Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zlecę wykonanie ekranu magnetycznego dla częstotliwości ELF.

RiddleKarolina 15 Lip 2020 02:17 1794 84
    RiddleKarolina
    Poziom 4  
    Cześć,

Męczę się od jakiegoś czasu z zekranowaniem fal ELF.

Czytam o teorii ekranowania i w końcu wiem, że przy tej długości fali to tylko składową magnetyczną pola mogę przytłumić.

Szukam o permajolach, niklu i żelazie, po prostu materiałem o dużej przenikalności magnetycznej.

I tu pojawia się moje pytanie.

Co będzie najlepsze do wytłumienia takiego zakresu fal (ELF/LF) w przypadku gdy nadajnik jest niewielki, ok. 20 cm 3.

Zapłacę za odpowiedź na pytanie i rady w sprawie wykonania ekranu.

Niestety może być niemal tylko płaski ewentualnie kształt sferyczny obejmujący 1/8 czaszy. Taka lokalizacja nadajnika. Jest na słupie o wysokiej przenikalności magnetycznej.

Tu jest mały problem, wiem, że się znacie więc nie chcę ryzykować jakimiś słabymi pomysłami.

Jak ktoś z Was zna się na tym, proszę dać znać i "zlecę" jego wykonanie i projekt.
    Nie ukrywam, że szukam osoby, która się zna na temacie bardzo dobrze i dla której ten ekran nie stanowi problemu.

Mój e-mail to rybapraca2018(malpa)wp.pl

Pozdrawiam, Karolina Riddle

Moderowany przez Marek_Skalski:

Koledzy biorący udział w dyskusji, podobnie jak ja są sceptykami, więc tutaj może być problem. Obserwuję tematy zakładane przez Koleżankę i analiza trendu wskazuje, że niedługo dojdzie do przełomu. Możemy to przyspieszyć - mogę pomóc jeżeli Koleżanka wyrazi zgodę i przenieść wszystkie Koleżanki tematy do działu, w którym wypowiadają się nasi forumowi specjaliści w tematyce ochrony przed szkodliwym promieniowaniem. Przy okazji można też uzyskać wsparcie od zawołanych forumowych psychologów.

Ponieważ sprawa jest poważna, to tematy przeniosłem do działu Na Pograniczu Nauki. Powodzenia w łamaniu praw fizyki!

• AdexAdex
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    RiddleKarolina napisał:
    fal (ELF/LF) w przypadku gdy nadajnik jest niewielki, ok. 20 cm 3.
    Bzdura, nic takiego nie może istnieć. Nadajniki pracujące na tych częstotliwościach mają zastosowanie militarne, długości anten są mierzone w kilometrach a moc w setkach kilowatów.
    RiddleKarolina napisał:
    Taka lokalizacja nadajnika. Jest na słupie o wysokiej przenikalności magnetycznej.
    Robiłaś badania tego słupa? Analizę magnetoskopową stopu ? Kolejny pakiet bredni, Karolinko :cry: Po ostatnim kondensatorze, może ?
    jarek_lnx
    Poziom 43  
    Z materiałów do ekranowania pola magnetycznego (o dużej przenikalności) jest jeszcze mumetal.

Słupy zazwyczaj robi się ze stali konstrukcyjnej, a ta ma przenikalność co najwyżej kilka tysięcy, z materiałów o naprawdę wysokiej przenikalności nie robi się elementów konstrukcyjnych choćby dla tego że obciążenia im szkodzą na właściwości magnetyczne, poza tym są za drogie.

