Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FusionSolar aplikacja Huawei i jej wskazania

Piotr1. 04 Jan 2022 16:55 104328 757
    Robyn212
    Level 14  
    Czy kiedyś nastąpi dzień, w którym Huawei usunie wszystkie bugi? Ciągle coś jest nie tak. Dzisiaj w nocy znowu coś grzebią na serwerach.
    rokbok
    Level 31  
    Robyn212 wrote:
    Ciągle coś jest nie tak

W SUN2000 i w Fusion Home pokazuje prawidłowo.
    Robyn212
    Level 14  
    rokbok wrote:

W SUN2000 i w Fusion Home pokazuje prawidłowo.

Obydwie dają możliwość odczytu zdalnego? Nie przy falowniku.
    Ale tak na marginesie to korzystanie z 3 apek do jednego falownika to lekka przesada.
    rokbok
    Level 31  
    Robyn212 wrote:
    Obydwie dają możliwość odczytu zdalnego?

W zasięgu WiFi, zazwyczaj domowego, który jest ustawiony w falowniku.

Robyn212 wrote:
    korzystanie z 3 apek do jednego falownika to lekka przesada

Napisałem to jako ciekawostkę, nie chodzi o korzystanie z 3 apek, tylko oto że jak może być prawidłowo wskazywane w tych dwóch to i w docelowej powinno być tak samo, dlaczego tak nie jest to wie tylko Huawei ;).
    Robyn212
    Level 14  
    rokbok wrote:
    Robyn212 wrote:
    Obydwie dają możliwość odczytu zdalnego?

W zasięgu WiFi, zazwyczaj domowego, który jest ustawiony w falowniku.

Robyn212 wrote:
    korzystanie z 3 apek do jednego falownika to lekka przesada

Napisałem to jako ciekawostkę, nie chodzi o korzystanie z 3 apek, tylko oto że jak może być prawidłowo wskazywane w tych dwóch to i w docelowej powinno być tak samo, dlaczego tak nie jest to wie tylko Huawei ;).

Korzystając z tych dwóch aplikacji łączę się z falownikiem poprzez wifi domowe? A nie poprzez sieć rozgłaszaną przez falownik?
    rokbok
    Level 31  
    Robyn212 wrote:
    Korzystając z tych dwóch aplikacji łączę się z falownikiem poprzez wifi domowe?

Ja się łączę przez WiFi domowe, ale żeby tak było na falowniku musi być ustawiona ta samą sieć.
    Logowanie jest za pomocą standardowego hasła 00000a, chyba że instalator je zmienił, wtedy logujesz się za pomocą tego zmienionego.
    Robyn212
    Level 14  
    Słuchajcie. Dzisiaj zauważyłem w aplikacji dziwną pracę swojej instalacji. Instalacja ruszyła 11 grudnia więc jest nowa, montowałem ja we własnym zakresie. Bezchmurne niebo, instalacja na dachu, optymalizatory na wszystkich modułach ze względu na miejscowe zacienienia. Na wykresie dziennej produkcji w apce pojawiły się dziwne dwa spadki w produkcji, praktycznie do zera. Przejrzałem wykresy i w momencie tych dwóch dołków zauważyłem chwilowy skok napięcia w stringu oraz spadek prądu kilkunastokrotnie. Napięcia sieciowe w normie więc wykluczam wyłączenie inwertera z powodu zbyt wysokiego napięcia w sieci. Chwilowe zacienienie też nie wchodzi w grę ponieważ spadek produkcji nie był by taki gwałtowny. Błąd w apce też raczej nie ponieważ mam licznik mew-01 i w momencie jednego z zaników pojawił się chwilowy pobór z sieci (nie było nikogo w domu i pobór był znikomy więc udało mi się to zauważyć). W pewnej chwili pomyślałem, że może falownik wyłączył się z powodu przekroczenia temperatury ale jest zamontowany w garażu gdzie temp. to ok. 18-19 stopni, no i produkcja na pół gwizdka więc raczej to odrzucam. A gdzie można wogóle sprawdzić historię temperatury falownika?
    Jeden ze spadków w produkcji pojawił się jak przeglądałem apkę i to wychwycilem ale nie było mnie w tym momencie w domu więc nie mogłem fizycznie sprawdzić co się dzieje z falownikiem.
    Czy ktoś z was miał kiedykolwiek podobne objawy? Albo ma pomysł czego może być powodem ten spadek chwilowej produkcji?
    Poniżej zamieszczam zrzuty z wykresów. Zadnych alarmów czy błędów w falowniku nie mam.
    domelek
    Level 17  
    Robyn212 wrote:
    Słuchajcie. Dzisiaj zauważyłem w aplikacji dziwną pracę swojej instalacji. Instalacja ruszyła 11 grudnia więc jest nowa, montowałem ja we własnym zakresie. Bezchmurne niebo, instalacja na dachu, optymalizatory na wszystkich modułach ze względu na miejscowe zacienienia. Na wykresie dziennej produkcji w apce pojawiły się dziwne dwa spadki w produkcji, praktycznie do zera. Przejrzałem wykresy i w momencie tych dwóch dołków zauważyłem chwilowy skok napięcia w stringu oraz spadek prądu kilkunastokrotnie. Napięcia sieciowe w normie więc wykluczam wyłączenie inwertera z powodu zbyt wysokiego napięcia w sieci. Chwilowe zacienienie też nie wchodzi w grę ponieważ spadek produkcji nie był by taki gwałtowny. Błąd w apce też raczej nie ponieważ mam licznik mew-01 i w momencie jednego z zaników pojawił się chwilowy pobór z sieci (nie było nikogo w domu i pobór był znikomy więc udało mi się to zauważyć). W pewnej chwili pomyślałem, że może falownik wyłączył się z powodu przekroczenia temperatury ale jest zamontowany w garażu gdzie temp. to ok. 18-19 stopni, no i produkcja na pół gwizdka więc raczej to odrzucam. A gdzie można wogóle sprawdzić historię temperatury falownika?
    Jeden ze spadków w produkcji pojawił się jak przeglądałem apkę i to wychwycilem ale nie było mnie w tym momencie w domu więc nie mogłem fizycznie sprawdzić co się dzieje z falownikiem.
    Czy ktoś z was miał kiedykolwiek podobne objawy? Albo ma pomysł czego może być powodem ten spadek chwilowej produkcji?
    Poniżej zamieszczam zrzuty z wykresów. Zadnych alarmów czy błędów w falowniku nie mam.

