    Level 38  
    Żółty service to może byc nawet od spalonej żarówki.
    andrzej20001
    Level 43  
    Dokładnie jak kolega pisze. Wszystko zresztą masz na wyswietlaczu radia.
    sliver1
    Level 22  
    Sęk w tym, że na wyświetlaczu radia samo jak i po diagnostyce nic się nie pojawia.
    andrzej20001
    Level 43  
    Sprawdz jak sie zapali wszystkie żarówki łacznie z tablica rejestracyjną.
    sliver1
    Level 22  
    Okazało się, że wina była po stronie aplikacji na telefonie. Na Car Scanner udało się odczytać błędy za po mocą "żelaska" za 10zł czyli ELM327.