RiddleKarolina napisał:
    Tu jest mały problem, wiem, że się znacie więc nie chcę ryzykować jakimiś słabymi pomysłami.
    Cokolwiek chcesz zrobić, wypadało by to pomierzyć, przed i po. Będziesz miała konkrety, technicznie pomiar niskiej częstotliwości jest banalnie prosty w porównaniu z twoim poprzednim tematem.
    Mógł bym napisać jak kolega powyżej, bo zrealizowanie użytecznego nadajnika w takim wykonaniu jest niemożliwe, oczywiście można zrobić jakiś mały układ z cewką albo generatorem HV który wytworzy jakieś mierzalne pole elektryczne, lub magnetyczne małej częstotliwości, ale to nadal nie będzie używalny nadajnik. Ale jakbym napisał że to bzdura, to nie uwierzysz na słowo, a pewnie jeszcze nabierzesz przekonania że specjaliści mają wrogie nastawienie, dlatego proszę zajmij sie pomiarami, nauczysz się czegoś nowego, dowiesz sie czy to pole rzeczywiści istnieje i jest mierzalne.
    Jest taki fajny temat rezonans Schumanna, w paśmie ELF, trudno to zmierzyć, ale można poznać trudności pomiaru bardzo słabych pól EM

Obecność pola magnetycznego możesz wykryć, albo zmierzyć wartość względną, korzystając z cewki o dużej liczbie zwojów (np z przekaźnika na ~230V) i wejścia karty dźwiękowej, do tego jakiś program do rysowania spektrogramów - żeby można było odróżnić wszechobecne pole sieci energetycznej 50Hz od reszty.
    RiddleKarolina
    Poziom 4  
    Dzień dobry,

Potrzebuję zekranować to:
    https://www.mdpi.com/1422-0067/20/12/2873

https://www.mdpi.com/1424-8220/16/8/1229/htm

W grę tutaj wchodzą efekty kwantowe, jeśli chodzi o przyspieszanie elektronów i generowanie fali, ale w sumie mnie nie interesuje jak to działa tylko jak to zagłuszyć.

Po prostu maksymalnie zniwelować składową magnetyczną.

Proszę podać swoją cenę.

:)

Nie wiedziałam jak opisać problem.
    :)

Zależy mi na czasie, nie wiem czy w ok 1000zł za ekran magnetyczny wielkości 5cm2 się zmieszczę.

Miłej lektury. Mam więcej linków.

Generalnie te urządzenia działają na zasadzie piezoelektryków z mocy wejściowej ok0.1meV generują szeroki zakres częstotliwości.

Chętnie kiedyś o tym opowiem.

Czy zrobicie coś takiego w ciągu np. 2 dni. Tak żeby mi mózgu nie wygotowało?

Karolina. :)
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    @RiddleKarolina Z linków - masz dokonany wtrysk nanoczastek NMP do mózgu :cry: albo wszczepiony implant zasilany indukcyjnie ? Z tego nadajnika na słupie ? I kto go tam zainstalował ? Bo w pierwszym linku opisana jest pewna procedura diagnostyczno-terapeutyczna stosowana w warunkach klinicznych, a w drugim znany sposób zasilania indukcyjnego np. implantów. Choćby bezprzewodowa ładowarka do telefonów.
  • AdexAdex
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    RiddleKarolina
    Poziom 4  
    Wiem, że się śmiejecie i niepoważnie traktujecie takich ludzi.

Strony z badaniami naukowymi uniwersytetów całego świata o tym piszą, a ludzie się 5g przejmują..

Non invasive Brain stimulation trwa od ok.70 lat. Tylko ludzie nie potrafią tego wytłumaczyć i używają słów mind Control zamiast naukowych pojęć. Implanty są produkowane na masową skalę.

Dowolna wyszukiwarka badań naukowych

Google Scholar
    Mdpi
    Science research

I nagle witasz w świecie kwantowych teorii.
    Nano materiałów -sama studiowałam zresztą.

Ludzi implantują się masową skalę, tylko, że jak próbują coś mówić o tym to są bezbronni bo nie mają podstaw naukowych swojego cierpienia.

I co wtedy mówią? Mind Control, Haarpa itp.

Teraz jest Human Brain Project

Poczytaj jakich procesów używają. Sami wymyślili customowe.

AI na wysokim poziomie.

Laboratoria Kognitywistyczne Eksperymentujące na ludziach.