A firmware aktualny - 140 - dla falownika i 126 dla loggera?
    Robyn212
    Level 14  
    Jeszcze nie. Siedzę na 132 i dongle też jakiś starszy. Właśnie czekam na odpowiedni moment na aktualizację kiedy będę w domu i będzie produkcja. Chciałbym zrobić aktualizacje jak będę przy falowniku w razie W i podczas jak idzie produkcja bo chyba tak powinno się robić aktualizację.
    jsw
    Level 13  
    Robyn212 wrote:
    A gdzie można wogóle sprawdzić historię temperatury falownika?

FusionSolar@PC->Instalacje->zarządzanie urządzeniami->zaznacz Falownik w łańcuchu->
    eksportuj dane wydajności->Temperatura wewnętrzna falownika->OK->nazwa zadania->
    okres->OK->Pobierz
    pv1
    Level 15  
    Witam,
    Mi jeden falownik nie pokazuje danych w FusionSolar i nie ma do niego dostępu online od 25.12.2021 a w tym czasie był ten komunikat o aktualizacji serwera Fusion Solar. W aplikacji pokazuje że falownik lączy sie z chmurą Huawei. Serwis inverter_support otrzymał ode mnie pliki LOG falownika i dongle i twierdzi że problem z komunikacją jest po mojej stronie tu cytat"Hello,The NMS log shows that the authentication fails during device access.Please check whether the device password has been changed recently. If the password has been changed and you remember it, save the password on the NMS. If the password cannot be remembered, reset the dongle password.
    Czy miał ktoś podobny problem? Może zrobić update dongla do 126 i falownika do 140?
    Jako że nie mogę zrobić tego online i zanim pojadę do instalacji może koledzy poradzą co by tu jeszcze zrobić. FusionSolar aplikacja Huawei i jej wskazania
    domelek
    Level 17  
    pv1 wrote:
    Witam,
    Mi jeden falownik nie pokazuje danych w FusionSolar i nie ma do niego dostępu online od 25.12.2021 a w tym czasie był ten komunikat o aktualizacji serwera Fusion Solar. W aplikacji pokazuje że falownik lączy sie z chmurą Huawei. Serwis inverter_support otrzymał ode mnie pliki LOG falownika i dongle i twierdzi że problem z komunikacją jest po mojej stronie tu cytat"Hello,The NMS log shows that the authentication fails during device access.Please check whether the device password has been changed recently. If the password has been changed and you remember it, save the password on the NMS. If the password cannot be remembered, reset the dongle password.
    Czy miał ktoś podobny problem? Może zrobić update dongla do 126 i falownika do 140?
    Jako że nie mogę zrobić tego online i zanim pojadę do instalacji może koledzy poradzą co by tu jeszcze zrobić. FusionSolar aplikacja Huawei i jej wskazania

