Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki siłownik SLAVE czy MASTER

stanisław Madej 07 Paź 2005 17:28 1714 4
  • Poziom 9  
    mam central zamek otwierany bez pilota. W drzwiach kierowcy nie posiada on siłownika.Chcę dokupić sterowanie tym zamkiem
    na pilota i słyszałem ,że w drzwi kierowcy muszę założyć siłownik.Tylko nie wiem jaki SLAVE czy MASTER i jak go podłączyć
  • Poziom 27  
    Możesz użyć slave-a.Podłączyć do do oryginalnego cięgna do zamykania. Wysterować go za pomocą 2 przekaźników.W momencie jak będziesz uzbrajał alarm dołożony siłownik pociągnie oryginalne cięgno i wtedy stycznik zamknie pozostałe drzwi.
  • Poziom 23  
    w zupelnosci wystarczy slave natomiast moze byc rowniez i master podlaczony ( pracujacy) jako slave
  • Poziom 25  
    Witam z natury montuje sie mastera w drzwiach , rzadko kiedy spotkałem sie ze slavem od kierowcy ! ale to kwestia instalatora ?

pozdrawiam marniu
  • Poziom 27  
    marniu napisał:
    Witam z natury montuje sie mastera w drzwiach , rzadko kiedy spotkałem sie ze slavem od kierowcy ! ale to kwestia instalatora ?

W niektórych samochodach w miejsce stycznika można wstawić mastera, natomiast w innych trzeba wstawić slava, połączyć go z oryginalnym cięgnem i wysterować przekaźnikami.Wtedy zamykając slave-a zamykamy też stycznik i odwrotnie. Nie rozpatrujemy tutaj kwesti montażu całego nowego układu centralnego zamka.