Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKIPAGE 14e - czujnik toneru

07 Paź 2005 13:41 4824 13
  • Poziom 15  
    witam wszystkich
    w drukarce OKIPAGE 14e status monitor wyświetla mi błąd - uszkodzony czujnik toneru lub brak zespołu bębna, jednocześnie wydruki są miejscami bardzo blade i zupełnie nieczytelne
    pytanie - gzdie w zespole bębna szukać tego czujnika - toner jest na pewno ok, ewentualnie co może być przyczyną takiego zachowania drukarki ?
    za odpowiedzi z góry dziękuję
  • Poziom 23  
    czujnik tonera jest w drukarce, a nie w bębnie. Szukaj pod bębnem ruchomego elementu z magnesem. Wydruki sa blade, bo pewnie LED'y masz brudne od tonera. Przetrzyj paluchem - powinno pomóc.
  • Poziom 15  
    ok czujnik znalazłem (ale a pro-po jak to działa)
    natomiast z resztą sprawa nie przedstawia się tak prosto
    uszkodzenie na pewno znajduje się gdzieś wewnątrz zespołu bębna - założenie zespołu z innej drukarki powoduje że drukarka zachowuje się i drukuje ok, natomiast założenie złego zespołu bębna do innej drukarki powoduje że objawy są prawie identyczne
    próbowałem wymienieć sam bęben - wydruk trochę się poprawił, ale dalej miejscami wydruki są wyrażnie bledsze - na czarnych wydrukach widać rozjaśnione o niejednakowej szerokości poziome pasy, występujące w nieregularnych odstępach
  • Poziom 23  
    czujnik podskakuje jak bęben się obraca, a mieszak przesypuje toner. Jak brakuje, to w ogóle się nie rusza. Nie kwestionuję tego, że masz uszk. bęben. Najlepiej go wymienić, jak zależy Ci na drukarce, albo kupić HP - nie będzie wtedy takich problemów. Generalnie konstrukcja OKI to tylko pozorna oszczędność. Przeważnie bębny nie wytrzymują przewidywanej żywotności.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ?? po czym wnosisz to co mówisz?? Mam autoryzacje OKI i zazwyczaj jak widze te drukarki to z licznikami stron powyżej 30 000 i z pierwszysm bebnem. (a producent podaje 20 000 dla wytrzymałości bębna) to że drukarka sygnalizuje sobie żeby zmienić bęben nie znaczy że trzeba to robić.. można zresetować jednak po tej operacji (czyli po przewidzianej długości eksploatacji) jest dużo większe ryzyko że stanie się coś z samym bębnem albo z drukarkaprzez bęben.

A co do Twojego uszkodzenia wladekp to to że wydruki są blade może wskazywać że jednak coś jest nie tak z rolką nakładającą na bęben toner. Jeśli jesteś pewien toneru to ok, ale tego rodzaju defekty często widze po zasypaniu drukarki nieodpowiednim tonerem (to znaczy nieoryginalnym)
  • Poziom 21  
    Jak to mówią każda kura swoje pisklęta chwali. Natomiast dla przeciętnego Klienta łatwiej jest przyjąć do wiadomości zakup tonera razem z bębnem za około 300 zł (HP ) niż po kilkukrotnym dosypywaniu stosunkowo taniego tonera nagle stanąć przed koniecznością wymiany bębna za cenę zbliżoną do ceny niejednej nowej drukarki - jak np. w OKI, Kyocera - (sprawa dla psychologów).
  • Poziom 23  
    A ja nie mam żadnej autoryzacji, a to co piszę to widzę po drukarkach jakie naprawiam i ich uszkodzeniach.
  • Poziom 15  
    widzę, że rozmowa znowu schodzi na temat co jest lepsze - firma X czy Y, ale wracając do tematu - w zespole bębna są dwie rolki, pierwsza pobierająca toner (gąbczasta) i druga gumowa nakładająca toner na bęben. Pytanie brzmi - czym je nallepiej wyczyścić ?
    Miejscami na wydruku widać właśnie w miejscach rozjaśnionych jak gdyby odbitą strukturę tego gąbczastego wałka .
    Co do toneru - powszem jest to alternatywny, ale używany już przeze mnie i jak dotąd nie było z nim problemów (ten obecnie wsypany pochodzi z tej samej dostawy co już zasypany w innej identycznej maszynie i tam jest wszsystko ok)
    co moge jeszcze dodać - jak klient dostarczył maszynę to była prawdopodobnie zasypana jakimś iinym alternatywnym, bo na wydrukach były miejscami czarne i siwe pasy.
    po dokładnym oczyszczeniu i usunięciu starego tonera drukarka już nie brudzi.
    Co do czujnika toneru - po czyszczeniu i zasypaniu obecnym tonerem sprawa się uspokoiła
    Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To może niekoniecznie być kwestia czyszczenia a wymiany.. ja czyszcze to odkurzaczem na sucho, tak aby nie uszkodzić struktury wałków.. w 1 na 10 pomaga
  • Poziom 31  
    ...witajcie. Jesli to mozliwe prosil bym skana -strony demo i calej czarnej kartki. Jesi chodzi o czyszczenie developing rollera-ktore moze tu pomoc-robie to na sucho lub mokro-plynem do czyszczenia bebnow OPC Katun-a.....czasem dopiero po czyszczeniu na mokro wylazi stary toner z developinga...i wydruki nabieraja prawdziwej czerni....
  • Poziom 15  
    czyżby naprawdę nikt nie miał pomysłu ?
  • Poziom 12  
    WITAM
    Prośba do Kosmity , możesz podać jakieś namiary na dobry toner/zamiennik do okipage 14ex?

Pozdrawiam Krzysiek
  • Poziom 15  
    zgodnie z prośbą Moderatora informuję:
    problem rozwiązany połowicznie (to znaczy wymiana na zespół bębna z innej drukarki, gdzie akurat siadła elektronika)
    zamykam temat