Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ST kupuje dwie firmy, aby dodać UWB i komórkowy IoT do swoich układów

ghost666 18 Lip 2020 12:32 687 0
 • ST kupuje dwie firmy, aby dodać UWB i komórkowy IoT do swoich układów
  Firma STMicroelectronics poinformowała o dwóch nowych zakupach - BeSpoon specjalisty w dziedzinie technologii ultraszerokopasmowych (UWB) oraz Riot Micro, który rozwija mobilną łączność z Internetem Rzeczy (IoT). Dzięki przejęciom ST zamierza wzmocnić swoje możliwości w zakresie łączności bezprzewodowej, szczególnie w zakresie mikrokontrolerów STM32.

  BeSpoon, z siedzibą w Le Bourget du Lac we Francji, został założony w 2010 roku. Specjalizuje się w technologii komunikacyjnej UWB, rozwijanej z czasem we współpracy z CEA-Leti w Grenoble we Francji. Na targach CES w Las Vegas w 2014 roku BeSpoon pokazał koncepcję smartfona wyposażoną w UWB, zwaną SpoonPhone.

  Technologia ta stopniowo ewoluowała, a BeSpoon koncentruje się teraz na udostępnianiu danych lokalizacyjnych na żywo w aplikacjach Przemysłu 4.0. Firma obsługuje standard omlox, otwarty i interoperacyjny standard sieciowy do lokalizacji w czasie rzeczywistym w inteligentnych fabrykach. Dzięki omlox produkty różnych producentów można łączyć w sieć w strefie centralnej, a różne technologie lokalizacyjne (w tym UWB, Wi-Fi, GPS, 5G, RFID i BLE) można łatwo ze sobą integrować.

  Technologia ta umożliwia lokalizację w pomieszczeniach w czasie rzeczywistym z centymetrową dokładnością, nawet w niekorzystnych warunkach środowiskowych. ST mówi, że integracja tej technologii pozycjonowania w portfolio produktów STM32 umożliwi twórcom aplikacji IoT, motoryzacyjnych i mobilnych świadczenie nowych usług.

  ST przejmie BeSpoon od jego większościowego udziałowca, Trumpfa, i od jego założycieli. Równolegle z transakcją ST i Trumpf zawrą strategiczne partnerstwo w zakresie technologii śledzenia UWB.

  ST kupuje dwie firmy, aby dodać UWB i komórkowy IoT do swoich układów
  Komórkowy IoT

  Riot Micro, z siedzibą w Vancouver w Kanadzie, projektuje mobilne rozwiązania IoT, zapożyczając techniki takie jak Bluetooth Low Energy (BLE) i Wi-Fi do LTE Cat-M i NB-IoT w celu optymalizacji kosztów i zużycia mocy. Integracja funkcji komunikacji komórkowej z portfolio STM32 wzmocni ofertę ST dla klientów opracowujących aplikacje, takie jak śledzenie zasobów, pomiary i usługi zarządzania flotą.

  Riot Micro zostało założone jako Wimatek Systems w 2007 roku, a następnie zmieniono nazwę na obecną w 2014 r. Jej modem podstawowy RM1000 dla komórkowego IoT wykorzystuje techniki zaczerpnięte z architektury BLE i Wi-Fi, aby zapewnić komórkowy IoT z niską mocą i zredukowanymi kosztami. Urządzenie działa z LTE-M i NB-IoT. Posiada zintegrowaną pamięć SRAM i pełny stos oprogramowania obejmującym LTE L2 i L3, stos poleceń AT i stos TCP/UDP/IP.

  „ST wybrał Riot Micro, ponieważ ich personel składa się ze starszych specjalistów z doświadczeniem w produktach telekomunikacyjnych obejmujących przetwarzanie sygnałów, stos protokołów i RF. Razem zastosowali metodologię rozwoju podobną do tej, która została zastosowana do zoptymalizowanych rozwiązań Bluetooth Low Energy. Takie podejście skutkuje znacznie zoptymalizowanym modemem (...). Riot jest w pełni właścicielem swoich technologii, w tym stosu protokołów i warstw aplikacyjnych obejmujących protokoły LTE CAT M i NB-IoT” mówi rzecznik STMicro.

  Źródło: https://www.eetimes.com/st-buys-two-companies-to-add-uwb-and-cellular-iot-to-mcus/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9872 postów o ocenie 8097, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.