Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Osiągi instalacji fotowoltaicznej wschód-zachód

16 Lip 2020 02:04 342 1
  • Poziom 3  
    Witam,

Czy są może wśród państwa osoby posiadające od dłuższego czasu instalację fotowoltaiczną wschód-zachód i mogłyby zaprezentować osiągane wyniki?

Ze względu na drzewa sąsiada jestem zmuszony do zamontowania instalacji na garażu. Instalacja 5,92 kW, rozłożona po równo na każdą ze stron. Kąt nachylenia dachu to około 35-40 stopni. Zamontowane panele Longi solar lr4-60hph-370m, inwerter Huawei sun2000-5ktl-m0.

Jakie wyniki osiągają instalacje wschód-zachód w stosunku do południowych?

Jaki przyjmuje się wskaźnik autokonsumpcji dla standardowej instalacji zwróconej na południe, i o ile wzrasta on w przypadku układu paneli wschód-zachód?

Czy ktoś posiada dane na ten temat? W sieci można znaleźć tylko stwierdzenia w artykułach o średnim wzroście autokonsumpcji dla instalacji zorientowanych wschód-zachód, ale bez konkretnych danych.

Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 25  
    Mam podgląd takiej 4,96 kW wschód-zachód, pracuje od września 2019 i tak: listopad - luty to ok 50% gorzej niż południowej (odległość pomiędzy nimi to 150 m natomiast już w czerwcu nawet minimalnie lepiej niż południowa, wieczorem mogę wrzucić jakiś wykres