Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Renault Scenic Iph2 1.9dci 01r - Wyciek płynu chłodzącego - wymiana węża układu

16 Jul 2020 00:19 831 2
  • Level 15  
    Witam,

Dzisiaj w moim Renault Scenic 1.9 dci 102km z 2001 r. wyciekł płyn chłodzący, namierzyłem wyciek i znajduje się on w miejscu zaznaczonym na zdjęciu (zrobione z góry od przodu). Od góry prowadzi wąż do dolnego wejścia zbiornika płynu, lewe górne prowadzi nad filtr oleju (prawdopodobnie do chłodniczki oleju), prawe odejście do chłodnicy, lewe prawdopodobnie gdzieś do komory silnika. Moje pytanie brzmi czy muszę wymieniać całość z czterema końcówkami czy da się wymienić kawałek węża pękniętego pomiędzy plastikami? Nie wiem czy to jest stałe łączenie.

Pozdrawiam,
    Renault Scenic Iph2 1.9dci 01r - Wyciek płynu chłodzącego - wymiana węża układu
  • Level 33  
    Jak lubisz kombinować i rzeźbić to tak ,da się wszystko.Ale prościej będzie kupić taki wąż z używki.
  • Level 15  
    Niestety nie bardzo było jak coś wykombinować, mały odcinek elastycznego węża i plastik pod kątem uniemożliwiały dołożenie jakiegokolwiek kroćca. Wszystkie elementy były połączone na stałe, więc kupiłem używkę i wymieniłem całość. Temat do zamknięcia.