Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec Termet na butle 33kg nie odpala się

Marzena1201 21 Jul 2020 10:38 945 14
 • #1
  Marzena1201
  Level 5  
  Witam , czy może mi ktoś pomóc. Mianowicie mój piec po zmianie butli nie chce się odpalić. Możecie kochani podać jakieś parametry ustawień ,na które trzeba przestawić żeby działał poprawnie? Iskra jest , zapala się na chwilę propan-butan i gaśnie.
 • #2
  Magister_123
  Level 36  
  Jeżeli cały czas działał na butli i odmówił posłuszeństwa to prawdopodobnie wystarczy mała regulacja. Ale bez analizatora spalin tego nie zrobisz.
  Ewentualnie mógł uszkodzić się reduktor. Ale tu również trzeba by dokonać pomiaru ciśnienia na zaworze gazowym.
  Sprawdź czy masz wszędzie zawory otwarte.
 • #3
  Marzena1201
  Level 5  
  A macie może parametry jakie mają być ustawione na LPG ? Zawory otwarte , po odkręceniu pełnych butli nagle przestał odpalać. Będę wdzięczna za parametry jakie trzeba ustawić na LPG na tym piecu😉
 • #4
  bro2004
  Level 29  
  Co to za kocioł? Resetuj kocioł - może jest zapowietrzony.
 • #5
  Marzena1201
  Level 5  
  Termet ecocondens-20 silver . Teraz jakoś odpala resetowany był kilkakrotnie . Bardziej teraz mi chodzi o te parametry jak je dobrze ustawić na LPG, żeby było wszystko dobrze.
 • #6
  bro2004
  Level 29  
  Sama tego nie zrobisz!! Potrzebny jest analizator spalin. Czy kocioł by ustawiany przez serwisanta na LPG(fabrycznie jest ustawiony na gaz ziemny)?
  Może to są też problemy z nie czytaniem płomienia lub przebiciem iskry- w pierwszych modelach takie rzeczy miały miejsce. Ile lat ma kocioł?
 • #7
  Marzena1201
  Level 5  
  2 lata temu był montowany i ustawiany przez serwisanta. Niestety Ci "serwisanci " tak poustawiali ,że piec nie palił. Po 4 godzinach grzebania w piecu i lektury internetu mąż ustawił i działał poprawnie. Niestety nie możemy znaleźć tych parametrów na LPG.
 • #8
  bro2004
  Level 29  
  To należało zgłosić awarie jak kocioł jest na gwarancji!
  Ile jeszcze trzeba napisać:

  Sama tego nie zrobisz, nie zmienisz parametrów na LPG!! Potrzebny jest analizator spalin
 • #9
  Marzena1201
  Level 5  
  A może Pan na mnie nie krzyczeć. Jeżeli nie ma pan parametrów ,o które proszę to po co się pan denerwuje na mnie i wyżywa? A teraz niby piec nie jest na gwarancji? Jest cały czas... Ale nie mogę trafić na serwisanta ,który jest kompetentny.
 • #10
  bro2004
  Level 29  
  Kobieto próbuje Ci wytłumaczyć, ale nic nie trafia. Nie da się elektronicznie zmienić parametrów w tym kotle. Tylko regulujesz na zespole gazowym. Do tego potrzebny jest analizator spalin za 3500zł. Kup i napiszę jak ustawić :D Albo kręć na "oko" :)
  Proszę zadzwonić do termetu. Podadzą nr do serwisanta kompetentnego.
 • #11
  Marzena1201
  Level 5  
  Ale przecież chodzi o to ,że on jest przestawiony na LPG mezczyzno, chodzi o te programy w menu na jakich wartościach mają być ,bo mąż przestawiał jak piec przestał działać. Kiedyś było ustawione przez mojego męża i było dobrze. Tylko wyczerpały się 3 butle z jednej strony i odkręcone zostały po drugiej stronie . Piec w tym momencie przestał działać. Nic nie pomagało ani liczne resety ani grzebanie i zmiana wartości programów. Na drugi dzień zadzwoniłam do serwisanta z Termetu i przyjechał odkręcił wodę a piec zapalił. Więc jeśli mąż zmienił te wartości na jakie powinien być piec , więc prosiłam o nastaw tych programów. Serwisant powiedział ,że nie będzie grzebał ,bo jak nie ma błędu to wszystko gra. Po to mi byly te parametry ustawień programów. Pozdrawiam serdecznie mezczyzno.
 • #12
  bro2004
  Level 29  
  To zmieniał i nie zapisał sobie?
  Sami grzebiecie i zmieniacie nastawy to nic dziwnego, że serwisant nic nie chce ruszać albo przyjechać :D

  Ustawienia fabryczne kotła Silver 20kW:
  P03:90 do max 105
  P04:40 do max 50
  P05:263 -> zmniejszyć wartość jeśli wężownica zasobnika jest małej mocy.
  P06:40 do max 50
  P07:213

  Nie widzę to winy kotła tylko zapowietrzoną instalację przy zmianie butli.
 • #13
  Marzena1201
  Level 5  
  Kiedyś ktoś tu na elektrodzie podawał te nastawy ,ale został usunięty wątek. Serwisant ,który ustawiał piec i podpisywał rozruch sam nie wiedział w czym może być przyczyna tego ,że piec nie chce się odpalać. Po zamontowaniu pieca przed serwisantem piec odpalał cały czas . Po ustawieniach serwisanta piec przestał odpalać , iskra była ,ale nie odpalał mieszanki. Następny przyjazd serwisanta przez chwilę było ok na drugi dzień w domu zimno i błąd na piecu. Mąż został w domu i przeszukiwał internet , znalazł nastawy programów i ustawił wedle tych wytycznych. Było ok.
 • #14
  bro2004
  Level 29  
  Jak zostało to opisane w sposób prawidłowy to teraz można domniemywać, że może być problem z elektrodą zapłonową i/lub przewodem zapłonowym. Do sprawdzenia przez serwisanta na miejscu.
 • #15
  Marzena1201
  Level 5  
  Teraz odpala ,ale nie za pierwszym tylko za drugim razem. Właśnie po to mi były te ustawienia ,żeby zobaczyć co przestawić. Iskra jest mieszanka się zapala. Myślę ,że to różnica ciśnienia między kończąca się butlą ,a pełna . Po tym jak trochę gotowałam na kuchence to wysokie ciśnienie w jakiś sposób się wyrównało i zaczął palić piec. Tak na mój "rozum".