Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Technics - Sony - Podłączenie obu wieży do komputera lewy prawy kanał

rockboys 18 Jul 2020 19:52 768 42
    rockboys
    Level 3  
    Sprawdziłem bateryjka z lampkami , po dotknięciu Jacka - przód i końcówka biały chincz to się zarówki zapalają , a jak czerwony chincz oraz środek Jacka też się zapalają - spartański pomiar :) ale w ten sposób sprawdziłem, tylko chyba coś nie pasuje bo przód Jacka to kanał lewy tak?

Dodano po 1 [godziny] 40 [minuty]:

Po tym sprawdzeniu wynik bardzo dziwny,ale ten przewód nie działa jak powinien , niby pomiar dobry ale lewy i prawy nie działa przez ten kabel, jaka przyczyna ? co może byc nie tak - nie odpuszczę jak się nie dowiem,czy odkręcić wtyczki i tak sprawdzić ?

Dodano po 16 [minuty]:

??????
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    398216 Usunięty
    Level 43  
    Naprawdę nie masz nic innego do roboty? Lekcje odrobione? ;)
    Po raz kolejny przypominam,e jest takie coś co się nazywa Google - są tam obrazki jak poprawnie ma być zalutowany kabel do jacka, do czincza czy jakiejkolwiek innej wtyczki. Trzeba tylko się wykazać i poszukać.
    rockboys
    Level 3  
    Ok to się zapytam- więc ten Jack i Chinche "rozebrać " i sprawdzić w środku tak ? w google - jak napiszą że lewy jest na końcu to może ktoś uwierzy , ja liczę na pomoc tutaj , wystarczyło by mi jedno foto jak mają wyglądać te przewody w środku . Chyba mogę na to liczyć?
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    rockboys
    Level 3  
    piotrkol7 wrote:
    Każdy cinch i jack będzie wyglądać inaczej w środku. Większość jest nierozbieralna. Wpisz w google "Jack pinout" i "stereo cinch pinout". Kolego, przestań robić problemy z niczego. Kolory są tylko umowne.

To co mi piszesz to ja dobrze wiem,widocznie nie wiesz o co proszę pytając. No cóż pisać a widzieć to różnica. Tylko o tych problemach z niczego lub że mam "pętle " - :D :D :D ok dziękuję doradco.

Moderated By gulson:

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

piotrkol7
    Level 35  
    Proszę mnie nie obrażać. Podaję koledze merytoryczne informacje, takie jakie są potrzebne do rozwiązania problemu - a kolega nie wykazuje żadnej inicjatywy, aby to zrobić.
    Pętla pętlą, w ilu postach to napisałem, a czy szanowny znawca sprawdził to co mówiłem?
    Wychodzą braki wiedzy, proszę poczytać sobie, czym jest pętla masy, do czego może doprowadzić w układach audio i do czego służy przełącznik "ground lift" w niektórych sprzętach audio.
    Temat zgłaszam do moderatora.
    Pozdrawiam.
    rockboys
    Level 3  
    Proszę zgłosić do moderatora temat.Nikogo nie obraziłem tylko prosiłem o poradę w sprawie jak w temacie a nie wychodzić z niego.Ponieważ jeżeli chodzi już o to "niby" delikatne czasem "buczenie" ale raczej to było "sprężenie" było spowodowane tym jak miałem podłączoną "przedłużkę" jak tylko ją odłączyłem i połączyłem samym przewodem to znikło.Jeżeli chodzi o Jack - to tylko przewód do lewego i prawego kanału oraz masa,a cinch to też jeden przewód od lewego kanału i przewód od masy.Tylko trzeba umiejętnie to zlutować i po problemie.Tak żeby lewy był lewym a prawy był prawym.
    Temat bardzo ciekawy.
    Ja nie zgłaszam chyba że to temat bardzo ciekawy.
    Pozdrawiam i życzę miłej nocy.
    398216 Usunięty
    Level 43  
    rockboys wrote:
    to tylko przewód do lewego i prawego kanału oraz masa,a cinch to też jeden przewód od lewego kanału i przewód od masy.
    Brawo. Więc powiedz mi w czym masz problem? Skoro :
    rockboys wrote:
    Tylko trzeba umiejętnie to zlutować i po problemie.Tak żeby lewy był lewym a prawy był prawym.
    ???
    rockboys wrote:
    Temat bardzo ciekawy.
    Przepraszam, że zapytam - WHAT???
    W ogóle czytasz to co piszesz? Bo z tego co widać postów innych odpowiadających w temacie nie...A w każdym razie nie czytasz żeby rozumieć co czytasz.
    rockboys
    Level 3  
    398216 Usunięty wrote:
    rockboys wrote:
    to tylko przewód do lewego i prawego kanału oraz masa,a cinch to też jeden przewód od lewego kanału i przewód od masy.
    Brawo. Więc powiedz mi w czym masz problem? Skoro :
    rockboys wrote:
    Tylko trzeba umiejętnie to zlutować i po problemie.Tak żeby lewy był lewym a prawy był prawym.
    ???
    rockboys wrote:
    Temat bardzo ciekawy.
    Przepraszam, że zapytam - WHAT???
    W ogóle czytasz to co piszesz? Bo z tego co widać postów innych odpowiadających w temacie nie...A w każdym razie nie czytasz żeby rozumieć co czytasz.