Mam to samo u szwagra niby wszystko połączone jak patrzy się przez Apkę SUN2000, ale online nic nie pokazuje... pracują nad problemem bo też wysłałem im logi...
    maciacho
    Level 11  
    Mam pytanie czy macie prawidłowe Prawidłowe wskazania aplikacji bo ja od stycznia jakby mój Falownik nie żył i nie pracował zero wyprodukowanej energii można powiedzieć było chyba w styczniu może z 17 kW. Wczoraj wchodzę na Falownik lubuje się do apki na fusion Solar i wskazanie dzienne pokazało zero kW dopiero jak zacząłem grzebać głębiej w końcu się po kazało pod koniec dnia wykres i że jest nabite dwa kW. Falownik pokazuje że pracuję w trybie ograniczonej mocy bodajże ale niewiem Co to znaczy. Nasłonecznienie mam można powiedzieć teraz zerowe no bo mieszkam w lesie ale instalacja jest 8,7 kW i roczne uzy z tego jaki miałem najwyższy to w 2020 r. pięć kW z inst. 6,6. Za Tamten rok był dużo gorszy niż dwa tysiące dwudziesty.
    maciacho
    Level 11  
    Tak właśnie zaczął fikoswać lub coś. Dziwne. Może trzeba zresetować mu wszystkie ustawienia i wrócić do fabrycznych ustawień? Może coś pomoże? Huawei 6kw. Tylko gdzie się reseuje ustawienia?
    maciacho
    Level 11  
    Drugie pytanie czy pojawily się jakieś liczniki do tego falownika oprócz dtsu?
    sliver1
    Level 22  
    maciacho wrote:
    Mam pytanie czy macie prawidłowe Prawidłowe wskazania aplikacji bo ja od stycznia jakby mój Falownik nie żył i nie pracował zero wyprodukowanej energii można powiedzieć było chyba w styczniu może z 17 kW.

U mnie aplikacja działa prawidłowo. Produkcja w lutym 22kWh z instalacji 5,4 i też częściowo zacienionej przez budynek sąsiada. Brak cienia dopiero od marca.
    maciacho
    Level 11  
    Dzięki za odp. ja musiałem coś przestawić w urządzeniu bo pokazywał, że pracował w ograniczonej mocy. Dzisiaj się wkurzyłem bo słońce wyszło i pokazywał maksymalne napięcie 550V i moc 0A. Zresetowałem na koncie instalatora w ustawieniach powrót do fabrycznych ustawień i nagle ruszył i pokazuje teraz produkcję 1Kw.
    qrko
    Level 13  
    Robyn212 wrote:

Na 99% przekroczone napięcie w sieci ponad 253V. U mnie to norma - produkcja spada do zera na kilka-kilkanaście minut kilka razy dziennie. Sprawdź sobie w statystykach falownika jakie miałeś napięcie na poszczególnych fazach w tym czasie. Alarmy w Fusion Solar widać na uprawnieniach instalatora, zwykły user nie widzi, więc podejrzyj na krótko przez Sun2000 i hotspot falownika.
    Robyn212
    Level 14  
    qrko wrote:
    Robyn212 wrote:

Na 99% przekroczone napięcie w sieci ponad 253V. U mnie to norma - produkcja spada do zera na kilka-kilkanaście minut kilka razy dziennie. Sprawdź sobie w statystykach falownika jakie miałeś napięcie na poszczególnych fazach w tym czasie. Alarmy w Fusion Solar widać na uprawnieniach instalatora, zwykły user nie widzi, więc podejrzyj na krótko przez Sun2000 i hotspot falownika.

