Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik Kotła pelletowego v7 - Brak komunikacji z modułem rozszerzonym

duble2 18 Jul 2020 07:28 696 1
    duble2
    Level 10  
    Witam mam problem udało mi się okazyjnie zakupić kocioł na pellet Ecomaster pro. Jednak jest wada sterownika który ma problem z odpaleniem.sterownik do nowych nie należy gdyż jest to V7 OPOP tutaj odsyłam do instrukcji
    [url=]http://nbe-global.com/wp-content/uploads/2016/06/Manual-V7-ENG-09-11-2015-lo.pdf[/url]
    po załączeniu ciągle miga informacja o braku komunikacji z modułem rozszerzonym (widocznym w załączniku) co uniemożliwia automatyczny start.co ciekawe w menu jest możliwość sterowania każdym komponentem osobno tzn.dmuchawa ,zapalarka,ślimak i wszystko działa.
    sterownik z tym modułem jest połączony wiązką 12 przewodów połączonym na wtyczkę 12 pin.Gdy nią ruszałem pojawiała się komunikacja na chwilę. Postanowiłem poprawić luty lecz teraz w ogóle jest brak komunikacji nawet przy poruszaniu.Czy możliwe że jest uszkodzona ścieżka??Jak komunikuje się sterownik z modułem??? da się to jakość obejść?.Pozdrawiam serdecznie

Sterownik Kotła pelletowego v7 - Brak komunikacji z modułem rozszerzonym Sterownik Kotła pelletowego v7 - Brak komunikacji z modułem rozszerzonym Sterownik Kotła pelletowego v7 - Brak komunikacji z modułem rozszerzonym
    duble2
    Level 10  
    jak moduł główny komunikuje się z modułem rozszerzenia mnie ciekawi gdyż nie ma wejść rx tx...włączając po kolei manualnie z poziomu modułu głównego :zapalarki,dmuchawy i wszystko co jest działa prawidłowo a mimo tego na ekranie miga informacji o braku komunikacji z tym małym modułem rozszerzenia.