Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Renault Laguna 2 PH2 FL 2.0 LPG 2006 - Gaśnie na postoju

xCrUeL_FuRy 23 Jul 2020 20:17 339 5
    xCrUeL_FuRy
    Level 3  
    Witam, potrzebuję pomocy jak w tytule.

Problem polega na tym, że podczas jazdy poza miastem nie ma żadnych problemów, ale dłuższe stanie w miejskim korku powoduje, że samochód zaczyna się dławić i zgaśnie, wtedy też choć nie za każdym razem wyświetla się na czerwono komunikat "battery low i znak akumulatora", nieraz da się go odpalić od razu a nieraz trzeba poczekać około 5-10 min zanim zapali. Gdy odpala od razu to powyżej 2 tys obrotów czuć jakby chodził na 3 świece.

Byłem na teście akumulatora i jego stan to 99%, mierzyłem miernikiem gdy jest zimny i ma 12,40V.
    Ładowanie gdy samochód jest zimny to 14,25
    Ładowanie przy włączonych światłach, ogrzewanie szyby i 2 lusterek to 14,08-14,11

Zauważyłem tylko że gdy samochód jest coraz bardziej rozgrzany to ładowanie mu spada systematycznie co 0,01 - gdy go odpalę jak jest rozgrzany to ładowanie bez obciążenia to 13,85 i jak tylko włączę światła to spada tak jak wyżej co 0.01 aż do 13,44 a gdy wyłączę światła to rośnie powoli co 0,01.

Wymieniłem 4 świece, podmieniłem 4 cewki, zamieniłem czujnik położenia wału z innej Laguny, w alternatorze jest nowy regulator napięcia.

Proszę o pomoc :)
    xCrUeL_FuRy
    Level 3  
    Nikt niema żadnego pomysłu?
    koleś kit
    Level 36  
    Pewnie nawet nie masz czym tego podłączyć.Możesz sobie jeszcze posprawdzać wszystkie połączenia koło akumulatora bezpieczniki itp ale raczej tyle.Tutaj pomoże tylko dobry elektronik.
    xCrUeL_FuRy
    Level 3  
    Główne bezpieczniki przy aku już wyczyściłem, styki na sterowniku, jak i bezpieczniki w kabinie też.
    Elektro mechanik podpowiedział przez tel żebym sprawdził koło pasowe ale ani nie widać ani nie czuć żeby się rozeszło. Niestety mogę zaprowadzić dopiero samochód po 10 sierpnia
    xCrUeL_FuRy
    Level 3  
    Zapomniałem napisać, że samochód naprawiony :)
    1. Samochód gasł bo kable we wtyczce położenia wału były za luźno.

2. Problem ze spadającym ładowaniem był spowodowany przez uszkodzone koło pasowe przy silniku.

Temat do zamknięcia 😀
    xCrUeL_FuRy
    Level 3  

2. Problem ze spadającym ładowaniem był spowodowany przez uszkodzone koło pasowe przy silniku.

Temat do zamknięcia 😀

Dodano po 1 [minuty]: