Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Candy RO41276DWHC - W pralce nie kręci się bęben

18 Lip 2020 13:13 288 8
 • Poziom 10  
  Zakupiłem pralkę w sklepie internetowym Media-Expert. Pralka przywieziona przez kurierów została rozpakowana, zdjęte zostały zabezpieczenia. Wieczorem chciałem ją sprawdzić w działaniu i pralka nie działa tak jak powinna. Początkowo uruchomiłem program: "codzienny 39'". Pralka niby zaczęła prać, bęben się obracał, ale pod koniec nie wirowała.

  Na wyświetlaczu zatrzymał się czas do końca na 9 minut i dalej się nie zmniejszał. Słychać było tylko pracę pompy wypompowującą wodę z pralki. Trwało to długo (ok. 20 min.) i nic się nie zmieniało, aż pralka zakończyła pranie (napis Koniec). Bez wirowania.

  Spróbowałem włączyć program: "wypompowywanie wody i wirowanie". Program miał trwać 10 minut, niestety przez 20 minut słychać było tylko wypompowywanie wody, żadnego wirowania. Potem spróbowałem z programem drugim "mieszane i kolorowe 59'". Tutaj pralka tylko napuszczała wodę i po długim czasie ją wypompowywała. Nawet bęben się nie obracał. Oczywiście też bez wirowania. Na żadnym z próbowanych programów pralka nie obracała bębnem.
  Po pewnym czasie sprawdziłem bęben w wyłączonej pralce. Obraca się bardzo luźno, bez żadnych oporów. Czy to napęd bębna szwankuje?
 • Poziom 31  
  Skoro niedawno kupiłeś tą pralkę, to lepiej oddać na gwarancję ze względu na cenę części zamiennych.
 • Specjalista AGD
  bird4 napisał:
  Zakupiłem pralkę w sklepie internetowym Media-Expert.
  Pralka przywieziona przez kurierów została rozpakowana, zdjęte zostały zabezpieczenia. Wieczorem chciałem ją sprawdzić w działaniu i - pralka nie działa tak jak powinna.
  Początkowo uruchomiłem program: "codzienny 39'". Pralka niby zaczęła prać, bęben się obracał, ale pod koniec nie wirowała. Na wyświetlaczu zatrzymał się czas do końca na 9 minut i dalej się nie zmniejszał. Słychać było tylko pracę pompy wypompowującą wodę z pralki. Trwało to długo (ok. 20 min.) i nic się nie zmieniało, aż pralka zakończyła pranie (napis Koniec). Bez wirowania.
  Spróbowałem włączyć program: "wypompowywanie wody i wirowanie". Program miał trwać 10 minut, niestety przez 20 minut słychać było tylko wypompowywanie wody, żadnego wirowania.
  Potem spróbowałem z programem drugim "mieszane i kolorowe 59'". Tutaj pralka tylko napuszczała wodę i po długim czasie ją wypompowywała. Nawet bęben się nie obracał. Oczywiście też bez wirowania. Na żadnym z próbowanych programów pralka nie obracała bębnem.
  Po pewnym czasie sprawdziłem bęben w wyłączonej pralce. Obraca się bardzo luźno, bez żadnych oporów. Czy to napęd bębna szwankuje?


  Masz zepsuty odpływ wody. Popraw, a pralka zacznie działać zgodnie z przeznaczeniem. Nie w pralce, a w syfonie, w ścianie lub gdzie indziej poza urządzeniem.

  jakubek56 napisał:
  Skoro niedawno kupiłeś tą pralkę, to lepiej oddać na gwarancję ze względu na cenę części zamiennych.


  Czy Ty dobrze się czujesz?
 • Poziom 10  
  Oczywiście w poniedziałek dzwonię do serwisu. Niestety serwis nie działa w sobotę. Pralka na gwarancji, nie mogę nic robić.
  Nie wiem czy zły odpływ wody ma wpływ na to, że bęben obraca się luźno bez żadnych oporów? Czy to jest normalne i tak ma być?
  Nie wiem, czy odpływ wody jest zły, syfon i rurki są nowe, zakładane przy remoncie łazienki. Zresztą pralka nabiera wodę i ją wypuszcza. Czy przy złym odpływie woda daje się spuścić z pralki?
  Czy luźne obracanie się bębna może być spowodowane np. spadnięciem paska napędzającego bęben? (jeśli jest tam pasek napędzający, bo nie mam pojęcia jaki jest napęd bębna w tym modelu?)
 • Poziom 30  
  Wąż odpływowy załóż na wannę lub do muszli i wtedy sprawdzaj czy obraca bębnem.
 • Poziom 10  
  Gobro napisał:
  Wąż odpływowy załóż na wannę lub do muszli i wtedy sprawdzaj czy obraca bębnem.


  Odłączyłem wąż odpływowy i włożyłem go do sedesu. Niestety to samo. Pralka napuszcza wodę, wypompowuje, a bęben się nie rusza. Identycznie jak poprzednio, gdy wąż był podłączony do syfonu
 • Poziom 10  
  nomudrek napisał:
  Proszę zgłosić pralkę w sklepie iż jest niesprawna. W linku opisy kodów błędów jakie wyświetlają pralki Candy.
  http://blog.technikan.pl/bledy-w-pralkach-candy/


  Zgłosiłem od razu w serwisie Candy. Przez sklep trwało by dłużej i sklep też wysłał by zgłoszenie do serwisu tak jak ja. Co do kodów błędów, to pralka nie wyświetla żadnych kodów, na wyświetlaczy wygląda jakby pranie odbywało się normalnie.
  Boję się teraz tylko tego, że serwisant się nie kontaktuje, mimo iż obiecywano, że skontaktuje się w ciągu 24 godzin. Czekam.
 • Poziom 10  
  Problem rozwiązany. Był serwisant i okazało się, że tak jak myślałem, spadł pasek napędzający bęben. Przyczyną był kawałek gumy naklejony od wewnątrz na tylną pokrywę, ocierał o pasek, który spadł. Ten kawałek gumy był chyba zabezpieczeniem transportowym, które trzeba było usunąć.. Tyle w temacie.