Trzeba tylko szukać. :)

Spróbuj wpisać któreś z fraz

Non invasive Brain stimulation
    Neural implant

Jak się wczytasz to zrozumiesz. Są wyjaśniane wszystkie zjawiska, pomiary, współpraca międzynarodowa uczelni.

Tylko, że jak ktoś nie wie jak szukać to wpisze "mind Control"

A tu są używane systemy neuronalnej stymulacji fMRI, DTI, ECog, EEG itp.

Polecam ciekawą lekturę, zwłaszcza, że to już wyszło poza zasięg paranoi.

A wracając -zlecę ten ekran. Nawet za 3 tys. byle był skuteczny, ale nie za bardzo. Lubię swój mózg. :) Jeśli będzie mieć indukcję 4Tesli zagłusz moje własne fale. Mózg ludzki pracuje na niskich częstotliwościach.

Pozdrawiam Karolina. :)
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    RiddleKarolina napisał:
    Wiem, że się śmiejecie i niepoważnie traktujecie takich ludzi.
    Niestety. Natężenie pola elektromagnetycznego maleje z kwadratem odległości. Czyli im dalej od słupa, tym ekran może być cieńszy, czyli tańszy. Polecam Ci powieść S.Lema ,,Niezwyciężony". Tam właśnie jest opisany reset pamięci człowieka przez pole magnetyczne. Ale cóż, to tylko SF. :cry:
    RiddleKarolina
    Poziom 4  
    Nie chcę kwantowej tarczy piezoelektrycznej ekranującej pole magnetyczne zbudowanej na zasadzie efektów relatywistycznych monowarsty zredukowanego grafenu, tylko kupić mały, zwykły ekran magnetyczny o wysokiej skuteczności. 5cm2 wystarczy, dowolna grubość za 3tysiace złotych. To wszystko.

Ponoć tu na forum są ludzie, którzy takie rzeczy bez problemu robią.

Na uczelni na której studiowałam nie robią takich rzeczy i przekierowali mnie do Was. :)

Dodano po 1 [minuty]:

Ja jestem słupem...
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    RiddleKarolina napisał:
    zwykły ekran magnetyczny o wysokiej skuteczności. 5cm2 wystarczy, dowolna grubość za 3tysiace złotych. To wszystko.
    Fiuuu, fiuu, szczodra oferta. :D Może się znajdzie uczciwy wykonawca?

RiddleKarolina napisał:
    Non invasive Brain stimulation
    To właśnie zapewnia nasze Forum. :idea: :!: :D
    Jogesh
    Poziom 28  
    Trzeba się dokładniej dowiedzieć o co Koleżance chodzi. Może coś się wymyśli. W każdym temacie gdzie są poruszane tego typu zjawiska można się czegoś dowiedzieć. Czasem prawdy, a czasem dowiemy się o różnych dziwnych teoriach które są tylko teoriami. Ale zawsze czegoś więcej się dowiemy. Nie sądzę, aby przy tak małej ilości informacji ktoś zaprojektował działające urządzenie wymagane przez Autorkę tematu.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    _jta_
    Specjalista elektronik
    Pytanie, czy takie - mam wrażenie, że wymagania są podane tak niejasno, że nie da się ustalić, czy ono jest chociaż podobne...

Ja w każdym razie nie wiem, o co chodzi - czy ten słup ma emitować 5MHz? Czy może 5Hz? Z jakiej odległości? Jakie pole wytwarza? Na ile to ma być osłabione?
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    baseemitercollector
    Poziom 16  
    Autorem tego watku jest osoba z zaburzeniami i urojeniami. Jakakolwiek dyskusja na merytorycznym poziomie nie ma sensu. A branie pieniedzy od takiej osoby za wyimaginowane urzadzenie to po prostu wykorzystywanie jej.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    willyvmm
    Poziom 28  
    Coś mi się wydaje że to rozwiąże wszystkie problemy: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tin_foil_hat

