Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Lodówko zamrażarka do 1.5k jaką wybrać?

bumble 23 Jul 2020 12:48 4425 38
Bosch
    speedy9
    Helpful for users
    jack63 wrote:
    Nie zacytowałeś najważniejszej części mojej wypowiedzi:
    jack63 napisał:
    W sumie możesz się cieszyć, bo wychodzi na to, że masz sucho w miejscu ustawienia lodówki (dobra wentylacja itd) oraz układ odszraniania parownika zamrażarki działa wzorowo. Tylko się cieszyć, ale nie każdy ma takie super warunki.

Doświadczenia użytkowania są TYLKO twoje i nie wolno ci ich uogólniać na wszystkie lodówki nofrost oraz wszystkie miejsca i sposoby ich użytkowania!

Oczywiście, że są to moje doświadczenia i uogólnienie odnosi się tylko i wyłącznie do trzech lodówek No Frost dwóch producentów, których używałem i wszystkie trzy działały tak samo. Ustawione zgodnie z zaleceniami instrukcji obsługi (choćby niezakryte ścianki boczne) itp.
    Lodówki od zawsze stały w kuchni (w sumie również w 3 miejscach zamieszkania), więc naprawdę po kilkunastu latach użytkowania trudno mi uwierzyć, że zdjęcia zaprezentowane przez @abuhamza pochodzą z lodówki, która była sprawna do samego końca.
    jack63 wrote:
    Działasz jak marketingowiec. sorry, ale tak to wygląda.

jack63 wrote:
    Manipulujesz aby "udowodnić" swoją rację.

Że niby jak? Mam, używam i wiem co widzę, to czym manipuluję? Opisuję własne doświadczenia z użytkowania, bez ubarwiania. Nie polecam żadnej marki, używałem jedynie Samsunga i Boscha i o tych mogę się wypowiedzieć jako użytkownik. Używam lodówki zwyczajnie, nie zastanawiając się co i w jakim stanie mogę do niej włożyć i kiedy. A ona po prostu działa tak jak należy i tak jak to opisuję. Nie przeprowadzam na niej doświadczeń z parującymi garnkami, bo po co? Mogę zamieścić zdjęcia zawartości mojej zamrażarki jak Was interesuje użytkowanej od 6 maja 2020, bo wtedy kupiłem Boscha, w celu naocznej oceny ilości lodu.
    Autor tematu zrobi co zechce. Tak działają właśnie fora internetowe. Na moim LinkedInie możesz zobaczyć, że nie jestem i nigdy nie byłem związany z branżą AGD :D

Czy no frosty psują się częściej niż zwykłe lodówki czy nie, tego nie wiem. To jest właśnie pole do wypowiedzi dla takich osób jak @abuhamza.
  • Bosch
    jack63
    Level 43  
    abuhamza wrote:
    Jack akurat grzałka i termiki sprawne... także żaden problem z systemem odtajania. Moduł też dobrze tym sterowal.

Jak sprawne jak jest lód w komorze parownika?
    Prawdopodobne są dwie przyczyny:
    1. Obiektywna. W miejscu zainstalowania jest zbyt wilgotne powietrze lub drzwi są bardzo często otwierane. Częstość defrostów nie zależy od np. temp parownika lub czasu zmiany temp tylko od upływającego czasu. Czyli prymitywny algorytm odszraniania dostosowany do typowych warunków. Warunki nietypowe "wywracają" sprawę.
    2. Błędy projektantów. Źle dobrane moce grzałek. Zamarzający ociek. Zbyt krótki czasy defrostu. Zła obudowa, źle izolująca strefę odszaniania od temperatury w komorze. itd,itp. Pseudo oszczędności przekraczające granice rozsądku.
    Jest coraz więcej takich chorych konstrukcji.
    Ja mam mało do czynienia z bardziej zaawansowanymi lodówkami domowymi, ale ile się napomstuję na współczesne sprzęty niby profesjonalne. Niby laboratoryjne. Zupełna katastrofa. Dużo by pisać. Jest źle, a będzie jeszcze gorzej. Jedynym wytchnieniem od tej głupiej chytrości jest obsługa starych urządzeń. Dobrze zaprojektowanych. Dobrze wykonanych. pracujących po 40 lat. Aż łza się w oku kręci. Z resztą mając porównanie obecnego badziewia z tym jak coś powinno być wykonane lepiej widać dziadostwo obecnych odpustowych, bo wyświetlacze i WiFi itp podobne bzdety, a z tyłu najtańsza chińszczyzna, sprzętów. :cry:

bumble wrote:
    lodówka nofrost osusza powietrze jak dobrze rozumiem wewnątrz dzięki czemu nie powstaje szron co sie dzieje z wilgocią z powietrza?

Woda z powietrza zostaje przymarznięta do parownika, a potem podczas odszraniania parownik jest podgrzewany. Lód/szron się topi i spływa ociekiem na zewnątrz lodówki do jakiejś tacy. Zobacz sobie lodówkę z tyłu.
  • Bosch
    bumble
    User under supervision
    Chodzi mi o nofrost z chłodzeniem powietrzem tak samo jak normalny autodefrost.?
    jack63
    Level 43  
    bumble wrote:
    Chodzi mi o nofrost z chłodzeniem powietrzem tak samo jak normalny autodefrost.?

W całym chłodnictwie zasada jest taka sama. Różne są tylko sposoby podgrzewania parownika aby stopić lód/szron.
    Nie dotyczy to tylko urządzeń z temp odparowania czynnika powyżej ok 15oC, bo wtedy przestaje się wykraplać woda z powietrza na parowniku.
    bumble
    User under supervision
    Tak bo chyba budżet podniose bo za 1.5k to raczej nic nie kupie z tego co widzę firma dobra w urządzeniach chłodniczych. Jeszcze co myslicie o HOOVER

Dodano po 4 [minuty]:

Ogólnie wytyczne jakie ustaliłem i z żona też to wysokość ok 150cm tak żeby mikrofala weszął na góre i na meblach zrobiło się miejsce. Chłodziarka samorozradzająca się a zamrażalnik no-frost. A co oznacza jak pisze easy defrost wiem że to rozmrażanie reczne ale ?

Dodano po 1 [godziny] 15 [minuty]:

https://www.currys.co.uk/gbuk/household-appli...-50-50-fridge-freezer-white-10210456-pdt.html
    Wbrałem tą prosze napisać Wasze zdanie.
    bumble
    User under supervision
    Indesit LD85F1W
    Co myślicie o tym Indesicie. Standardowa chłodnia z cyrkulacją czujnik temperatury w chłodni zamrażalnik no frost tylko trochę głośna chyba.
    bumble
    User under supervision
    Indesit LD85F1W
    Co myślicie o tym Indesicie. Standardowa chłodnia z cyrkulacją czujnik temperatury w chłodni zamrażalnik no frost tylko trochę głośna chyba.

Dodano po 10 [godziny] 28 [minuty]:

zamykam ten temat bez rozwiązania