Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak świateł motorower Kingway 50

23 Jul 2020 10:27 315 2
  • Level 2  
    Witam. Od pewnego czasu nie mam świateł w motorowerze Kingway 50. Sprawdziłem wszystkie wtyczki, przeczyściłem je. I nadal nie ma, ale gdy nacisnę hamulec to wtedy zapala się światło STOP i nagle zaczynają świecić wszystkie światła. Tak samo z klaksonem gdy go nacisnę światła nagle ożywają. Jaka może być tego przyczyna? A i światła działają z magneta czyli im więcej gazu tym bardziej świecą.
    Drugi problem to brak ładowania akumulatora. Czyżby to był regulator napięcia?

Tutaj przykładowe zdjęcie. https://www.google.com/search?q=kingway+50&cl...ECAgQFA&biw=1760&bih=860#imgrc=Ds-eyjsJap3AkM
  • Helpful post
    Level 15  
    Witam. Kilka lat temu jeździłem skuterem Yukimoto Drakiva 50 4t. Koledzy mieli Kingwaye i różne podobne chińskie skutery, które różniły się marką i naklejkami. Ramy, elektryka, czy silniki były te same.

Każdy z nas borykał się z problemami elektryki. Same zapalające się i gasnące światła, kopiąca kierownica podczas naciśnięcia hamulców, zapalanie świateł na przednim hamulcu, to była norma.
    Dotyczyło to wszystkich tego typu skuterów, jakie widziałem. Dodam, że miały one max do 3/ 4 lat z przebiegami do kilku tys km.
    Problem leżał po stronie samego wykonania. Słabej jakości przecierające się kable, napięcie, będące kwestią przypadku- co odpalenie inny voltarz, a także słaba jakość kostek.
    Problem rozwiązałem w ten sposób, że po kilku wizytach u elektryka postanowiłem wywalić stare okablowanie i elektryk poprowadził nowe. Cena spora, ale warto było.
    Pozdrawiam.
  • Level 2  
    Dobrze. Posprawdzam jeszcze raz wyszstkie polaczenia. Wezmę miernik i posprawdzam czy nie sa nigdzie kable po przepalane.
    Ale może ktoś inny wie od czego może być taki problem.