Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką wiertarkę dwubiegową bez udaru z uchwytem 13mm kupić?

krisxxl 24 Jul 2020 13:50 690 4
    krisxxl
    Level 28  
    Witam,

Moja Celma PRCr 10/6 wyzionęła ducha (do wymiany wirnik i przekładnia) i poszukuję czegoś, czym mógłbym ją zastąpić. Potrzebuję wiertarki dwubiegowej, bez udaru, uchwyt 13 mm, L/P obroty, opcjonalnie regulacja elektroniczna obrotów. Myślałem wstępnie o Makita DP4011. Czy ktoś ma może inne pomysły i proozycje?

Pozdrawiam

Krystian
    witoj
    Level 30  
    Kiedyś widziałem z firmy GRAPHITE dwubiegową bez udaru.
    anaba255
    Level 26  
    Dlaczego nie chcesz naprawić Celmy, w mojej kończy się wirnik, nowy od 60 do 100 zł na aledrogo, choć będę chciał kupić oryginalny Celmy. To twardy sprzęt, swoją ociepliłem cały dom, dzielnie pracowała z mieszadłem, dziur też sporo wywierciła. Nie wiem czy kupiłbym coś lepszego w cenie naprawy.
    krisxxl
    Level 28  
    Witam

@witoj - niestety, teraz wszystkie są z udarem w Graphite.

@anaba255 - moja Celma to przedostatni lub ostatni wypust tego modelu i jakość jest, powiedzmy, dyskusyjna. Do wymiany jest wirnik, szczotki, łożyska wirnika, przekładnia, kończą się łożyska w przekładni i uchwyt wiertarski (wykrusza się koronka). Tak więc jak policzę sobie części oryginalne, to wyjdzie tego sporo.

Pozdrawiam

Krystian
    witoj
    Level 30  
    Niestety dwubiegowe bezudarowe są drogie, powinieneś być zadowolony z tej makity chociaż martwi mnie dużo większe obroty na pierwszym biegu niż w celmie.
    Celmę bym wyremontował, łożyska aż tak drogie nie są, uchwyt nowy ale i za używanymi bym się rozejrzał ( Metabo samozaciskowy metalowy) a reszta co zepsute z używek bym poszukał.
    Co dokładnie z wirnikiem jest nie opisujesz.