Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung UE43NU7122K - Po burzy uszkodzony zasilacz.

14 Lip 2020 13:28 456 6
  • Poziom 12  
    Jak w temacie uszkodzona płyta main zintegrowana z zasilaczem BN96-47717A.
    Na płycie uszkodzony układ ICM801 6B20 (FA6B20N). Gdzie w Polsce mogę go kupić, lub może ma ktoś do odsprzedania, ewentualnie może jest jakiś zamiennik. Proszę o info.
  • Poziom 24  
    W Polsce nigdzie nie kupisz, zostaje kupno całej płyty, albo czekanie 2 miesiące na układ z chin.
  • Spec od monitorów
    Są blizej w Kijowie / lub ebay (FA6B20N SOP16)
    *na PL portalu bywaja za ok.20pln

Podobno to aplikacja zasilacza BN44-00807A
    - PFC SPC7011F, gł. zasilacz na FA6A20, LED driver SLC3011N
    - zrysowana "recznie" / mogą być pomyłki
    * na wch.(ros. języcznym forum) forum się pojawiło

Samsung UE43NU7122K - Po burzy uszkodzony zasilacz.
    PCM801S + TL431 ICM911 ukł. wł. PFC/ *stabilizacji 13V
    PCM803 to OVP dla linii 13V

Seria modeli Samsung UE43NU7120U
    dziwne chassis -KANT_M2E
    - Main) pcb: BN41-02635
    - (PSU) - BN4400947A
    matrix -CY-NN043HGAV2H

Datasheet na te ukł. w zał
    - są dwa rózne ukł. , po pin. nie pasują > patrz plik ( 6B20_6A20.pdf)
  • Poziom 12  
    Dziękuję za zainteresowanie. To wiem,że są to różne układy. Jeden z kolegów obiecał mi wysłać układzik, jak zamontuję , to poinformuję o efektach. Zamierzałem kupić całą płytę, ale dostępne są do modelu UE43NU7125K i nie mam pewności
    czy podejdzie ta płyta zamiennie do mojego Tv. Na razie będę próbował naprawić.Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Nie wiem jak rozumieć powyższy post. Po zamontowaniu układu FA6B20N zasilacz daje prawidłowe napięcia , ale pojawił się jeszcze jeden problem ( jak to po burzy) po kilku minutach czy to w czuwaniu czy w stanie normalnej pracy telewizor
    wyłącza się, skacze napięcie na wyjściu 4-6V. Z powodu braku schematu zamierzałem się poddać ale namierzyłem uszkodzony regulator tl431 smd (symbol na płytce ICM873) wcześniej oczywiście transoptory podmieniałem i co nieco mierzyłem . No ale cud telewizorek powrócił do życia. Dziękuję za pomoc a szczególnie koledze o nicku filutek .
  • Poziom 12  
    Nie wiem jak rozumieć powyższy post. Po zamontowaniu układu FA6B20N zasilacz daje prawidłowe napięcia , ale pojawił się jeszcze jeden problem ( jak to po burzy) po kilku minutach czy to w czuwaniu czy w stanie normalnej pracy telewizor
    wyłącza się, skacze napięcie na wyjściu 4-6V. Z powodu braku schematu zamierzałem się poddać ale namierzyłem uszkodzony regulator tl431 smd (symbol na płytce ICM873) wcześniej oczywiście transoptory podmieniałem i co nieco mierzyłem . No ale cud telewizorek powrócił do życia. Dziękuję za pomoc a szczególnie koledze o nicku filutek .

Dodano po 2 [minuty]:

Rozwiązanie w powyższym wpisie. Pozdrawiam.