Śledzę ten temat od początku i najpierw mialem wątpliwości czy chodzi o nielegalne ominięcie jakiegoś zabezpieczenia czy jednak wyimaginowanej kontroli umysłu ...
    _jta_
    Specjalista elektronik
    W tym artykule była używana częstotliwość 5MHz - koncepcja była taka, że wprowadza się do organizmu nanocząstki, które przy użyciu pola o takiej częstotliwości można podgrzać. Nie jestem pewien - do sterowania umysłem, czy do terapii? Efekt jest proporcjonalny do kwadratu częstotliwości i do mocy pola, więc zastosowanie 5Hz byłoby trudne. A, czytałem opowiadanie SF (bardziej F) "Równania Maxwella", w którym występuje sterowanie umysłami przy użyciu maszyny (pobudzanie polem o odpowiednio dobranej częstotliwości powodowało ból, senność, wpływało na emocje, na zdolność myślenia matematycznego - między innymi to ostatnie było tam wykorzystywane, żeby ludzie rozwiązywali trudne równania), tam były częstotliwości od kilkudziesięciu do kilkuset Hz.

A tak faktycznie, jeśli chodzi o pole magnetyczne i niskie częstotliwości: pole magnetyczne o częstotliwości kilkunastu Hz i amplitudzie rzędu 1T może powodować halucynacje (widzi się jakieś światło, którego faktycznie nie ma); przy nieco większej częstotliwości może wystarczyć odpowiednio słabsze pole, przy mniejszej musi być silniejsze.
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    @_jta_ Zapoznaj się z terapią rTMS. Ktoś z moich znajomych twierdził że przy każdym impulsie widział rozbłysk światła i coś slyszał. Na pewno impuls magnetyczny indukuje SEM w neuronach, więc daje to odczuwalne efekty.
    Czyżby to nasza Karolinka na rysunku ? :D
    baseemitercollector
    Poziom 16  
    Krzysztof Kamienski napisał:

Czyżby to nasza Karolinka na rysunku ? :D

Ktokolwiek robil ten rysunek nie ma pojecia jak wygladaja linie pola od cewek w ukladzie Helmholtza.
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    Przedtem była moda na free energy, teraz na ELF... Ciekawe co będzie za rok.
    RiddleKarolina
    Poziom 4  
    Jedyne co wiem to to, że tego typu urządzenia działają w zakresie 20kHz do nawet 100GHz.

Pomyślałam o składowej magnetycznej, wtedy już pewne, że zablokuje wszystko. Stąd trochę przesadziłam, żeby mieć "zakładkę"

Czy ktoś z Was potrafi i może wykonać taki ekran?

Jak pisałam zapłacę, szukam po internecie, ale tylko albo teoria albo nieco za słabe produkty komercyjne.

Zależy mi na tym bardzo.

Zaczęłam się zastanawiać czy nie zadziała aktywne zakłócanie pola EM poprzez niewielką okrągłą cewkę z nawiniętym drutem podpiętą do baterii np.9V
    Żeby wytwarzała zmienne pole magnetyczne tłumiąc i uniemożliwiając propagację innych fal. Czy to jest dobry pomysł?

Próbuję już jak mogę..

Nie mam urojeń -to po pierwsze
    Po drugie te artykuły, które Wam przesłałam są ze źródeł pewnych. Są tam opisane wszystkie używane już metody.

Czy jest ktoś kto może pomóc?

Uznajmy nawet, że problem jest wyimaginowany.

Ale zakładając instnienie małego mikro urządzenia generującego fale w zakresie od 20kHz do 100 GHz
    jak byście je wytłumili?

Jeśli jest taka możliwość to zapłacę za wykonanie takiego ekranu, będzie musiał przylegać do skóry.

rybapraca2018(malpa)wp.pl albo 693124234

Proszę zadzwonić jeśli ktoś się może tego podjąć.
    _lazor_
    Moderator Projektowanie
    RiddleKarolina napisał:
    Ale zakładając instnienie małego mikro urządzenia generującego fale w zakresie od 20kHz do 100 GHz
    jak byście je wytłumili?

