Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Gorenje WA60129 - pobiera wodę raz długo obraca

Adamka62 17 Jul 2020 21:45 657 7
    Adamka62
    Level 5  
    Pralka Gorenje WA60129 pobiera wodę raz długo obraca po czym zaczynają mrugać diody prania i wyłącznika, licznik wyświetla czas, a pralka zatrzymuje się. Wypompowanie wody działa, a wirowanie nie.
  • Helpful post
    Kenworth 18
    Level 43  
    Poczytaj opisy kodów błędów bo Twój opis awarii jest bardzo skąpy by jednoznacznie odpowiedzieć gdzie tkwi problem.
    Adamka62
    Level 5  
    Wymieniłem układ scalony ULN2003 i jest ok.
    Adamka62
    Level 5  
    Proszę o podpowiedź w sprawie pralki Gorenje WA 60129. Po wymianie układu scalonego ULN2003 pralka pierze, pompuje wodę, grzeje wodę, odwirowuje i wszystko jest ok do czasu 0:03, wtedy wskakuje 0:09 i ponownie zaczyna odwirowywać. Ta sama sytuacja jest, gdy program jest ustawiony tylko na wirowanie. Czas prania nie schodzi do końca, nie wyłącza się pralka tylko powtarza w nieskończoność cykl odwirowania. Do osiągnięcia czasu 0:03, nieważne na jakim programie, powraca do początku odwirowywania.
    mrice
    Moderator of Home appliances
    Najprawdopodobniej uwalony soft.
    Adamka62
    Level 5  
    Bardzo dziękuję, a jeżeli to jest SOFT to co Pan proponuje w tej sytuacji?
    PS.
    Jestem stosunkowo młodym użytkownikiem elektroda.pl i jeszcze nie do końca wiem kiedy jestem PW, a kiedy na forum. Z góry dziękuję za informacje.
    mrice wrote:
    Najprawdopodobniej uwalony soft.
    Kenworth 18
    Level 43  
    Należy wgrać na nowo oprogramowanie do pamięci modułu sterującego. Raczej trzeba będzie się z tym zwrócić do autoryzowanego serwisu Gorenje.
    mrice
    Moderator of Home appliances
    Adamka62 wrote:
    Bardzo dziękuję, a jeżeli to jest SOFT to co Pan proponuje w tej sytuacji?

Serwis autoryzowany producenta o ile programowanie modułu w ogóle jest przewidziane. U niektórych producentów nie ma opcji programowania modułu, wtedy wymiana elektroniki, albo dobry magik który będzie potrafił to wykonać.