Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PEUGEOT 307 1.6 HDi 2005r - Czasem nie działa wentylator nawiewu klimatronik (po

15 Lip 2020 22:14 399 6
  • Poziom 18  
    Ostatnio w moim Peugeocie 307 1.6 HDi 2005r. (wersja poliftowa) pojawił się problem z wentylatorem nadmuchu w klimatroniku. Czasem od razu po uruchomieniu silnika wentylator włącza się na maksymalne obroty na około 1-1,5s, po czym wyłącza się i nie pracuje w ogóle. Jedynym sposobem na ponowne włączenie wentylatora jest zgaszenie silnika i odczekania około 30min lub odłączenie na chwilę akumulatora. Usterka nie jest cykliczna, pojawia się różnie bez reguł czasowych - czasem cały dzień, czasem raz w tygodniu.
    Podłączałem już Diagboxa - niestety brak błędów związanych z wentylatorem, itp.
    Sprawdziłem i przeczyściłem wszystkie wtyczki, gniazda bezpieczników, itp.

Co może być przyczyną? Miał ktoś z Was podobny przypadek?

Pozdrawiam i liczę na jakakolwiek pomoc.
  • Poziom 29  
    Moduł silnika nadmuchu do kontroli.Przekaźnik modułu silnika(w BSM)do kontroli.Możesz też wyjąć silnik i sprawdzić chociaż stan szczotek.Gdybym miał strzelać to raczej moduł silnika dmuchawy.
  • Poziom 18  
    Mógłbyś wskazać gdzie znajduje się moduł dmuchawy oraz na których elementach się skupić?
  • Poziom 29  
    Tam było chyba kilka rozwiązań.Moduł jest albo z silnikiem albo pod silnikiem dmuchawy.Gdzieś na wysokości pedału gazu.Oba elementy demontuje się przez obrót chyba w lewo.Powinieneś dostać się z lewej strony pod kierownicą po demontaży kilku osłon.
  • Poziom 18  
    Wymieniłem moduł sterowania dmuchawą ale teraz problem się odwrócił - czasem dmuchawa załącza się na pełną moc od razu po uruchomieniu auta i nie można żadnym sposobem zmniejszyć jej obrotów. Co może być przyczyną?
  • Poziom 29  
    Skontroluj kabel sterujący.Ten cienki co idzie do ecu klimy.A jaki ten moduł założyłeś oryginał czy ryżowy?
  • Poziom 18  
    Zamiennik z allegro, ale nie najtańszy. Dziś spróbuję rozłączyć i sprawdzić przewód od sterowania