Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio SKODA MS 202A w nowym samochodzie

07 Paź 2005 16:13 2449 2
  • Poziom 1  
    Czołem!

Mam następujące pytanie. Kupiłem nową Skodę Fabię z zamontowanym fabrycznie radiem MS 202A. Nie dostarczono mi jednak żadnej karty kodów jak to stanowi instrukcja. Radio działa ale nie wiem czy mogę go zakodować i rozkodować. Czy po zdjęciu przewodu zasilania z akumulatora radio znowu wystartuje. Dealer zapewnił mnie po wykonaniu telefonu do super ekspertów że nie ma sprawy radio zawsze wystaruje i nie trzeba będzie podawać kodu mimo rozłączenia zasilania a w ogóle to będzie działać TYLKO W MOIM SAMOCHODZIE. Po przeczytaniu kilkunastu postów o tych odbiornikach nie chce mi się wierzyć że fabrycznie montowane radia mają inny eprom albo coś ale czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem kiedy takie radio nie ma po prostu kodu albo czy po prostu zawsze jest kod ale chamski dealer mi go nie podał i kłamie w żywe oczy.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 20  
    Miałem takie radio i było z kodem.Prosty sposób sprawdzenia czy nie jesteś w bambuko robiony to podłączenie radia na stole bez instalacji samochodu.Jeżeli się da odpalić i normalnie będzie działać to ma wyłączony kod i nie musi działać w konkretnym aucie.A to oznacza że dealer lekko ściemnia.Jeżeli radyjko zażąda jakiejś komunikacji z autem to znaczy że dealer jest OK.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 43  
    Obawiam się że dealer (chyba od narkotyków bo tak mi się to kojarzył, wolałbym nazwę naciągacz) jest niedoinformowany i masz prawo domagać się tego co stanowi instrukcja obsługi radia. A co do sprawdzenia to przecież żaden kłopot zjąc klemę przy tym sprzedawcy, na ok 1-2 minuty i przekonać się. Akurat to radio z moich informacji nie jest przywiązane do żadnego auta, może działać w innym. Jest coś takiego ja to nazywa VW, komfortowe kodowanie ale opis tego znajdziesz w instrukcji obsługi.

SławeK