Witam serdecznie i miło kolegę.Jak mówi stare powiedzenie" tylko ten nic nie wie co mówi że wszystko wie". Jutro kupuję nowego Jacka i robię nowy przewód bo te "Made in China " robią tylko niepotrzebnie zamieszanie a o jakości lepiej nie mówić. Ale jak już piszę to się podpytam fachowca bo wcześniej nie pytałem:podczas testu -kanał lewy kanał prawy,pojawił się taki objaw : jak jest test "kanał lewy " to w prawym głośniku słychać gdzieś z 20-30% dźwięk kanału lewego. Czy to wina Jacka czy przewodu? bo wcześniej tego nie było.
  • Helpful post
    piotrkol7
    Level 35  
    Niech no tylko znajdę swoją szklaną kulę...
    A tak na poważnie. Kolega nie podał ani modelu wieży, ani sprzętów do niej podłączonych, ani nawet nie powiedział dokładnie, co za przejściówki ma podłączone.
    Nie jesteśmy wszechwiedzący.
    Nie widzimy tego sprzętu, nie mamy z nim kontaktu.
    Oczekując pomocy, należy pomóc tym, którzy mają pomóc - choćby odpowiadając na pytania.
    Czego to może być wina? Tak naprawdę wszystkiego. Od jacka, przez kabel i przedwzmacniacz, po końcówkę mocy i głośniki. Tak jak powiedziałem - nie mamy fizycznego dostępu do twojego sprzętu, nie widzimy go, a kolega nie wysilił się choćby na tyle, żeby pokazać te czarodziejskie przejściówki.
    P.S. Żeby to sprawdzić, wystarczy inny kabel. Sprawdzony, działający kabel.
    rockboys
    Level 3  
    Drodzy koledzy,macie rację,zgadzam się tak można wróżyć i wróżyć z tej szklanej kuli czy jak kto woli z fusów,inaczej jest jak się widzi i słyszy na żywo. Wieża od której zaczęło się to całe zamieszanie z kanałami to Sony LBT-D209,głośniki Sony SS-E212. Przesyłam dwie fotki przejściówki której już nie używam (cena jej to 2 zł ) ale nie polecam.Jutro kupuję nowego Jacka i zrobię solidny przewód,dobrą bardzo izolację,i myślę że będzie dobrze.Bo jakość dźwięku jest idealna.Pozdrawiam serdecznie. Technics - Sony - Podłączenie obu wieży do komputera lewy prawy kanał Technics - Sony - Podłączenie obu wieży do komputera lewy prawy kanał