Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Suszarka Siemens WT46W560BY/05 - Suszarka nie suszy

krulik89 17 Jul 2020 12:52 1347 4
 • #1
  krulik89
  Level 9  
  Cześć,

  Mam problem z moją suszarką Siemens WT46W560BY/05 i to dość dziwny. Zacznę od początku:
  Suszarka od pewnego czasu delikatnie ciekła oraz w zależności od widzimisia raz suszyła dobrze, a raz zostawiała mokre ubrania. Rozkręcilem suszarkę aby zlokalizować wyciek - udało się. Poluzował się wężyk odporwadzający wode docisłem i wszystko działa poprawnie. Ale problem nie wysuszonych ubrań pozstał. Kiedy obudowy z suszarki zostały zdjęte odłaczyłem wężyk odprowadzający wodę i gromadziłem ją w wiadrze. I tu pojawia się dziwna rzecz. Kiedy woda gromadzi się w wiadrze a nie w zbiorniku z szuszarki - ubrania są suche. Kiedy podłączę ponownie wężyk i wsadze zbiornik na wodę - Ubrania są mokrę. Sprawdziłem już 10 razy i za każdym razem sytuacja się powtarza. Czy ktoś ma pomysł co może być tego przyczyną? Jestem zadowolony z suszarki...ale jednak to wiadro przy suszarce trochę mnie drażni:).
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  mrice
  Home appliances specialist
  Trzeba sprawdzić układ odprowadzania wody pod kątem drożności, może być przypchany i o ile na małą wysokość pompa jeszcze wodę przepchnie o tyle na górę do pojemnika już nie daje rady.
 • #3
  krulik89
  Level 9  
  Pomka bez problemu wypycha wodę na samą górę. Podpiołem się przwodem pod wężyk z pompki który doprowadza wodę do zbiornika i suszarka suszyła. Działa bez problemu.
 • #4
  mrice
  Home appliances specialist
  No to zostaje do sprawdzenia końcówka przed pojemnikiem na skropliny. Skoro woda jest odprowadzana do góry to z niemożliwością jest, by suszarka suszyła tylko przy odprowadzaniu wody do wiadra, a przy pojemniku na skropliny nie.
 • #5
  krulik89
  Level 9  
  Okazało sie, żę suszarka w środku była zbyt zabrudzona. "Kłaczki" z suszenia przeszkadzały w poprawnym odprowadzaniu wody. Suszarka rozebrana, wyczyszczona i jak narazie działa bez zarzutu:)

  Pozdrawiam