Aby wyobrazić sobie falę elektromagnetyczną najlepiej sobie popatrzeć na... światło, które jest właśnie falą elektromagnetyczną. Proszę sobie teraz wyobrazić jak ekranować żarówkę za pomocą 5cm^2 materiału? W elektronice wykonuje się testy gdzie jest wymagane aby nie było żadnego wpływu z środowiska zewnętrznego (w tym fal elektromagnetycznych) i służą do tego komory EMC. Tak, cała ogromna komora w którym znajduje się urządzenie, aby odseparować je od czynników zewnętrznych.

Jeśli to nie jest zwykłe trolowanie elektrody jak to często bywa, to prosiłbym wzięcie jednak pod uwagę możliwość płatania przez umysł figlów, i uważać na ludzi których moralność jest wątpliwa i oferują cokolwiek, byle zarobić, bo jak ktoś wierzy to kupi zwykły pendrive jako urządzenie przeciwko 5G...
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    RiddleKarolina napisał:
    Uznajmy nawet, że problem jest wyimaginowany.
    Przyjmijmy. Ja już dawno to zrobiłem.
    RiddleKarolina napisał:
    szukam po internecie, ale tylko albo teoria albo nieco za słabe produkty komercyjne.
    RiddleKarolina napisał:
    tego typu urządzenia działają w zakresie 20kHz do nawet 100GHz.
    Taaa... Wierz mi - gdyby można było skonstruować coś w miarę przenośnego (bo chyba o to chodzi?) to już od dawna byłoby moiżna kupić coś takiego - i nie w internecie (gdzie aż roi się od wszelkiej maści naciągaczy ) ale w sklepie na rogu. Handlowcy i producenci już dawno zapełniliby tę lukę gdyby była...
    Preskaler
    Poziom 38  
    Zacznę może od tego, że cały eter wypełniony jest falami elektromagnetycznymi o różnych częstotliwościach. Natężenie pola zwykle jest niewielkie jednak i przez to nieszkodliwe dla zdrowia. Największe natężenia w okolicach człowieka a szczególnie jego głowy bywają podczas rozmowy przez telefony komórkowe. Nadajniki tych fal są różnej mocy a wypromieniowana energia przez anteny też jest zróżnicowana. Najogólniej rzecz ujmując im dłuższa fala tym antena powinna być dłuższa. Zwykle stosuje się 1/4 fali. Przy ewentualnym mikronadajniku ELF wszystko może być mikro oprócz właśnie anteny bo moc wypromieniowana będzie zbyt mała aby cokolwiek zdziałać. Zakładając nawet, że jako antenę wykorzystuje się napowietrzną linię energetyczną to i tak natężenie pola będzie niewielkie. Dlatego aby zakłócić pracę mózgu potrzebne jest znacznie silniejsze pole. Brak jest też konsekwencji w wypowiedziach "RiddleKaroliny" bo raz twierdzi, że są to fale ELF a innym razem cyt. Jedyne co wiem to to, że tego typu urządzenia działają w zakresie 20kHz do nawet 100GHz. Ten zakres częstotliwości jest absolutnie poza możliwościami odbioru naszego mózgu. Nawet 20kHz sygnału akustycznego jest poza zasięgiem odbioru (wykrycia) przez człowieka bez dodatkowych akcesoriów. Poza tym dlaczego ekran ma tłumić tylko składową magnetyczną? Taki ekran aby skutecznie izolował fale musi być zamknięty. Powinien on osłaniać całego człowieka. Można wykonać próbę i zamknąć się w jakimś stalowym kotle (pojemniku) i tam spróbować odbierać audycje radiowe na różnych falach. W tym fale długie bo najbardziej zbliżone są do ELF. Jeśli test z odbiorem radia wypadnie ujemnie (to znaczy radio nie będzie odbierało stacji) to można spróbować w podobny sposób zaekranować głowę wykonując kulisty ekran stalowy w kształcie np. kasku motocyklowego. Jeśli w praktyce da to pozytywne rezultaty (i ustąpią dolegliwości) to można wtedy zastanowić się nad jakimś innym sposobem ekranowania (mniej uciążliwym?).