Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Brama garażowa zamyka się a następnie sama otwiera - napęd Endress GTA 610

piotrek1210 15 Jul 2020 21:06 930 2
    piotrek1210
    Level 10  
    Witam Kolegów,

Od kilku dni mam problem z napędem rolety garażowej. Mianowicie roleta po zamknięciu się do końca, po ok. 1 sekundzie, samoczynnie zaczyna się otwierać. Napęd, niestety leciwy, to Endress GTA 610, był montowany ok. 20 lat temu. Nie posiadam instrukcji ani tez nie mogłem znaleźć takowej w internecie. Nie zdejmowałem jeszcze obudowy i nie zaglądałem do środka.
    Dodam, że przy rolecie garażowej nic nie było robione ani majstrowane. Nie zauważyłem też zmiany w mechanice podnoszenia i opuszczania bramy. Na oko wszystko porusza się, jak dotychczas.
    Czy ktoś z Was miał do czynienia z takim napędem lub dysponuje instrukcją?
    Będę wdzięczny za wszelkie rady i sugestie w tym temacie.

Brama garażowa zamyka się a następnie sama otwiera - napęd Endress GTA 610 Brama garażowa zamyka się a następnie sama otwiera - napęd Endress GTA 610
    piotrek1210
    Level 10  
    Dzięki za instrukcję. Zdjąłem obudowę i co się okazało... osprzęt uległ zużyciu a konkretnie wytarł się gwint na ośce w mechanizmie, odpowiedzialnym za stopowanie napędu w położeniach krańcowych. Elektronika cała i zdrowa. Zamykam temat.