Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FusionSolar aplikacja Huawei i jej wskazania

Piotr1. 09 Apr 2022 20:19 100998 722
Helukabel
  • Helukabel
    Baqo
    Level 14  
    Od godziny 0:35 do 10:45 mam wyrwę, brak wykresów graficznych, oraz nie było widać jaki uzysk w tym dniu, dopiero po 10:45 zaczęło działać poprawnie, nawet nie wiem czy podaje cały uzysk z dnia, czy tylko od dziesiątej.
    DiZMar
    Level 43  
    Baqo wrote:
    Od godziny 0:35 do 10:45 mam wyrwę, brak wykresów graficznych

Też tak czasami mam Inny falownik i inna aplikacja). Bywa dziura. Statystyka ogólna prawidłowa ale miesięczna i dzienna bez tej dziury. Bywa nawet, że jakiś dzień mimo bieżących prawidłowych wskazań jest w historii zero uzysku. Po kilku dniach dane wracają a statystyki są zaktualizowane. U Ciebie dotyczy wczorajszych danych (09.04.2022) więc spokojnie. Dane w ciągu kilku dni zaktualizują się zapewne.
    Akurat u mnie też wykazuje zero wczoraj
    a rzeczywiście produkcja była i na bieżąco było widać.
    Jeszcze dzisiaj albo jutro zostanie to zaktualizowane. Nie raz tak było.
    Baqo
    Level 14  
    Będę to monitorował.
    Mam pytanko, czy ktoś ma z was do Hawei-a oryginalny licznik, najlepiej w Energa, albo u innego operatora i porównywał ile pokazuje licznik dwukierunkowy, a ile jest na liczniku DTSU666-H, jakie rozbieżności są i na czyją korzyść.
    Quote:
    Za pomocą portalu https://mojlicznik.energa-operator.pl lub mobilnej aplikacji „Mój licznik”, odbiorcy z nich korzystający, mogą przeprowadzić szczegółową analizę poboru energii w wybranych okresach – dzień, miesiąc lub rok.

Nie trzeba latać do licznika, tylko ssę zalogować do zdalnego odczytu.
    Baqo
    Level 14  
    Dzięki.
    Mam podobnie, więc działa prawidłowo.
  • Helukabel
    Marinpool
    Level 2  
    Marinpool wrote:
    A byłby problem podglądnać adres chmury do zarządzania ??

Nie za bardzo wiem gdzie sprawdzić w aplikacji na tel. a do kompa nie mam teraz dostępu. Być może falownik Ci się zaktualizował i trzeba właśnie serwer zmienić. Przejrzyj kilka postów wstecz w tym temacie bo chyba coś było na ten temat.[/quote]

To widać tylko z poziomu instalatora łącząc się bezpośrednio z falownikiem
    Próbowałem już wszystkich wcześniej opisanych adresów i nic
    Falownik się łączy wszystko na zielono natomiast przez www offline
    Falownik w moim wypadku był od piątku wieczorem do soboty wieczorem wyłączony z uwagi na to ze postanowiłem sobie ścianę za nim pomalować 🙃
    żadnych nowych aktualizacji nie pobrał 😞[/quote]

Skończyło się wymianą S-dongla
    Huawei wymienił na gwarancji bez większych problemów

Mam pytanie instalacja była odłączona od internetu przez kilka dni i teraz w FusionSolar nie widzę danych z tych dni
    Czy możecie podpowiedzieć jak spowodować żeby były widoczne ?? Jak loguje się bezpośrednio do inwertera przez Sun2000 to wszystkie je oczywiście widzę

Z góry dziękuje za pomoc
    dprzyb
    Level 22  
    Duże te wartości mocy biernej... U mnie wygląda to tak:
    dprzyb
    Level 22  
    Tylko dlaczego ja mam wykres wyskalowany w tysięcznych częściach kvar a Wy w całych jednostkach?
    Moje wartości szczytowe to 0,008 kvar i -0,007 kvar a u kolegi @qrko jest to -8 kvar czyli 1000x więcej!
    Baqo
    Level 14  
    dprzyb wrote:
    Duże te wartości mocy biernej...

A jakieś ustawienia wczytywałeś?
    Możecie podejrzeć jeszcze z innych dni.

Dodano po 1 [minuty]:

qrko wrote:
    Ja odkąd ustawiłem kompensację mocy biernej zgodnie z kartą techniczną Tauronu mam wartości ujemne przez 99,9% czasu.
    To ujemne lepsze?

Dodano po 4 [minuty]:

dprzyb wrote:
    Tylko dlaczego ja mam wykres wyskalowany w tysięcznych częściach kvar a Wy w całych jednostkach?
    Wykres sam się ustala jak podawać, jeżeli waha się w granicy zera to pokazuje w tysięcznych, a jak wahania są większe to skala się zmienia.
    Dziś mam taki:
    https://static.elektroda.pl/attach/thumb/wer_1704802.jpg
    A dwa tygodnie temu miałem taki jak twój:
    https://static.elektroda.pl/attach/thumb/rewna_1125674.jpg
    dprzyb
    Level 22  
    Baqo wrote:
    Wykres sam się ustala jak podawać, jeżeli waha się w granicy zera to pokazuje w tysięcznych, a jak wahania są większe to skala się zmienia.

