Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bizon Super Z/056 - Przeróbka hamulców/skrzynia z zwolnicami od Rekorda

Przemek.1997 23 Jul 2020 12:11 756 2
    Przemek.1997
    Level 16  
    Witam, myślę na przeróbką hamulców przy bizonie i mam dwa pomysły:
    1. Hamulce hydrauliczne- bębny pasują od autosana itd ale wiem że bez serwa się nie obejdzie i tu mam problem bo nie wiem od czego dobrać, tutaj pasuje serwo na podciśnienie bo to wolnossak, tylko z czego dobrać takie serwo żeby spasowało?
    2. Przekładka całej skrzyni i zwolnic z hamulcami z rekorda o ile to możliwe, bo nie wiem czy da się tak zrobić?
    Które rozwiązanie będzie lepsze i łatwiejsze w wykonaniu? Dodam że bizon 82 rok na ,,balonówkach".
    Proszę o pomoc ;)
    Hawajek
    Level 24  
    Jeżeli nie planujesz bizonem startować w wyścigach albo rajdach to zostaw te hamulce w spokoju :-)
    Przemek.1997
    Level 16  
    Hawajek wrote:
    Jeżeli nie planujesz bizonem startować w wyścigach albo rajdach to zostaw te hamulce w spokoju :-)
    .

Nie będę startował w wyścigach, tylko u mnie teren bardzo górzysty i obecnie nie ma czym hamować, jedynie ręcznym się ratuję, stąd chcę przerobić te hamulce. O sprężarce i pneumatycznych hamulcach najwięcej słyszałem, ale nie chcę montować, bo i tak silnik po tych górkach dostaje po tyłku, a jeszcze mam sieczkarnię. Stąd też pytam o wersję hydrauliczną bądź, o ile to możliwe, przekładkę spodu od rekorda.