Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PEUGEOT 307 1.6 HDi 2005r - Czasem nie działa wentylator nawiewu klimatronik (po

barti879 15 Jul 2020 22:14 1284 6
    barti879
    Level 18  
    Ostatnio w moim Peugeocie 307 1.6 HDi 2005r. (wersja poliftowa) pojawił się problem z wentylatorem nadmuchu w klimatroniku. Czasem od razu po uruchomieniu silnika wentylator włącza się na maksymalne obroty na około 1-1,5s, po czym wyłącza się i nie pracuje w ogóle. Jedynym sposobem na ponowne włączenie wentylatora jest zgaszenie silnika i odczekania około 30min lub odłączenie na chwilę akumulatora. Usterka nie jest cykliczna, pojawia się różnie bez reguł czasowych - czasem cały dzień, czasem raz w tygodniu.
    Podłączałem już Diagboxa - niestety brak błędów związanych z wentylatorem, itp.
    Sprawdziłem i przeczyściłem wszystkie wtyczki, gniazda bezpieczników, itp.

Co może być przyczyną? Miał ktoś z Was podobny przypadek?

Pozdrawiam i liczę na jakakolwiek pomoc.
    koleś kit
    Level 36  
    Moduł silnika nadmuchu do kontroli.Przekaźnik modułu silnika(w BSM)do kontroli.Możesz też wyjąć silnik i sprawdzić chociaż stan szczotek.Gdybym miał strzelać to raczej moduł silnika dmuchawy.
    barti879
    Level 18  
    Mógłbyś wskazać gdzie znajduje się moduł dmuchawy oraz na których elementach się skupić?
    koleś kit
    Level 36  
    Tam było chyba kilka rozwiązań.Moduł jest albo z silnikiem albo pod silnikiem dmuchawy.Gdzieś na wysokości pedału gazu.Oba elementy demontuje się przez obrót chyba w lewo.Powinieneś dostać się z lewej strony pod kierownicą po demontaży kilku osłon.
    barti879
    Level 18  
    Wymieniłem moduł sterowania dmuchawą ale teraz problem się odwrócił - czasem dmuchawa załącza się na pełną moc od razu po uruchomieniu auta i nie można żadnym sposobem zmniejszyć jej obrotów. Co może być przyczyną?
    koleś kit
    Level 36  
    Skontroluj kabel sterujący.Ten cienki co idzie do ecu klimy.A jaki ten moduł założyłeś oryginał czy ryżowy?
    barti879
    Level 18  
    Zamiennik z allegro, ale nie najtańszy. Dziś spróbuję rozłączyć i sprawdzić przewód od sterowania