Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fabia 1 - autoalarm Centurion - Odłączenie alarmu Centurion Seo Dolphin

15 Jul 2020 09:58 282 8
  • Level 9  
    Witam,

Mam Skode Fabie I. Jest w niej zamontowany autoalarm Centurion Seo Dolphin (czujnikami ruchu). Kupiłem ją 2 lata temu, alarm działał, wszytko było OK (alarm zamontowany w 2005). Od kilku tygodni mam z nim problem. Czasem sam włącza się, otwiera drzwi. Auto już am swoje lata, alarm jest mi niepotrzebny. Oczywiście mógłbym jechać do zakładu, gdzie to montowano, ale chciałbym się Was zapytać:
    - gdzie umiejscowiona może być syrena? Czy da się ją odłączyć?
    - gdzie może być centralka? W internecie znalazłem, że jest często montowana gdzieś przy progu od strony kierowcy. Zdjąłem plastik (tam gdzie jest otwieranie klapy bagażnika), ale nic nie widzę...
    - czy jest opcja, żeby całkowicie odłączyć taki alarm, bez wizyty u mechanika/elektryka? Wyciągnąć jakiś bezpiecznik i już?
    Schematy elektryczne znalazłem w internecie, ale nie mogę zlokalizować tej centralki.

Będę wdzięczny za pomoc forumowiczów.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Helpful post
    Level 40  
    Syrena zazwyczaj jest pod maską, nie powinno być problemu z jej zlokalizowaniem. Centralka może być wszędzie, nie ma uniwersalnego miejsca jak na radio samochodowe po to żeby ewentualny złodziej miał problem z jej zlokalizowaniem. To zależy od fantazji elektryka co go montował. Może po kablach od syreny dojdziesz gdzie jest centralka? Odłączyć alarm można, ale samo wyjęcie bezpiecznika to za mało. Ma też pewnie funkcję odcięcia zapłonu, która powoduje że auto da się uruchomić tylko w momencie jeżeli alarm będzie dezaktywowany. Jeżeli odłączysz alarm to możliwe że nie uruchomisz samochodu. Takie cuda czasami się dzieją jak jest problem z masą.
  • Level 9  
    PITERRR, badboy84 dziękuję za odpowiedzi.
    Tę instrukcję mam. Chciałbym po prostu odłączyć to całkowicie. Pewnie ze starości już coś się tam zepsuło, zardzewiało, zaśniedziało i wariuje. Spróbuję dziś się tam dostać. Tematu nie zamykam póki co, może uda mi się zrobić jakieś zdjęcie, jak to wygląda.
  • Level 9  
    Witam,
    odczepiłem plastiki przy progu i przy uchwycie do otwierania maski. Znalazłem takie coś jak an zdjęciach. Wg. Google jest to sterownik uniwersalnego centralnego zamka firmy MERA BŁONIECE-03 12V 4H nr 059319

Fabia 1 - autoalarm Centurion - Odłączenie alarmu Centurion Seo Dolphin Fabia 1 - autoalarm Centurion - Odłączenie alarmu Centurion Seo Dolphin Fabia 1 - autoalarm Centurion - Odłączenie alarmu Centurion Seo Dolphin
  • Level 40  
    No ale jaki ma to mieć związek z tematem? Z alarmu wychodzi większa wiązka.
  • Helpful post
    Level 43  
    mateuszkeska wrote:
    sterownik uniwersalnego centralnego zamka

To to zostaw w spokoju teraz drzwi będziesz otwierał ręcznie z każdej strony.
  • Level 9  
    Niestety na chwilę obecną samochód padł (inna awaria), temat odwlecze się w czasie...