Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 65PUS8535 czy 65PUS7304 ?

porlock 21 Jul 2020 08:25 5385 14
    porlock
    Level 13  
    Zastanawiam się miedzy 65PUS8535 a 65PUS7304 , jest 600 PLN różnicy, i ciekawi mnie czy to się faktycznie na coś przekłada.

Znalazłem takie porównanie
    https://www.displayspecifications.com/en/comparison/d43cf9662

Niby więcej ramu, lepszy układ graficzny a na hdtv.com.pl ktoś jeszcze pisał ze jaśniejsza matryca.
    Ale to wszystko niestety spekulacje, co strona to inne dane, oficjalna strona Philipsa w tym temacie nie nadaje się kompletnie.
    Może ktoś kto ma tv z serii PUS850x mógłby weryfikować ile ma ramu, jaki chipset i jakie GPU ?
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Seria 85 to modele na 2020r, 73 to 2019 rok.
    Philips podniósł w górę numerację TV na 2020 rok dla serii "The One".
    Matryce IPS te same. Nadal bez HDMI 2.1 - generalnie to samo poza RAMem i procesorem Mediateka.

3GB to zdecydowanie lepiej dla Androida Pie. Na 2 GB RAM Android działa dość wolno.
    Brałbym nowszy model.
    vakant34
    Level 22  
    No to zdecydowanie lepiej kupić 8535 - te zmiany są jednak bardzo duże.
    Zapytam znawców - czy to już podchodzi pod UHD Premium?
    Ludwik XVI
    Jakie Premium? Na 60Hz matrycy IPS bez FALD?
    To typowa niższa klasa średnia.

Niestety Philips to kolejny po Samsungu producent idący drogą coraz słabszych telewizorów oznaczanych coraz wyższą numeracją serii...jeszcze 4 lata temu seria 6 to było 120Hz, potem zeszło do serii 7, a teraz nawet 8 ma 60Hz. Dramat.
    Jak tak dalej pójdzie to Philips zacznie produkować 60Hz OLEDy ;)
    vakant34
    Level 22  
    Przecież wiadomo jak było tak w ogóle z odświeżaniem na całym rynku telewizorów. A co do numeracji u Philipsa - jest coraz więcej OLEDów - więc trudno, żeby seria 8 dawniej Premium była dalej serią Premium skoro jest tylko LEDem.
    porlock
    Level 13  
    vakant34 wrote:
    No to zdecydowanie lepiej kupić 8535 - te zmiany są jednak bardzo duże.

No i kupiłem te cudo techniki, te zmiany sa tylko na papierze ,w rzeczywistości zarówno RAM-u jest tyle samo, a GPU to stareńkie G51, Co za tym idzie model ten nie rożni się NICZYM od modelu 2019 po za tym ze kosztuje 600 PLN więcej, czuje się nabity w butelkę, z ta 10bitową matrycą to na pewno też ściema. Na szczęście mam 14 dni na zwrot i poważnie go rozważam. Jeśli go oddam to nigdy więcej Philipsa.

Ciasny-Wiesiek
    Level 6  
    O kurde. Też się nastawiałem na ten model. W necie wyczytałem, że posiada 2GB RAM a tu zupełnie co innego ;/
    porlock
    Level 13  
    I tak i nie, bo przed zakupem skontaktowałem się w tej sprawie poprzez oficjalny kanał kontaktu Philips z ich oficjalnej strony, i taka dostałem odpowiedz. Bezpośrednio i wprost napisano mi ze będzie miał 3 GB RAM w porównaniu do poprzedniego modelu który miał 2GB.
    Na moje pytanie o układ graficzny dostałem linka do https://www.displayspecifications.com gdzie poza inna ilością RAMu, można wyczytać również o nowszym GPU (co jest nieprawdą) oraz 10 Bitowej matrycy i tu znak zapytania. Skoro officially serwis Philips z którym skontaktowałem się przez ich oficjalny kanał kontaktu tzn ich firmową stronę internetową, podaje linka do displayspecifications.com to ufam ze informacje tam zawarte są zweryfikowane i prawdziwe. Oczywiście już odpisałem do Philipsa ze o co chodzi czemu podają nieprawdę ale na razie brak odpowiedzi.

Dodano po 5 [godziny] 21 [minuty]:

Odpowiedz która dostałem jest tak bardzo bez sensu że aż nie wiem co powiedzieć

Ludwik XVI
    Odpowiedź faktycznie idiotyczna. No ale z technicznego punktu widzenia ma Anna rację...
    Generalnie jaka marka taką odpowiedź. Po czymś takim Philipsa bym na pewno oddał do sklepu i zapomniał, że to w ogóle istnieje.
    porlock
    Level 13  
    Ludwik XVI wrote:
    Po czymś takim Philipsa bym na pewno oddał do sklepu i zapomniał, że to w ogóle istnieje.

No własnie, ale sprawdziłem "możliwości" i nie za bardzo widzę alternatywę, przy założeniu ze chce 65'' z androidem.
    porlock
    Level 13  
    W ramach epilogu, oddałem tego Philipsa, naprawę mojego panasa TX-55EX610E wycenili na 800 PLN, podobno poszedł procesor i ram, no ciekawe ciekawe i trochę szkoda mi inwestować mimo ze to wysoki model był to ma juz 7 lat. Aktualnie zastanawiam się co zrobić i nie mam żadnego telewizora :) i powoli sie do tego przyzwyczajam, jako się bardziej człowiekowi chce cos wieczorem zrobić niż tylko przed tv zalegać.