Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Polar PCB 340 A+ przestała chłodzić

akneram 16 Jul 2020 21:53 816 6
 • #1
  akneram
  Level 9  
  Witam.
  Polar PCB 340 A+ od jakiegoś czasu włączając się wyłączała telewizor teraz przestała chłodzić. Przez jakiś czas załapywała, ale teraz całkiem przestała, po włączeniu. Coś działa lekko buczy kratka wymiany ciepła z tyłu jest zimna, termostat zwarłem na chwilę i nic. Myślę że jest czynnik ponieważ kratka kilka dni temu była ciepła nawet gorąca lodówka chłodziła już słabiej, ale jeszcze. Z tyłu odkurzone przetkany przewód skraplania.
  Dziękuje za każdą podpowiedź czy to może być starter?
 • #3
  akneram
  Level 9  
  Dziękuję kolego 78db78 zwarłem termostat u góry w chłodziarce. W nocy lodówka zaczęła działać kratka wymiany ciepła się zagrzała doszło do 8°C w chłodziarce około pracowała prawie całą noc. Zamrażalnik prawie ok. Rano koniec chłodziarka +19°C. Praktycznie w lodówce działa tylko zamrażalnik na 70%, jak w nim spadnie temperatura to się załączy na długo. Jeszcze będę szperał dziękuję.
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • #4
  78db78
  Level 42  
  Ale termostat się sam uruchamia jak lodówka chodzi? Jeśli agregat pracuje i nie chłodzi to ubytek czynnika i lodówka na złom, wtedy agregat nie wyłącz się, w chłodziarce ciepło a zamrażalnik trochę mrozi.
 • #5
  akneram
  Level 9  
  No trudno ,jeszcze mam jedno pytanie czy jest możliwość że agregat pracuje ale nie tłoczy z winy tego startera czy byłby wtedy ciepły? Dzieki
 • #6
  78db78
  Level 42  
  Jak agregat pracuje to tłoczy, chyba że jest uszkodzony. Może sie grzać jak nie wystrtuje tam na filmie masz jak facet sprawdza agregat śrubokrętem uruchamia.
 • #7
  akneram
  Level 9  
  Lodówka na złom