Ja wiem, że wykres dostosuwuje się do wartości, które musi zobrazować :) To logiczne.
    Zastanawia mnie skąd macie takie piki w pełnych kvar'ach. Ja u siebie nigdy jeszcze nie zaobserwowałem wartości większej niż ±0,010 kvar.
    Nigdy.
    W ustawieniach nic nie zmieniałem. Jest tak jak zostawił to instalator.
    Ale z tego co pamiętam to ustawienia są standardowe czyli coś w rodzaju "auto" czy też że współczynnik korekcji mocy ma wynosić 1
    Robyn212
    Level 14  
    Wskoczyła nowa aktualizacja apki. Nowa wersja to 6.22.10.113. Nie wiem czemu sama się zaktualizowała.
    Math13
    Level 13  
    Robyn212 wrote:
    Wskoczyła nowa aktualizacja apki. Nowa wersja to 6.22.10.113. Nie wiem czemu sama się zaktualizowała.

U mnie nie poszło z automatu, musiałem zaktualizować ręcznie.
    Oprócz aktualizacji FS jest też nowa aktualizacja dla SUN2000. I pokazuje, że numer wersji taki sam, czyli 6.22.10.113. Trochę to dziwne, że obie mają ten sam numer aktualizacji.
    Po aktualizacji FS działa, chcociaż nie zauważam jakiś istotnych zmian. Np. nadal brak wykresy dla temperatury.
    Natomiast po aktualizacji SUN2000, apka ta nie uruchamia się teraz u mnie. Pokazuje się białe tło i nic więcej. :-(

Działa Wam SUN2000 po aktualizacji do wersji 6.22.10.113?
    rokbok
    Level 31  
    Math13 wrote:
    Natomiast po aktualizacji SUN2000, apka ta nie uruchamia się teraz u mnie. Pokazuje się białe tło i nic więcej.

Odinstaluj i zainstaluj ponownie, powinno pomóc.
    Robyn212
    Level 14  
    Sun2000 też mi się zaktualizowała sama. Po odpaleniu pokazał się na chwilę biały ekran i tyle. Po wyczyszczeniu pamięci podręcznej aplikacji apka się uruchamia
    Robyn212
    Level 14  
    Za każdym razem jak się dotkną do czegoś to zawsze coś jest nie tak. Po tej aktualizacji w fusion solar wyskakuje mi komunikat o strefie czasowej, żeby sprawdzić strefę czasową tel ze strefą instalacji. Wcześniej nie było problemu. W telefonie mam automatyczna a w apce Warszawę
    rokbok
    Level 31  
    Robyn212 wrote:
    Po tej aktualizacji w fusion solar wyskakuje mi komunikat o strefie czasowej, żeby sprawdzić strefę czasową tel ze strefą instalacji.

I tak co chwilę, wystarczy przełączyć się na inny ekran i komunikat się pojawia.
    Powinna być dedekcja stref czasowych, albo opcja nie pokazuj więcej tego komunikatu, ale przecież to jest Fusion Solar :).
    dprzyb
    Level 22  
    CKCK wrote:
    Witam!
    Maja Państwo nr telefonu to serwisu inwerterów Huawei?
    Lub do ich przedstawiciela w Polsce.
    Pozdrawiam CK

Huawei Polska
    UL. DOMANIEWSKA 39A, 02-672, Warsaw, Poland
    Hotline: 0080 03 38 88 888
    Email: eu_inverter_support(malpa)huawei.com
    dprzyb
    Level 22  
    Nie wiem jak z infolinią ale na maila możesz pisać po polsku. Kiedyś się zapomniałem i odpisali na temat po angielsku więc jakoś sobie to ogarnęli.
    karol4000
    Level 11  
    Napisałem maila i po polsku i angielsku, odpisali po polsku, więc śmiało pisz po polsku ;)
    CKCK
    Level 15  
    Witam!
    Potrzebuje kontaktu telefonicznego będąc na obiekcie.
    Tyle tu sprzedają i tak kiepsko . Muszą brać przykład z serwisu Froniusa lub Growatta .
    rokbok
    Level 31  
    Mój dom nie zużywa energii, a wszystko działa, jeszcze do sieci idzie ciut więcej niż produkują panele.
    Jaki ten Huawei jest mądry :).

domelek
    Level 16  
    rokbok wrote:
    Mój dom nie zużywa energii, a wszystko działa, jeszcze do sieci idzie ciut więcej niż produkują panele.
    Jaki ten Huawei jest mądry :).

to masz coś źle powinien liczyć zużycie mimo to...
    rokbok
    Level 31  
    @domelek , nie zrozumiałeś żartu, to było chwilowe zawirowanie, pewnie nie tylko u mnie, ale ja akurat to wychwyciłem, po odświeżeniu wszystko wróciło do normy, jest też tak że potrafi pokazać produkcję kilka razy większą niż moc zainstalowanych paneli, ale tylko przez moment.
    Nie jest to wynikiem że ktoś coś ma źle, tylko ułomności systemu monitorującego ;).