Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką kupić kuchenkę gazową wolnostojącą ?

mlody1107 15 Jul 2020 18:44 1518 9
    mlody1107
    Level 12  
    Witam. Potrzebuję porady w zakupie kuchenki gazowej 4 palnikowej z rusztem żeliwnym.
    Wymiary szer. 50/60/85

Funkcje jakie powinna mieć :

1.Zabezpieczenie przed wypływem gazu.
    2.Termoobieg.
    3.Piekarnik łatwy w czyszczeniu.

Dziękuję za pomoc.

Dodano po 1 [godziny] 7 [minuty]:

Jakie firmy polecacie?
  • Helpful post
    tomtim123
    Level 33  
    Polecam firmę AMICA. Posiada powyższe funkcje, dodatkowo ma wysuwana prowadnicę w piekarniku.
    Posiadamy AMIC-ę już ze 2 lata i pieczemy w niej chleby, bułki, ciasta, mięsa. Nasz model posiada funkcje turbo grill która pozwala rozgrzać piekarnik do 200*C w około 5 min. Pamiętam, że jak kupowałem, to zależało mi na żeliwnym ruszcie, anty wypływowym systemem gazu, grzałki mocniejsze, wysuwana prowadnica w piekarniku i potrójnej szyby w drzwiach. Nasz model jest biała emalia, u rodziców jest inox i koło palników maja takie zacieki wytrawione, a moja mama to kuchenkę przeciera za każdym razem. Jeszcze zadecydowało niby rzekome mniejsze zużycie gazu i coś w tym jest. za 2 miesiące płace średnio około 40 zł za gaz w bloku. Taka moja propozycja. Pozdrawiam
  • Helpful post
    Hermanowy
    Level 17  
    W sumie to mam chyba ten sam model co ktoś wyżej opisywał, tylko inox.
    Amica 57GE3.33HZpTaDpAQ(Xx)

Działa od półtora roku.
    Minusy:
    - alarm timera jest mocno przyciszony jak piekarnik się rozgrzeje np. powyżej 220 stopni i go ledwo slychać. Upierdliwe, ale nie chce mi się tego reklamować na razie.
    - szuflada pod piekarnikiem jest z cienkiego plastiku... jak się nawali tam blach i patelni to pod ich ciężarem się wygina dno i często spada z prowadnic.

Poza tymi wadami wszystko elegancko.
    Hermanowy
    Level 17  
    W 50cm szerokości to raczej zapomnij o innych markach. Amica nie jest taka zła. Wole już Amice niż jakiś Indesit.
    teskot
    Level 34  
    W mojej rodzinie używane są dwie kuchenki Electrolux. Obie pracują jak dotąd bezawaryjnie. Jedna ma jakieś 8 lat, druga około 10. Modeli nie pamiętam, zresztą w tym zakresie musisz sam poszukać na podstawie swoich założeń co do funkcjonalności. Generalnie użytkownicy są zadowoleni. Nic się nie popsuło, nie urwało, nie przebarwiło itp. Także myślę, że to dobry wybór.
    Hermanowy
    Level 17  
    Zanim sie wypowie, warto wiedzieć o czym się mówi. Eletrolux i inne marki, niby lepsze niz Amica w szerokości 50cm robią tylko biedawersje w zasadzie.
    teskot
    Level 34  
    Ja nie lobbuję za żadną marką. Stwierdzam tylko fakt z czym miałem do czynienia. Obie kuchnie o których wspomniałem są o szerokości 50cm. Z ciekawości zerknąłem właśnie na stronę sklepu i widzę tam sześć modeli Electrolux więc nie wydaje mi się, żeby nie było w czym wybierać. https://www.euro.com.pl/kuchnie,_Electrolux,szerokosc-cm-!-50.bhtml
    A ostateczny wybór należy do autora. Żeby nie było to obecnie używam płyty indykcyjnej Beko i też jestem zadowolony z wyboru ale na temat kuchni się nie wypowiem bo nie mam doświadczenia.
    Hermanowy
    Level 17  
    Znajdź mi kuchnię szerokości 50cm, która ma np żeliwny ruszt, chłodne drzwi, prowadnice teleskopowe, termoobieg pełny inną niż Amica. Dla mnie to są w zasadzie takie podstawowe kwestie w wyposażeniu. Są oczywiście jeszcze inne cuda wianki jak pieczenie parowe, pyroliza, sondy z termometrem i cholera wie co jeszcze, ale tego to chyba nawet Amica nie ma w 50cm.