Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HONDA CRV - Łańcuch rozrządu

20 Jul 2020 10:19 204 1
 • Level 5  
  Witam,

  HONDA CRV, automat, 2004 rok, przebieg 250 000 km. Benzyna, 1998m3, 150 KM.

  Czy powinno wymienić się łańcuch rozrządu, ewentualnie po jakim przebiegu. Olej wymieniany regularnie. Auto sprawne. Będę wdzięczny za info.
 • Level 39  
  wlodekg0 wrote:
  Witam,

  HONDA CRV, automat, 2004 rok, przebieg 250 000 km.

  Czy powinno wymienić się łańcuch rozrządu, ewentualnie po jakim przebiegu. Olej wymieniany regularnie. Auto sprawne. Będę wdzięczny za info.  Jeżeli łańcuch nie hałasuje to zapewne nadal jest w dobrym stanie i wtedy może jeszcze trochę popracować.

  "Przeważnie wytrzymałość łańcucha rozrządu określa się na około 200-300 tys. km przebiegu. Dzisiejsze łańcuchy rozrządu należy kontrolować średnio co drugą wymianę oleju, a najlepiej podczas każdej wymiany oleju, filtrów lub innych podzespołów. Pierwszym sygnałem, że z napędem rozrządu dzieje się coś niedobrego, jest zbyt głośne i wyraziste dzwonienie łańcucha, szumy lub cykliczne stuki, co może być objawem zużycia jego napinaczy. Innym niepokojącym symptomem może być również pogarszająca się kultura pracy jednostki napędowej, utrata mocy, a także zapalenie się kontrolki „Check engine”, która może sugerować, że ustawienie wałków rozrządu wykracza poza dopuszczalne kąty (rozciągnięcie łańcucha)."

  Link

  Pozdrawiam!