Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VBA - pętla - eksport do pdf stron z dynamicznej listy w excelu

MagdKacz 14 Jul 2020 13:55 240 0
    MagdKacz
    Level 4  
    Witajcie, mam UserForm pod który podłączam listę opcji wyboru, po której wybraniu potrzebuję:
    1) przejść makrami do opcji exportu do Pdf gdzie w kol. A Arkusza "ID" mam nazwę zakresu, a w kol. C i D mam nr stron do exportu tego zakresu - na to wstępny pomysł mam jak niżej ale nie działa.
    2) przejść makrami do dynamicznie zmieniających się zakresów które opisane są w kol. A Arkusza "ID", a w kol. B jest adres komórki np w formacie A1 do której ma przejść makro np. Selectem np. Cells ("B";Range("GoTo").Value) .. nie wiem dokładnie bo jeszcze tego nie robiłam, ale wykładam się na podstawach więc nie dam rady sama.

Wydawało mi się to logiczne i dosyć mało skomplikowane (tj. pkt.1 a nie 2 które zrobiłam dla danych statycznych a dla dynamicznych nie umiem), ale siedzę już nad tym tak długo i nie wiem co dalej, póki co napisałam kod jak niżej, może ktoś by mógł pomóc, podpowiedzieć coś?

Code: vbnet
    Log in, to see the code

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

Ok, poszukałam jeszcze na forum i znalazłam rozwiązanie dzięki wpisowi https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2603895.html
    A poniżej dzielę się rozwiązaniem
    Code: vbnet
    Log in, to see the code

I chyba już wiem jak poradzić sobie z pkt.2 więc raczej dam radę.