Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Polo 9N SDI 2003 - włącza się 3-krotny sygnał dźwiękowy i inne usterki

21 Lip 2020 10:08 225 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam taki problem z Polo 9N - po przejechaniu około 200 m załącza się 3-krotny sygnał dźwiękowy i jednocześnie zapalają się 3 kontrolki od wspomagania, od ABS-u oraz od ręcznego. Od ręcznego zaczyna migać, poza tym wskazówka od prędkościomierza spada na zero i przestaje pokazywać prędkość. Auto jest już po wymianie czujników ABS-u co nie dało żadnego rezultatu oraz po wymianie pompy ABS. W czasie jazdy komputer raz pokazuje że błąd jest w prawym przednim czujniku ABS raz że w lewym, pierścienie magnetyczne w piastach mechanik sprawdzał i twierdzi że są ok, wymieniona jest tylko piasta od strony pasażera. Przed wymianą pompy twierdził że to na pewno sterownik ABS-u ale po wymianie sterownika i podłączeniu komputera usterek ABS-u komputer nie pokazuje. Czy takie objawy mogłaby dawać uszkodzona pompa wspomagania? Dodam jeszcze, że czasem wspomaganie na chwilę zanika najczęściej przy parkowaniu, wtedy ciężko kierownica ukręcić.
  • Poziom 28  
    Jaka tam pompa jest elektrohydrauliczna?Taka jak np w fabi?
  • Poziom 2  
    Tak pompa jest napędzana silnikiem elektrycznym numer części 6q0.614.117 h
  • Poziom 28  
    To odczytać błędy pompy.Jak czujnik np skrętu wariuje to wariuje też napięcie w całej instalacji.Ale czy to powoduje złe działanie CAN ?Trzeba przyjrzeć się bardziej ecu abs.Posprawdzać zasilania/masy linie can i bezpieczniki na aku.
  • Poziom 2  
    Witam problem częściowo rozwiązany winne było łożysko w lewym kole nie było docisnięte do końca i wysuneło się przez co pierścień magnetyczny był za daleko od czujnika co powodowało że licznik przestawał działać po wymianie łożyska nie zapala się już konktrolka od wspomagania oraz nie pulsuje na czerwono kontrolka od ręcznego natomiast zapala sie sama kontrolka od absu po rozpędzeniu sie powyżej 20 km/h
  • Poziom 28  
    Odczyt prędkości w formie wykresu.Ja myślałem że ten twój mechanik już dawno to ogarnął.