Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Electrolux EWT 1216 - jak skasować błąd E 90

24 Lip 2020 15:08 462 11
  • Poziom 3  
    Miga choinka i komunikat "Error E90",
    więc moje pytanie jak go skasować?
    Pozdrawiam.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 3  
    Dziękuję za dobre chęci, ale te odsyłacze nic mi nie dają bo są do innych modeli, albo innych usterek.
    Mnie chodzi o konkretną rzecz: jak skasować błąd E 90 w konkretnym modelu Elektrolux EWT 1216.
    Będę wdzięczny jeśli ktoś mi pomoże
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 39  
    No to kolego przyjmij do wiadomości, że kasowanie błędu w pralce Electrolux nic Ci nie da.
    Usuwasz usterkę a błąd może sobie nadal pozostać w pamięci. Owszem na przykład w pralkach Bosch dopiero wykasowanie błędu powoduje dalszą możliwość używania urządzenia. A grupa błędów E90 ma zastosowanie w modelach pralek Electrolux zarówno o załadunku od góry jak i od frontu.
  • Specjalista AGD
    Zeiba napisał:
    Mnie chodzi o konkretną rzecz: jak skasować błąd E 90 w konkretnym modelu Elektrolux EWT 1216.
    Usunąć przyczynę, a elektronika sama odpuści, wyłączy błąd i pozwoli użytkować maszynę. Nawet jeśli teraz go wykasujesz to błąd wróci jak bumerang i nie licz, że uda się, choć jedno pranie zrobić. Błędy z serii E90 powiązane są z elektroniką urządzenia.
  • Poziom 3  
    Do Kenworth 18 -
    Kolego, czytaj ze zrozumieniem. Ja nie pytam co Ty o tym sądzisz, tylko jak usunąć błąd E 90. Dotarło?
    Jeśli nie wiesz, albo nie chcesz powiedzieć to się zajmij czymś innym.
    Moderowany przez Topolski Mirosław:

Z pomocy trzeba umieć korzystać a w razie wątpliwości dopytać o szczegóły.
    Więcej szacunku dla pomagających.
    3.1.5-3.1.7 Nie wysyłaj treści, które powodują celowo konflikty na forum i naruszają dobre obyczaje. Nie wyzywaj drugiej strony dyskusji, nawet jak posiadasz odmienne zdanie.

• Poziom 39  
    To Ty czytaj ze zrozumieniem kolego. Prawdopodobnie wykasujesz błąd tymi dwoma klawiszami, którymi wchodzisz w tryb serwisowy, ale już nawet kolega @Mrice powiedział Ci wyraźnie, że guzik Ci to da, chyba, że chcesz podważać autorytet kolegi @Mrice i twierdzisz, że on też się nie zna?
    Pozdrawiam!
  • Poziom 3  
    Ok. Czyli którymi dwoma klawiszami wejść w tryb serwisowy, a potem wykasować błąd?

• Poziom 39  
    W tej pralce błąd E90 nie występuję. E90 to tylko informacja do jakiej rodziny odnosi się błąd.
    Seria błędów E90 tyczy się: uszkodzonego oprogramowania, błędnej konfiguracji pralki, braku komunikacji między
    modułami mocy a panelem obsługi czy chociażby brakiem komunikacji między mikroprocesorem a pamięcią EEPROM, uszkodzony selektror programów.

Zeiba napisał:
    Ok. Czyli którymi dwoma klawiszami wejść w tryb serwisowy, a potem wykasować błąd?

Kasowanie błędu w tym wypadku nic nie da, tak jak kasowanie błędów w każdym innym Electrolux.
    Po usunięciu awarii, pralka wraca do normalnego cyklu pracy.
    O trybie serwisowym zapomnij - nawet nie wiesz z jak poważną usterką masz do czynienia.

Zeiba napisał:
    Do Kenworth 18 -
    Kolego, czytaj ze zrozumieniem. Ja nie pytam co Ty o tym sądzisz, tylko jak usunąć błąd E 90. Dotarło?

Prosiłbym o dwa tony niżej i o przeproszenie kolegi.
  • Poziom 3  
    Ok. Dziękuję za info.
    A na zaczepki nie odpowiadam
  • Specjalista AGD
    Zeiba napisał:
    Do Kenworth 18 -

Kolega bardzo dobrze podał Ci lekturę na temat serii błędów E90, doceń, że chciało mu się szukać za Ciebie. Ja jestem zdania, że po to jest na forum szukajka, by z niej korzystać samodzielnie.
    Ponadto miałeś już wyżej napisane, że kasować możesz do upadłego, póki nie usuniesz przyczyny i tak nie popierzesz, ale ty dalej z tym kasowaniem jak z mantrą.

Piotr2608 napisał:
    Zeiba napisał:
    Do Kenworth 18 -

Prosiłbym o dwa tony niżej i o przeproszenie kolegi.

Również się pod tym podpisuję.

Zeiba napisał:

Kolega wie jak i wie, że nic Ci to nie da, mało tego, to on zwykle pierwszy jest by podpowiedzieć jak te rzeczy rozwiązać, ale myślę, że po twoim zachowaniu raczej już Ci nie pomoże, przypuszczam, że zawodowcy zebrani na tym forum również po takim pretensjonalnym wystąpieniu nie będą mieli ochoty Tobie pomóc...
  • Poziom 3  
    Skasowałem błąd razem z pralką.😆