Tak jak pisałem wykluczam zbyt wysokie napięcie sieci ponieważ to sprawdzałem, nawet widać to na zrzutach które załączyłem. Teraz zmieniłem grid code na PL, wcześniej miałem przez przypadek ustawiony na Irlandię, mam starą wersję softu falownika i przy uruchamianiu nie miałem polskiej normy do wyboru poprzez aplikację i wybrana została na Irlandię przypadkowo a nie na Niemcy lub Czechy jak polecają. Teraz po zmianie na PL w ostatni weekend jak byłą idealna pogoda chwilowych zaników nie zauważyłem.
    Instalację zakładałem we własnym zakresie więc mam konto instalatora, alarmów żadnych nie było.
    chemik16
    Level 9  
    witam mam pytanie .
    Po założeniu konta instalatora i dodaniu konta właściciela nie widzę produkcji w aplikacji , wcale nie widzi instalacji .
    gdy próbuję dodać urządzenie to wyskakuje taki komunikat
    będę wdzięczny za podpowiedzi
    decklen
    Level 12  
    Zamieści kyoś tu najnowsze softy do falownika i dongla ???
    Czy musimy pisać do Hujaweja?
    Robyn212
    Level 14  
    qrko wrote:
    decklen wrote:
    Zamieści kyoś tu najnowsze softy do falownika i dongla ???
    Czy musimy pisać do Hujaweja?

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=19864021#19864021

Dodano po 5 [godziny] 13 [minuty]:

Możecie wrzucić jakie macie u siebie wybrane opcje zarządzania mocą bierną?

Na chwilę obecną mam wybrany grid code na PL i ustawienia domyślne.
    Math13
    Level 13  
    qrko wrote:
    ...

Możecie wrzucić jakie macie u siebie wybrane opcje zarządzania mocą bierną?

Mam konto instalatora.
    Prośba.
    Czy podpowie ktoś, gdzie wybiera się/ustawia opcje zarządzania mocą bierną?
    Można je ustawić w apce FusionSolar lub SUN2000? Czy tylko poprzez stronę www?
    qrko
    Level 13  
    SUN2000 na koncie instalatora i tam w ustawieniach jest moc czynna i moc bierna w osobnych podmenu.

@robyn212 czyli masz tak jak ja na screenie? Mi sie wydaje ze ja nie mam wybranej żadnej opcji tam podczas gdy Tauron zaleca aby byla aktywna jedna z trzech które podają , tylko trochę boję sie tam grzebać na własną rękę.
    Robyn212
    Level 14  
    qrko wrote:
    SUN2000 na koncie instalatora i tam w ustawieniach jest moc czynna i moc bierna w osobnych podmenu.

@robyn212 czyli masz tak jak ja na screenie? Mi sie wydaje ze ja nie mam wybranej żadnej opcji tam podczas gdy Tauron zaleca aby byla aktywna jedna z trzech które podają , tylko trochę boję sie tam grzebać na własną rękę.

Ja wchodzę w ustawienia falownika przez stronę webową bo przez aplikację chce abym najpierw zaktualizował falownik a na razie mi sinie spieszy z tym. U mnie to wygląda tak:

Math13
    Level 13  
    Robyn212 wrote:
    ...

Ja wchodzę w ustawienia falownika przez stronę webową bo przez aplikację chce abym najpierw zaktualizował falownik a na razie mi sinie spieszy z tym. U mnie to wygląda tak:
    ....

Robyn212 jak uzyskać dostęp do ustawień, które pokazałeś na screenach? Ty masz zakładki z lewej strony.
    Szukam i znajduję jedynie taki, z 5 zakładkami na górze. W nich mogę ustawić np. "Regulacja mocy czynnej", "Regulacja mocy biernej" itp.
    Niestety nie jest to, to samo, co pokazałeś w swoim wcześniejszym poście.

Dodatkowo, gdzie jest ustawienie w którym wybiera się sieć? Np. PL, GER, CZE itp
    Robyn212
    Level 14  
    Math13 wrote:
    Robyn212 wrote:
    ...

....

Robyn212 jak uzyskać dostęp do ustawień, które pokazałeś na screenach?
    Szukam i znajduję jedynie taki, z 5 zakładkami na górze. W nich mogę ustawić np. "Regulacja mocy czynnej", "Regulacja mocy biernej" itp.
    Niestety nie jest to, to samo, co pokazałeś w swoim wcześniejszym poście.

Dodatkowo, gdzie jest ustawienie w którym wybiera się sieć? Np. PL, GER, CZE itp

Na stronie głównej klikasz zakładkę instalacje>zarządzanie urządzeniami>zaznaczasz ptaszek przy falowniku w łańcuchu i następnie klikasz ustaw parametry. Pojawia się okno z kilkoma zakładkami do wyboru, Ciebie interesuje zakładka regulacja mocy i parametry sieci- tu jest wybór kodu sieci.